India sõjavägi korraldas Kashmiri piiril "täppisrünnakuid", Pakistan süüdistab naabrit agressioonis ({{commentsTotal}})

India sõdurid. Autor: AFP/Scanpix

India sõjavägi korraldas täppisrünnakuid jagatud Kashmiri de facto piiril Pakistaniga, et nurjata suurtele linnadele kavandatud rünnakud, ütles kõrge sõjaväelane neljapäeval.

"Mõned terroristide meeskonnad olid positsioneerinud end piki kontrolljoont rünnakuplatvormidele," ütles India armee sõjaliste operatsioonide peadirektor kindralleitnant Ranbir Singh.

"India armee tegi eile öösel neile rünnakuplatvormidele kirurgilisi rünnakud. Terroristidele ja nende toetajatele tekitati märkimisväärseid kaotusi," ütles ta New Delhis ajakirjanikele.

Singhi sõnul on terroristide neutraliseerimisele suunatud operatsioonid praeguseks lõpetatud.

Otsus täppisrünnakute korraldamisest langetati pärast seda, kui sõjavägi tuvastas rünnakuplatvormid, mis olid üles seatud "eesmärgiga korraldada sisseimbumis- ja terrorirünnakuid Jammus ja Kashmiris ning mitmes India metroos", lausus kindralleitnant.

Pakistani peaminister mõistis kahe sõduri tapmise hukka

Islamabad teatas varem, et India sõdurid tapsid Kashmiri Pakistani poolel kaks naaberriigi sõdurit.

Pakistani sõdurid "vastasid India provotseerimata tulele kohaselt" Kashmiri kontrolljoonel Bhimberi, Keli ja Lipa külade lähistel, teatas Pakistani valitsus avalduses.

Pakistani peaminister Nawaz Sharif mõistis hukka "India vägede varjamatu agressiooni".

"Me mõistame India vägede provotseerimatu ja varjamatu agressiooni karmilt hukka," ütles Sharifi kantselei avalduses ja hoiatas, et Pakistani sõjavägi on nurjama "iga kurja plaani Pakistani suveräänsuse õõnestamiseks".

Kashmiris on olnud pingeline pikemat aega

Pakistani ja India sõdurite tulevahetused Kashmiris on regulaarsed. Kashmir on jagatud India ja Pakistani vahel, ent mõlemad nõudlevad endale kogu piirkonda. Kaks riiki on pidanud regiooni pärast maha kolm sõda.

Teisipäeval teatas Pakistan, et Kashmiri iseseisvumine tooks kaasa India "lagunemise".

India üritab Pakistani diplomaatiliselt isoleerida pärast hiljutist rünnakut India sõjaväebaasile Delhi kontrollitud Kashmiris, milles hukkus 18 India sõdurit.

Delhi süüdistab rünnakus Pakistanis tegutsevat äärmusrühmitust Jaishe-Mohammad. Islamabad eitab süüdistusi.

India peaminister Narendra Modi süüdistas laupäeval Pakistani "terroristide eksportimises". "Me mõlemad saavutasime iseseisvuse samal aastal, ent praegu ekspordib India tarkvara ja teie liidrid ekspordivad terroriste," lausus Modi pakistani rahva poole pöördudes.

Teisipäeval teatas Delhi, et Modi jääb kõrvale Lõuna-Aasia regionaalkoostöö assotsiatsiooni (SAARC) tippkohtumisest, mis peetakse novembris Islamabadis.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.