Trumpi varandus kahanes aastaga 800 miljoni dollari võrra ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Reuters/Scanpix

USA presidendikandidaat Donald Trump esitleb end küll erakordselt jõuka mehena, ent ajakirja Forbes andmetel on tema varanduse väärtus viimase aastaga kõvasti kahanenud.

"Mul on vapustavalt suur sissetulek. On viimane aeg, et seda riiki tüüriks keegi, kes ka rahast midagi teab," ütles Trump BBC teatel esmaspäevases presidendidebatis.

Presidendiks kandideerimisse on Trump investeerinud 50 miljonit dollarit isiklikku raha.

Forbes hindab vabariiklaste kandidaadi varanduse suuruseks 3,7 miljardit dollarit, mida on 2015. aastaga võrreldes 800 miljonit dollarit vähem. Põhjuseks toob ajakiri peamiselt New Yorgi kinnisvaraturu languse.

Bloomberg on Trumpi varanduseks hinnanud kolm miljardit, Fortune aga 3,9 miljardit dollarit. Trump ise on väitnud, et tal on vara rohkem kui kümne miljardi dollari väärtuses. Kriitikud on teda sageli süüdistanud oma varanduse ülehindamises.

Kuna vabariiklaste presidendikandidaat ei ole soostunud oma maksudeklaratsiooni avaldama, on spekuleeritud, et tegelikult ei pruugi ta olla nii rikas nagu väidab või ei maksa ta õiglaselt makse.

Demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton väitis esmaspäevases debatis, et Trumpi maksudeklaratsioon võiks paljastada midagi väga tähtsat või isegi hirmsat, mida ta üritab varjata. Samas ei annaks ka maksudeklaratsiooni avaldamine täit aimu Trumpi jõukusest, sest see näitab sissetulekut ja sellelt makstud makse, aga ei anna ülevaadet tema varade suurusesest ega võlgadest.

Forbes on Trumpi varandusel silma peal hoidnud juba rohkem kui kolm kümnendit.

Trumpi isa Frederick Christ Trump rikastus, ehitades ja müües maju Ameerika sõduritele Teise maailmasõja ajal. Isa raha toel alustas ettevõtlust ka Trump. Tema ärid on korduvalt kõrbenud, kuid isa aitas Trumpi läbi elu laenude ja fondide kaudu ning kui ta 1999. aastal suri, hinnati tema vara suuruseks 250-300 miljonit dollarit. Kui palju sellest täpselt Donald Trump päris, ei ole avalikustatud. Küll aga on teada, et 2003. aastal müüs Trump koos teiste pärijatega osa isa kinnisvarast umbes poole miljardi dollari eest.

Toimetaja: Karin KoppelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema