Õpetajad ei ole eelarves plaanitud palgatõusuga rahul ({{commentsTotal}})

Tuleva aasta riigieelarves nähakse ette, et õpetajate miinimumpalk tõuseb tuhande euroni, kuid õpetajate esindajad ei ole sellega rahul ja lubavad võitlust jätkata.

Õpetajate miinimumpalk on 958 eurot ja järgmisel aastal tõuseks see esialgu 1000 euroni. Keskmine palk tõuseks 1149 eurolt 1200 euroni. Selle jaoks on riigieelarves raha olemas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Palkade väljamaksmiseks võimalik summa kasvab kuni 4,6 protsenti. Me otsime võimalusi, et see summa, mis on, kasvaks, aga siin on väga palju muid komponente, mida peab vaatama. Õpilaste arv on natuke kasvanud, mõnes omavalitsuses märkimisväärselt, see tekitab keerukusi," rääkis haridus- ja teadusminister Maris Lauri.

Eesti haridustöötajate liit ei ole täna välja pakutud summadega rahul. Liidu esimees Reemo Voltri rõhutab, et kui rahandusministeerium prognoosib järgmise aasta keskmiseks töötasu tõusuks 5,5 protsenti, siis õpetajate 4,6 protsenti ei ole piisav.

"Valitsus on oma eesmärkides nimetanud, et õpetaja peab saama kõrgharidusega spetsialisti keskmist töötasu, mis on 20 protsenti kõrgem kui üldine töötasu. Sellest me aina kaugememe ja see on probleem. Noored ei taha õpetajaks tulla," nentis Voltri.

Ta lisas, et kui õpetajate keskmine palk ei hakka suuremal määral tõusma, siis ei saa haridustöötajad enam seda rahulikult pealt vaadata.

"Peame vastavalt edasisi samme astuma, et oma nõudmised ja valitsuse lubadused täitmisele pöörata," ütles Voltri.

Küsimusele, kas see tähendab streikimist, vastas ta, et pole seda öelnud.

Haridusminister Lauri ütleb, et õpetajate palkade tõusuks ja täiskoormuse pakkumiseks tuleb jätkata koolivõrgu korrastamist.

Toimetaja: Karin KoppelTallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.Tallinna linnapea ülesannetes abilinnapea Taavi Aas ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas.
Veel üks uuring ennustab Keskerakonna edu kohalikel valimistel

Kui juunis toimuksid kohalikud valimised, siis võidutseksid neil Keskerakond ning valimisliidud ja üksikkandidaadid, selgus BNS-i ja Postimehe tellimusel uuringufirma Kantar Emor poolt juuni keskel läbiviidud uuringust.

Kiirabi.Kiirabi.
Korterelamu neljandalt korruselt alla kukkunud laps sai viga

Pärnus kukkus reedel üheksa-aastane poiss alla korterealumu neljandlat korruselt ja sai viga.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema