India sõjavägi korraldas Kashmiri piiril "täppisrünnakuid", Pakistan süüdistab naabrit agressioonis ({{commentsTotal}})

India sõdurid.
India sõdurid. Autor/allikas: AFP/Scanpix

India sõjavägi korraldas täppisrünnakuid jagatud Kashmiri de facto piiril Pakistaniga, et nurjata suurtele linnadele kavandatud rünnakud, ütles kõrge sõjaväelane neljapäeval.

"Mõned terroristide meeskonnad olid positsioneerinud end piki kontrolljoont rünnakuplatvormidele," ütles India armee sõjaliste operatsioonide peadirektor kindralleitnant Ranbir Singh.

"India armee tegi eile öösel neile rünnakuplatvormidele kirurgilisi rünnakud. Terroristidele ja nende toetajatele tekitati märkimisväärseid kaotusi," ütles ta New Delhis ajakirjanikele.

Singhi sõnul on terroristide neutraliseerimisele suunatud operatsioonid praeguseks lõpetatud.

Otsus täppisrünnakute korraldamisest langetati pärast seda, kui sõjavägi tuvastas rünnakuplatvormid, mis olid üles seatud "eesmärgiga korraldada sisseimbumis- ja terrorirünnakuid Jammus ja Kashmiris ning mitmes India metroos", lausus kindralleitnant.

Pakistani peaminister mõistis kahe sõduri tapmise hukka

Islamabad teatas varem, et India sõdurid tapsid Kashmiri Pakistani poolel kaks naaberriigi sõdurit.

Pakistani sõdurid "vastasid India provotseerimata tulele kohaselt" Kashmiri kontrolljoonel Bhimberi, Keli ja Lipa külade lähistel, teatas Pakistani valitsus avalduses.

Pakistani peaminister Nawaz Sharif mõistis hukka "India vägede varjamatu agressiooni".

"Me mõistame India vägede provotseerimatu ja varjamatu agressiooni karmilt hukka," ütles Sharifi kantselei avalduses ja hoiatas, et Pakistani sõjavägi on nurjama "iga kurja plaani Pakistani suveräänsuse õõnestamiseks".

Kashmiris on olnud pingeline pikemat aega

Pakistani ja India sõdurite tulevahetused Kashmiris on regulaarsed. Kashmir on jagatud India ja Pakistani vahel, ent mõlemad nõudlevad endale kogu piirkonda. Kaks riiki on pidanud regiooni pärast maha kolm sõda.

Teisipäeval teatas Pakistan, et Kashmiri iseseisvumine tooks kaasa India "lagunemise".

India üritab Pakistani diplomaatiliselt isoleerida pärast hiljutist rünnakut India sõjaväebaasile Delhi kontrollitud Kashmiris, milles hukkus 18 India sõdurit.

Delhi süüdistab rünnakus Pakistanis tegutsevat äärmusrühmitust Jaishe-Mohammad. Islamabad eitab süüdistusi.

India peaminister Narendra Modi süüdistas laupäeval Pakistani "terroristide eksportimises". "Me mõlemad saavutasime iseseisvuse samal aastal, ent praegu ekspordib India tarkvara ja teie liidrid ekspordivad terroriste," lausus Modi pakistani rahva poole pöördudes.

Teisipäeval teatas Delhi, et Modi jääb kõrvale Lõuna-Aasia regionaalkoostöö assotsiatsiooni (SAARC) tippkohtumisest, mis peetakse novembris Islamabadis.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSOtt TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema