Clintonit toetav vabariiklane Trumpile: raamatut "Riigikaitse võhikutele" pole olemas ({{commentsTotal}})

John Warner. Autor: AFP/Scanpix

Demokraatliku Partei kandidaadile Hillary Clintonile on avaldanud toetust ka mitmed vabariiklased, kes on seisukohal, et nende oma erakonna presidendikandidaat Donald Trump riigipea ametisse ei sobi. Eile pidas Virginias Clintonit toetava kõne kunagine tuntud senaator ja endine mereväeminister John Warner.

Warneri sõnul toetab ka Clintonit seetõttu, et viimane on "valmis olema globaalne liider ja USA president", vahendas Politico.

"Kui on üks asi, millest tuleb kandidaat Clintoni puhul aru saada, siis on selleks asjaolu, et ta on kogu oma elu ettevalmistusi teinud, teinud ära oma kodused ülesanded ja õppinud," sõnas Warner ja meenutas, et Clinton saabus omal ajal relvajõudude komiteesse alati ette valmistatuna.

Oma pika poliitilise karjääri jooksul eelkõige riigikaitse teemadega töötanud Warner andis oma kõnes mõista, et peab Trumpi kandidatuuri julgeolekule ohtlikuks ning samuti häirivad teda kinnisvaraärimehe põhjendamatult kriitilised mõtteavaldused relvajõudude ja veteranide aadressil.

"Mitte kuskilt ei ole võtta raamatut "Riigikaitse võhikutele". Sellist raamatut ei ole avaldatud," kommenteeris ta Trumpi väljaütlemisi riigikaitse teemal. "Kui keelt hammaste taga ei hoia, siis lähevad laevad põhja. Said sa sellest aru, Trump?"

Demokraatide asepresidendikandidaat Tim Kaine, kes koos Warneriga kampaaniaüritusel viibis, kiitis kunagist senaatorit selle eest, et viimane on valmis riigi huvid parteide huvidest kõrgemale asetama, seda eriti riigikaitset puudutavates küsimustes. "John Warner on näide, kuidas poliitikat saab teha ja peaks tegema," rõhutas ta.

Virginia osariik on valimistel üks olulisi osariike, kus seis Trumpi ja Clintoni vahel võib kujuneda üsnagi tasavägiseks, ning seetõttu on Warneri toetus demokraatide jaoks eriti oluline. Viimaste arvamusküsitluste kohaselt edestab Clinton seal Trumpi 6 protsendipunktiga.

Clintonit on toetanud ka mitmed vabariikliku rõhuasetusega ajalehed

Lisaks vabariiklastest poliitikutele on Clinton saanud toetusavaldusi ka mitmetelt väljaannetelt, mis on seni üldjuhul või isegi eranditult toetanud vabariiklastest kandidaate.

Eriti tähelepanuväärne oli toetusavaldus ajalehelt Arizona Republic, mille välja andmist alustati 1890. aastal ning mille toimetus pole kunagi demokraadist presidendikandidaadile toetust avaldanud.

Seda asjaolu rõhutati ka toetusavalduses ja nenditi, et see näitab järjekindlat toetust konservatiivsetele ja vabariiklikele põhimõtetele. "Käesolev aasta on aga erinev. Vabariiklasest kandidaat pole 2016. aastal ei konservatiiv ega ka riigipeaks sobilik."

"Väljakutsed, mille ees USA seisab nii siseriiklikul kui ka rahvusvahelisel areenil nõuavad kindlat kätt, tasakaalukat pead ja suutlikkust mõelda enne tegutsemist. Hillary Clinton saab sellest aru. Donald Trump ei saa. Clintonil on iseloom ja kogemus, mis võimaldab presidendi ametis olla. Donald Trumpil neid ei ole," seisis toetusavalduses.

Äsja avaldasid Clintonile toetust ka Cincinnati Enquirer ja Dallas Morning News, mis pole samuti demokraadist kandidaati väga pikka aega toetanud - esimene ligi sada aastat ja teine alates Teisest maailmasõjast.

Toimetaja: Laur ViirandTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.