Trumpi varandus kahanes aastaga 800 miljoni dollari võrra ({{commentsTotal}})

Autor: Reuters/Scanpix

USA presidendikandidaat Donald Trump esitleb end küll erakordselt jõuka mehena, ent ajakirja Forbes andmetel on tema varanduse väärtus viimase aastaga kõvasti kahanenud.

"Mul on vapustavalt suur sissetulek. On viimane aeg, et seda riiki tüüriks keegi, kes ka rahast midagi teab," ütles Trump BBC teatel esmaspäevases presidendidebatis.

Presidendiks kandideerimisse on Trump investeerinud 50 miljonit dollarit isiklikku raha.

Forbes hindab vabariiklaste kandidaadi varanduse suuruseks 3,7 miljardit dollarit, mida on 2015. aastaga võrreldes 800 miljonit dollarit vähem. Põhjuseks toob ajakiri peamiselt New Yorgi kinnisvaraturu languse.

Bloomberg on Trumpi varanduseks hinnanud kolm miljardit, Fortune aga 3,9 miljardit dollarit. Trump ise on väitnud, et tal on vara rohkem kui kümne miljardi dollari väärtuses. Kriitikud on teda sageli süüdistanud oma varanduse ülehindamises.

Kuna vabariiklaste presidendikandidaat ei ole soostunud oma maksudeklaratsiooni avaldama, on spekuleeritud, et tegelikult ei pruugi ta olla nii rikas nagu väidab või ei maksa ta õiglaselt makse.

Demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton väitis esmaspäevases debatis, et Trumpi maksudeklaratsioon võiks paljastada midagi väga tähtsat või isegi hirmsat, mida ta üritab varjata. Samas ei annaks ka maksudeklaratsiooni avaldamine täit aimu Trumpi jõukusest, sest see näitab sissetulekut ja sellelt makstud makse, aga ei anna ülevaadet tema varade suurusesest ega võlgadest.

Forbes on Trumpi varandusel silma peal hoidnud juba rohkem kui kolm kümnendit.

Trumpi isa Frederick Christ Trump rikastus, ehitades ja müües maju Ameerika sõduritele Teise maailmasõja ajal. Isa raha toel alustas ettevõtlust ka Trump. Tema ärid on korduvalt kõrbenud, kuid isa aitas Trumpi läbi elu laenude ja fondide kaudu ning kui ta 1999. aastal suri, hinnati tema vara suuruseks 250-300 miljonit dollarit. Kui palju sellest täpselt Donald Trump päris, ei ole avalikustatud. Küll aga on teada, et 2003. aastal müüs Trump koos teiste pärijatega osa isa kinnisvarast umbes poole miljardi dollari eest.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.