Eesti ei lubanud riiki kahe Venemaa telekanali võttegruppe ({{commentsTotal}})

Narva piiripunkt. Autor: Postimees/Scanpix
{{1475151437000 | amCalendar}}

Eesti võimud ei lubanud neljapäeval riiki Vene telekanalite NTV ja Life võttegruppe, kes olid saabunud piirile Tallinna linnavalitsuse küllakutse alusel väljastatud turismiviisadega.

"Korrespondent Aleksei Kobõlkov ja operaator Ilja Kondratjev võeti bussist maha Ivangorodi piiripunktis," teatas NTV neljapäeval oma veebisaidil. Telekanali töötajad olid suundumas neli päeva kestvale tööreisile Tallinna linnavalitsuse kutsel, lisas NTV.

Teate kohasel pidid ajakirjanikud tutvuma Tallinnaga ning külastama kunstimuuseumi ja Eesti Rahva Muusemi. Samuti pidid Vene teleajakirjanikud kohtuma Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvartiga.

Kobõlkov ütles NTV kodulehel avaldatud teates, et ehkki nad kavatsesid tulla Eestisse turismireisile ega plaaninud tööd teha, siis Eesti võimud ei jäänud seda uskuma.

"Kõigil meie katsetel selgitada, et me ei kavatse töötada ning see on tavaline turismiviisa, mille me saime Tallinna linnaametnike kutsel, ei olnud mingit mõju," selgitas Kobõlkov.

Tema sõnul on see siiski mitteametlik põhjus nende riiki mittelubamiseks.

Kobõlkovi kinnitusel organiseeris visiidi Tallinna linnavalitsus ning sarnaseid külaskäike toimub regulaarselt, et toetada Eesti pealinna kui ajaloolise ja kultuurikeskuse mainet.

Samasugune saatus tabas neljapäeval ka Vene telekanali Life töötajaid, kes sõitsid samas grupis NTV ajakirjanikega.

"Eesti piiril meid esmalt justkui lasti riiki, aga pärast paluti [bussist] väljuda. Meilt võeti ilma selgitusi esitamata dokumendid ära," rääkis telekanali Life korrespondent Olga Pritõkina oma telejaama veebiküljel avaldatud teates.

Tema sõnul rääkis juhtunu juures viibinud Vene konsluaadi töötaja, et sarnaseid reise on korraldatud juba viis aastat, kuid kunagi polevat midagi sellist juhtunud. "NTV kolleegid sõidavad juba 2003. aastast saadik Eestisse turismiviisaga ja probleeme ei ole esinenud," ütles Pritõkina.

Life märkis oma kodulehel, et samas grupis olnud trükiväljaannete ajakirjanikud lubasid Eesti võimud riiki. Pressiringsõidu korraldaja on Tallinna linnavalitsus, rõhutas Life.ru

Tallinna linnavalitsuse pressiesindaja Leo Vaino ütles uudisteagentuurile Interfax, et ajakirjanikel vastas olnud linnavalitsuse töötaja sõnul olid Vene teleajakirjanikel küll turismiviisad, aga neil olid kaamerad kaasas, mistõttu piirivalvurid järeldasid, et nad tulevad Eestisse tööd tegema. Vaino sõnul tegelevad teemaga hetkel Vene Narva konsulaadi töötajad ning pole välistatud, et neil ikkagi lubatakse Eestisse siseneda.

Allikas: BNSVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.