Karilaid pärast juhatust: garantiikirjad õigustühised, Reinde vallandati ({{commentsTotal}})

{{1475161261000 | amCalendar}}

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles pärast partei juhatuse koosolekut, et tuginedes vandeadvokaat Paul Varuli hinnangule, on võimalik garantiikirjad õigustühiseks kuulutada. Koosolekul otsustati veel lõpetada töösuhe Kesknädala peatoimetaja Urmi Reindega.

"Me kuulasime ära Paul Varuli ettekanded nendest õiguslikest argumentidest, mis võimaldaksid garantiikirjad õigustühiseks kuulutada ja erakonnal ei tekiks finantsilisi kohustusi. Paul Varuli ettekanne oli veenev," ütles Karilaid ERR-ile.

Karilaiu sõnul tekitas Varuli ettekanne kindlustunde, et erakonnal on võimalik garantiikirjadest distantseeruda.

Urmi Reinde lasti Kesknädala peatoimetaja kohalt lahti

Karilaid ütles, et tööduhe Reindega lõpetati usalduse kaotuse tõttu 9-6 häältega. "Vaenlaste kuju otsimine, negatiivne sildistamine. See tekitas erakonna juhatuse liikmete jaoks meelehärmi," ütles Karilaid.

Kesknädala peatoimetaja kohusetäitjaks määrati Indrek Veiserik. Peale Keskerakonna kongressi kuulutatakse Kesknädala peatoimetaja kohale välja avalik konkurss.

Reinde ütles, et talle heideti ette, et ta on valinud vastaspoole ja lammutab parteid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma ütlesin Kadri Simsonile, kes juhib teist leeri, Savisaare vastast leeri juunis 2014, et mina olen Edgari selja taga. ma olen Kesknädala peatoimetaja ja ma jään Edgari selja taha kuni Keskerakond otsustab teisiti ja tuleb uus esimees," sõnas Reinde.

"Edgar Savisaar on Keskerakonna esimees, ta on juhatuse esimees ja ta juhib erakonda, võib olla seda ei ole enam kaua, aga mina leian, et mina jään truuks eelkõige oma südametunnistusele," lisas ta.

Savisaare leeri kuuluv keskerakonna juhatuse liige Yana Toom ütles, et juriidiliselt on Reinde lahtilaskmise otsus mõttetu ja kui Reinde läheb töövaidluskomisjoni, lubas Toom talle abiks olla.

"See on lihtsalt üks sigadus Urmi suhtes, mis täna juhtus," ütles Toom.

Savisaar: erakonnas käib võimu ülevõtmine

Erakonna esimees Edgar Savisaar ütles "Aktuaalsele kaamerale", et Keskerakonnas käib praegu võimu ülevõtmine.

Reporter Tiina Jaakson küsis Savisaarelt, mis praegu Keskerakonnas toimub.

"Teate võimuvõitlus. Püütakse erakonda üle võtta. Elementaarne. Kas seda varem ei olnud näha? Ikka oli," vastas Savisaar.

Büroo lukud vahetati välja

Savisaare leer märkas muidki ümberkorraldusi. Juhatuse liige Olga Ivanova täpsustas, et enne juhatuse koosolekut vahetati välja büroo lukud, uued võtmed jagati välja enne koosolekut. Vahetajaks oli tema sõnul uus peasekretär Jaak Aab.

"Ma palusin välja vahetada, kuna viimane kord vahetati vist kümme aastat tagasi lukke ja ma ei tea, kelle käes kõik võtmed on," selgitas Aab.

Aab selgitas, et Reinde keeldus koostööst Keskerakonnaga ja vabastati seetõttu ametist. Ta rääkis, et on saanud pildi ette Keskerakonna finanatsasjade ja ka Keskerakonna kampaaniameitser Paavo Pettai firmale Midfield antud garantiikirjade asjus. Keskerakond on esitanud garantiikirjade tühistamisavalduse. Aab tunnistas, et Keskerakond on Midfieldile tehtud töö eest võlgu, tehtud on maksegraafik, kuid summat ta ei soostunud nimetama.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.