Karilaid pärast juhatust: garantiikirjad õigustühised, Reinde vallandati ({{commentsTotal}})

{{1475161261000 | amCalendar}}

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles pärast partei juhatuse koosolekut, et tuginedes vandeadvokaat Paul Varuli hinnangule, on võimalik garantiikirjad õigustühiseks kuulutada. Koosolekul otsustati veel lõpetada töösuhe Kesknädala peatoimetaja Urmi Reindega.

"Me kuulasime ära Paul Varuli ettekanded nendest õiguslikest argumentidest, mis võimaldaksid garantiikirjad õigustühiseks kuulutada ja erakonnal ei tekiks finantsilisi kohustusi. Paul Varuli ettekanne oli veenev," ütles Karilaid ERR-ile.

Karilaiu sõnul tekitas Varuli ettekanne kindlustunde, et erakonnal on võimalik garantiikirjadest distantseeruda.

Urmi Reinde lasti Kesknädala peatoimetaja kohalt lahti

Karilaid ütles, et tööduhe Reindega lõpetati usalduse kaotuse tõttu 9-6 häältega. "Vaenlaste kuju otsimine, negatiivne sildistamine. See tekitas erakonna juhatuse liikmete jaoks meelehärmi," ütles Karilaid.

Kesknädala peatoimetaja kohusetäitjaks määrati Indrek Veiserik. Peale Keskerakonna kongressi kuulutatakse Kesknädala peatoimetaja kohale välja avalik konkurss.

Reinde ütles, et talle heideti ette, et ta on valinud vastaspoole ja lammutab parteid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ütlesin Kadri Simsonile, kes juhib teist leeri, Savisaare vastast leeri juunis 2014, et mina olen Edgari selja taga. ma olen Kesknädala peatoimetaja ja ma jään Edgari selja taha kuni Keskerakond otsustab teisiti ja tuleb uus esimees," sõnas Reinde.

"Edgar Savisaar on Keskerakonna esimees, ta on juhatuse esimees ja ta juhib erakonda, võib olla seda ei ole enam kaua, aga mina leian, et mina jään truuks eelkõige oma südametunnistusele," lisas ta.

Savisaare leeri kuuluv keskerakonna juhatuse liige Yana Toom ütles, et juriidiliselt on Reinde lahtilaskmise otsus mõttetu ja kui Reinde läheb töövaidluskomisjoni, lubas Toom talle abiks olla.

"See on lihtsalt üks sigadus Urmi suhtes, mis täna juhtus," ütles Toom.

Savisaar: erakonnas käib võimu ülevõtmine

Erakonna esimees Edgar Savisaar ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Keskerakonnas käib praegu võimu ülevõtmine.

Reporter Tiina Jaakson küsis Savisaarelt, mis praegu Keskerakonnas toimub.

"Teate võimuvõitlus. Püütakse erakonda üle võtta. Elementaarne. Kas seda varem ei olnud näha? Ikka oli," vastas Savisaar.

Büroo lukud vahetati välja

Savisaare leer märkas muidki ümberkorraldusi. Juhatuse liige Olga Ivanova täpsustas, et enne juhatuse koosolekut vahetati välja büroo lukud, uued võtmed jagati välja enne koosolekut. Vahetajaks oli tema sõnul uus peasekretär Jaak Aab.

"Ma palusin välja vahetada, kuna viimane kord vahetati vist kümme aastat tagasi lukke ja ma ei tea, kelle käes kõik võtmed on," selgitas Aab.

Aab selgitas, et Reinde keeldus koostööst Keskerakonnaga ja vabastati seetõttu ametist. Ta rääkis, et on saanud pildi ette Keskerakonna finanatsasjade ja ka Keskerakonna kampaaniameitser Paavo Pettai firmale Midfield antud garantiikirjade asjus. Keskerakond on esitanud garantiikirjade tühistamisavalduse. Aab tunnistas, et Keskerakond on Midfieldile tehtud töö eest võlgu, tehtud on maksegraafik, kuid summat ta ei soostunud nimetama.

Toimetaja: Aleksander KrjukovVenemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.Venemaa sõjalaevad Kaliningradi oblastis Baltiiskis. Illustreeriv foto.

Raport: Vene sõjalaev tülitas Saber Strike'i varustanud USA kaubalaeva

Baltimaadesse iga-aastaseks sõjaväeõppuseks Saber Strike mai lõpus varustust toonud USA lipu all sõitvat kaubalaeva M/V Green Ridge tülitasid Vene sõjalaev ja kopterid.

Politsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics