Rõivas: kontrollikotta leitakse inimene sügise jooksul ({{commentsTotal}})

Peaminister Taavi Rõivas. Autor: Siim Lõvi /ERR

Peaminister Taavi Rõivas kinnitas, et tahab Euroopa Kontrollikoja Eesti esindaja kindlasti sügisel leida.

Presidendikandidaat Kersti Kaljulaiu ametiaeg kontrollikojas lõppes mais, aga ta on senini selles ametis jätkanud, sest valitsus ei ole uues esindajas suutnud kokkuleppele jõuda. Taavi Rõivas ütles täna ERRi raadiouudistele, et loodab selleni jõuda sügise jooksul.

"Minu huvi on see, et see teema saaks nüüd sügisel kindlasti tehtud ja formaalselt võttes ei ole valitsus saanud seda arutada seepärast, et ei ole ju ka ettepanekut rahandusministrilt tulnud," märkis ta.

Rõivas lisas, et kui nüüd presidendi ametisse saab, tuleb see teema uuesti läbi rääkida, leppida kokku, kes on kõikidele osapooltele vastuvõetav kandidaat, ja otsus ära teha.

"Usun, et see, kui Kersti Kaljulaid saab esmaspäeval valitud - ja ma väga loodan, et ta saab valitud - peab ka kiirendama kontrollikoja esindaja nimetamist," sõnas peaminister.

Kui IRL ja Reformierakond on toetanud uue Eesti esindajana kontrollikojas Juhan Partsi, siis sotsiaaldemokraadid on selle vastu seisnud.

Septembri alguses ütles rahandusminister Sven Sester, et toetab jätkuvalt just Partsi Euroopasse lähetamist ja loodab, et kõik partnerid viimaks selle arusaamani jõuavad.

Toimetaja: Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.