Õpetajad ei ole eelarves plaanitud palgatõusuga rahul ({{commentsTotal}})

Tuleva aasta riigieelarves nähakse ette, et õpetajate miinimumpalk tõuseb tuhande euroni, kuid õpetajate esindajad ei ole sellega rahul ja lubavad võitlust jätkata.

Õpetajate miinimumpalk on 958 eurot ja järgmisel aastal tõuseks see esialgu 1000 euroni. Keskmine palk tõuseks 1149 eurolt 1200 euroni. Selle jaoks on riigieelarves raha olemas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Palkade väljamaksmiseks võimalik summa kasvab kuni 4,6 protsenti. Me otsime võimalusi, et see summa, mis on, kasvaks, aga siin on väga palju muid komponente, mida peab vaatama. Õpilaste arv on natuke kasvanud, mõnes omavalitsuses märkimisväärselt, see tekitab keerukusi," rääkis haridus- ja teadusminister Maris Lauri.

Eesti haridustöötajate liit ei ole täna välja pakutud summadega rahul. Liidu esimees Reemo Voltri rõhutab, et kui rahandusministeerium prognoosib järgmise aasta keskmiseks töötasu tõusuks 5,5 protsenti, siis õpetajate 4,6 protsenti ei ole piisav.

"Valitsus on oma eesmärkides nimetanud, et õpetaja peab saama kõrgharidusega spetsialisti keskmist töötasu, mis on 20 protsenti kõrgem kui üldine töötasu. Sellest me aina kaugememe ja see on probleem. Noored ei taha õpetajaks tulla," nentis Voltri.

Ta lisas, et kui õpetajate keskmine palk ei hakka suuremal määral tõusma, siis ei saa haridustöötajad enam seda rahulikult pealt vaadata.

"Peame vastavalt edasisi samme astuma, et oma nõudmised ja valitsuse lubadused täitmisele pöörata," ütles Voltri.

Küsimusele, kas see tähendab streikimist, vastas ta, et pole seda öelnud.

Haridusminister Lauri ütleb, et õpetajate palkade tõusuks ja täiskoormuse pakkumiseks tuleb jätkata koolivõrgu korrastamist.

Toimetaja: Karin KoppelVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.