Clintonit toetav vabariiklane Trumpile: raamatut "Riigikaitse võhikutele" pole olemas ({{commentsTotal}})

John Warner.
John Warner. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Demokraatliku Partei kandidaadile Hillary Clintonile on avaldanud toetust ka mitmed vabariiklased, kes on seisukohal, et nende oma erakonna presidendikandidaat Donald Trump riigipea ametisse ei sobi. Eile pidas Virginias Clintonit toetava kõne kunagine tuntud senaator ja endine mereväeminister John Warner.

Warneri sõnul toetab ka Clintonit seetõttu, et viimane on "valmis olema globaalne liider ja USA president", vahendas Politico.

"Kui on üks asi, millest tuleb kandidaat Clintoni puhul aru saada, siis on selleks asjaolu, et ta on kogu oma elu ettevalmistusi teinud, teinud ära oma kodused ülesanded ja õppinud," sõnas Warner ja meenutas, et Clinton saabus omal ajal relvajõudude komiteesse alati ette valmistatuna.

Oma pika poliitilise karjääri jooksul eelkõige riigikaitse teemadega töötanud Warner andis oma kõnes mõista, et peab Trumpi kandidatuuri julgeolekule ohtlikuks ning samuti häirivad teda kinnisvaraärimehe põhjendamatult kriitilised mõtteavaldused relvajõudude ja veteranide aadressil.

"Mitte kuskilt ei ole võtta raamatut "Riigikaitse võhikutele". Sellist raamatut ei ole avaldatud," kommenteeris ta Trumpi väljaütlemisi riigikaitse teemal. "Kui keelt hammaste taga ei hoia, siis lähevad laevad põhja. Said sa sellest aru, Trump?"

Demokraatide asepresidendikandidaat Tim Kaine, kes koos Warneriga kampaaniaüritusel viibis, kiitis kunagist senaatorit selle eest, et viimane on valmis riigi huvid parteide huvidest kõrgemale asetama, seda eriti riigikaitset puudutavates küsimustes. "John Warner on näide, kuidas poliitikat saab teha ja peaks tegema," rõhutas ta.

Virginia osariik on valimistel üks olulisi osariike, kus seis Trumpi ja Clintoni vahel võib kujuneda üsnagi tasavägiseks, ning seetõttu on Warneri toetus demokraatide jaoks eriti oluline. Viimaste arvamusküsitluste kohaselt edestab Clinton seal Trumpi 6 protsendipunktiga.

Clintonit on toetanud ka mitmed vabariikliku rõhuasetusega ajalehed

Lisaks vabariiklastest poliitikutele on Clinton saanud toetusavaldusi ka mitmetelt väljaannetelt, mis on seni üldjuhul või isegi eranditult toetanud vabariiklastest kandidaate.

Eriti tähelepanuväärne oli toetusavaldus ajalehelt Arizona Republic, mille välja andmist alustati 1890. aastal ning mille toimetus pole kunagi demokraadist presidendikandidaadile toetust avaldanud.

Seda asjaolu rõhutati ka toetusavalduses ja nenditi, et see näitab järjekindlat toetust konservatiivsetele ja vabariiklikele põhimõtetele. "Käesolev aasta on aga erinev. Vabariiklasest kandidaat pole 2016. aastal ei konservatiiv ega ka riigipeaks sobilik."

"Väljakutsed, mille ees USA seisab nii siseriiklikul kui ka rahvusvahelisel areenil nõuavad kindlat kätt, tasakaalukat pead ja suutlikkust mõelda enne tegutsemist. Hillary Clinton saab sellest aru. Donald Trump ei saa. Clintonil on iseloom ja kogemus, mis võimaldab presidendi ametis olla. Donald Trumpil neid ei ole," seisis toetusavalduses.

Äsja avaldasid Clintonile toetust ka Cincinnati Enquirer ja Dallas Morning News, mis pole samuti demokraadist kandidaati väga pikka aega toetanud - esimene ligi sada aastat ja teine alates Teisest maailmasõjast.

Toimetaja: Laur ViirandKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics