Eesti ei lubanud riiki kahe Venemaa telekanali võttegruppe ({{commentsTotal}})

Narva piiripunkt.
Narva piiripunkt. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1475151437000 | amCalendar}}

Eesti võimud ei lubanud neljapäeval riiki Vene telekanalite NTV ja Life võttegruppe, kes olid saabunud piirile Tallinna linnavalitsuse küllakutse alusel väljastatud turismiviisadega.

"Korrespondent Aleksei Kobõlkov ja operaator Ilja Kondratjev võeti bussist maha Ivangorodi piiripunktis," teatas NTV neljapäeval oma veebisaidil. Telekanali töötajad olid suundumas neli päeva kestvale tööreisile Tallinna linnavalitsuse kutsel, lisas NTV.

Teate kohasel pidid ajakirjanikud tutvuma Tallinnaga ning külastama kunstimuuseumi ja Eesti Rahva Muusemi. Samuti pidid Vene teleajakirjanikud kohtuma Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvartiga.

Kobõlkov ütles NTV kodulehel avaldatud teates, et ehkki nad kavatsesid tulla Eestisse turismireisile ega plaaninud tööd teha, siis Eesti võimud ei jäänud seda uskuma.

"Kõigil meie katsetel selgitada, et me ei kavatse töötada ning see on tavaline turismiviisa, mille me saime Tallinna linnaametnike kutsel, ei olnud mingit mõju," selgitas Kobõlkov.

Tema sõnul on see siiski mitteametlik põhjus nende riiki mittelubamiseks.

Kobõlkovi kinnitusel organiseeris visiidi Tallinna linnavalitsus ning sarnaseid külaskäike toimub regulaarselt, et toetada Eesti pealinna kui ajaloolise ja kultuurikeskuse mainet.

Samasugune saatus tabas neljapäeval ka Vene telekanali Life töötajaid, kes sõitsid samas grupis NTV ajakirjanikega.

"Eesti piiril meid esmalt justkui lasti riiki, aga pärast paluti [bussist] väljuda. Meilt võeti ilma selgitusi esitamata dokumendid ära," rääkis telekanali Life korrespondent Olga Pritõkina oma telejaama veebiküljel avaldatud teates.

Tema sõnul rääkis juhtunu juures viibinud Vene konsluaadi töötaja, et sarnaseid reise on korraldatud juba viis aastat, kuid kunagi polevat midagi sellist juhtunud. "NTV kolleegid sõidavad juba 2003. aastast saadik Eestisse turismiviisaga ja probleeme ei ole esinenud," ütles Pritõkina.

Life märkis oma kodulehel, et samas grupis olnud trükiväljaannete ajakirjanikud lubasid Eesti võimud riiki. Pressiringsõidu korraldaja on Tallinna linnavalitsus, rõhutas Life.ru

Tallinna linnavalitsuse pressiesindaja Leo Vaino ütles uudisteagentuurile Interfax, et ajakirjanikel vastas olnud linnavalitsuse töötaja sõnul olid Vene teleajakirjanikel küll turismiviisad, aga neil olid kaamerad kaasas, mistõttu piirivalvurid järeldasid, et nad tulevad Eestisse tööd tegema. Vaino sõnul tegelevad teemaga hetkel Vene Narva konsulaadi töötajad ning pole välistatud, et neil ikkagi lubatakse Eestisse siseneda.

Allikas: BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema