Erakonnad annavad Kaljulaiu toetusallkirjad valimiskomisjonile reedel ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Hanna Samoson /ERR
{{1475156528000 | amCalendar}}

Riigikogus esindatud erakondade esindajad annavad reede keskpäeval valimiskomisjonile üle allkirjad Kersti Kaljulaiu ülesseadmiseks presidendivalimistel. Allkirjad kogus neljapäeva õhtuks kokku ka Reformierakonna fraktsioon, allkirja andsid kõik fraktsiooni 30 liiget. Ka Keskerakonnast anti juba 20 allkirja.

"Ma väga loodan, et kõik erakonnas, kes on lubanud Kaljulaiule toetust, panustavad nii allkirjade kui ka häältega ja Eesti saab esmapäeval uue valitud presidendi," ütles Reformierakonna esimees peaminister Taavi Rõivas BNS-ile.

Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles juba kolmapäeval, et paber 15 allkirjaga Kaljulaiu toetuseks on juba olemas."Ma arvan, et see inimene on täitsa valmis olema Eesti üks kõige tähtsam tegelane," ütles ta.

Toetusest 20 hääle ulatuses on korduvalt teada andnud ka Keskerakonna fraktsioon, mis tähendab, et koos IRL-i, Vabaerakonna ja sotsidega on hääled presidendi äravalimiseks koos.

Keskerakonna fraktsiooni liige Jaanus Karilaid ütles ERR-ile, et tema ja veel 19 fraktsiooni liiget on oma allkirja andnud. Ta lisas, et allkiri on andmata niinimetatud Savisaare leeri esindajatel. Heimar Lenk, Oudekki Loone, Marika Tuus-Laul, loetles ta nimesid.

Riigikogu hakkab presidenti valima esmaspäeval.

Toimetaja: Indrek KuusMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema