Postimees Grupp sulgeb venekeelsed paberlehed ({{commentsTotal}})

{{1475143698000 | amCalendar}}

Postimees Grupp lõpetab alates oktoobrist paberil ilmuvate venekeelsete ajalehtede Postimees ja Den za Dnjom väljaandmise ning keskendub portaalide rus.postimees.ee, limon.ee, krasotka.ee arendamisele, vahendas Postimehe võrguväljaanne.

"Kõikide Eestis ilmuvate venekeelsete paberlehtede tellimuste arv ja lugejanumbrid on viimastel aastatel olnud languses. Venekeelsete veebiväljaannete lugejanumbrid on samal ajal korralikus kasvus," ütles Postimees Grupi juhatuse esimees Peep Kala.

Tema sõnul on lugejate ja reklaamiandjate internetti kolimise trend venekeelses meedias väga kiire ja seepärast panustab Postimees Grupp senisest rohkem venekeelsete uudisteportaalide arendamisse.

"Täname kõiki, kes on läbi aegade panustanud Eesti vanima venekeelse paberajalehe väljaandmisesse ja töösse ning olnud selle lojaalsed lugejad. Nüüd kutsume kõiki venekeelseid uudiseid lugema meie vene portaalidesse," lisas Kala.

Venekeelse Postimehe ja Den za Dnjomi peatoimetaja Olesja Lagašina ütles ERR-ile, et 34 väljaannete töötajast koondatakse 17 inimest, valdavalt on tegemist tehniliste töötajatega nagu küljendajad, korrektorid jne. Ajakirjanikke on esialgu kavas koondada kolm, ülejäänud leiavad tööd venekeelsete väljaannete võrguväljaannetes.

Lagašina ütles "Aktuaalsele kaamerale", et toimetuses valitsesid pärast teadet nukrad meeleolud.

"Mina isiklikult sain sellest teada eile ja toimetus täna hommikul ja see otsus tuli täiesti ootamatult. Jah, oli juttu sellest, et Vene Postimees pannakse kinni võibolla, sellest oli juttu poolteist aastat tagasi, aga sellest, et Den za Dnjom pannakse kinni, sellest polnud juttu üldse," rääkis ta.

Kui Postimees Grupi juhid on veendunud, et meedia sisu veebi kolides ei kannataja ja lugeja leiab endale vajaliku üles, siis toimetuse töötajad 100%-lt sellega nõus ei ole. Tõlkija Roman Kallas toob paralleeli erinevustega paberraamatute ja e-raamatute vahel ja ta on veendunud, et Eesti venekeelne lugeja sulgemisotsusega kaotab.

"Kahtlemata see on väga tõsine kaotus, sest on äärmiselt kahetsusväärne, et selliseid otsuseid, mis puudutavad kultuuri- ja sotsiaalpoliitikat, mis mõjutavad dialoogi võimalikkust erinevate kogukondade vahel, langetatakse eeskätt lähtuvalt raamatupidamise loogikast," lausus ta.

Peep Kala ütles ERR-ile, et lehtede sulgemise otsus ei olnud tingitud eesmärgiga kokku hoida, vaid oli seotud vähenevate tellimuste ja lugejanumbritega. "Vabanevad vahendid lähevad portaalide arendamiseks ja järgmisel aastal tahame nendega jõuda kasumisse," märkis Kala.

Lehtede peatoimetaja kohalt lapsepuhkusele läinud Jevgenia Värä ütles, et kui Postimehe omanikud panevad päeva pealt kinni oma venekeelsed väljaanded, kusjuures tegemist on puhtalt majandusliku otsusega, mis mitte kuidagi pole seotud ajakirjanike tööga, siis tuleks hakata muretsema ka vanima eestikeelse lehe ehk Postimehe saatuse pärast.

"Kahtlen, et need inimesed midagi ajakirjanduse väärtusest teavad. Good for you! Soovin jõudu kolleegidele ja sõpradele, tänan teid kogu südamest," kirjutas Värä sotsiaalmeedias.

Ajalehtede Liidu andmetel oli venekeelse Postimehe tiraaž augustis 5000, Den za Dnjomil 10 700 eksemplari.

AS Postimees Grupp ühendab endas Eesti vanima ajalehe Postimees, selle uudisteportaalid ning maakonnalehed Tartu Postimees, Pärnu Postimees, Sakala, Virumaa Teataja, Järva Teataja ja Valgamaalane. AS Postimees Grupp kuulub kolmes Balti riigis tegutsevasse Eesti Meedia kontserni.

Lisaks Postimees Grupile kuuluvad Eesti Meedia kontserni telekanalid Kanal 2, Kanal 11, Kanal 12 ja Sei7se, raadiod Kuku, Elmar, Uuno, Narodnoje, Dance FM ja Spin FM, uudisteagentuur BNS, kuulutusteportaalid soov.ee, osta.ee, kv.ee ja metsaoksjon.ee ning trükikoda Kroonpress. Lisaks omab Eesti Meedia juhtivaid meediaettevõtteid Lätis ja Leedus.

 

Toimetaja: Indrek KuusLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.