Erakonnad annavad Kaljulaiu toetusallkirjad valimiskomisjonile reedel ({{commentsTotal}})

Autor: Hanna Samoson /ERR
{{1475156528000 | amCalendar}}

Riigikogus esindatud erakondade esindajad annavad reede keskpäeval valimiskomisjonile üle allkirjad Kersti Kaljulaiu ülesseadmiseks presidendivalimistel. Allkirjad kogus neljapäeva õhtuks kokku ka Reformierakonna fraktsioon, allkirja andsid kõik fraktsiooni 30 liiget. Ka Keskerakonnast anti juba 20 allkirja.

"Ma väga loodan, et kõik erakonnas, kes on lubanud Kaljulaiule toetust, panustavad nii allkirjade kui ka häältega ja Eesti saab esmapäeval uue valitud presidendi," ütles Reformierakonna esimees peaminister Taavi Rõivas BNS-ile.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles juba kolmapäeval, et paber 15 allkirjaga Kaljulaiu toetuseks on juba olemas."Ma arvan, et see inimene on täitsa valmis olema Eesti üks kõige tähtsam tegelane," ütles ta.

Toetusest 20 hääle ulatuses on korduvalt teada andnud ka Keskerakonna fraktsioon, mis tähendab, et koos IRL-i, Vabaerakonna ja sotsidega on hääled presidendi äravalimiseks koos.

Keskerakonna fraktsiooni liige Jaanus Karilaid ütles ERR-ile, et tema ja veel 19 fraktsiooni liiget on oma allkirja andnud. Ta lisas, et allkiri on andmata niinimetatud Savisaare leeri esindajatel. Heimar Lenk, Oudekki Loone, Marika Tuus-Laul, loetles ta nimesid.

Riigikogu hakkab presidenti valima esmaspäeval.

Toimetaja: Indrek KuusLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.