Video: Tartus avati Eesti Rahva Muuseum ({{commentsTotal}})

Neljapäeval avati Tartus kauaoodatud Eesti Rahva Muuseumi peahoone. Kümme aastat ehitatud ja 107 aastat oodatud muuseumi avas Eesti kultuuri püsinäituse "Ajarada" temaatikale üles ehitatud Ivar Põllu ja Gerda Kordemetsa lavastus.

Eesti Rahva Muuseumi direktori Tõnis Lukase sõnul ei saanud muuseum täna pelgalt uut hoonet, vaid muutus ka muuseumi roll: 6000 ruutmeetri suuruse näitusealaga muuseum võiks nüüd olla Eesti rahva enesekindluse varaait. Ta ütles ka, et hetkel, kui muuseum uksed avab, on see kõige parem, moodsam ja huvitavam muuseum maailmas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See tähendas väga suurt pingutust kõikidele kolleegidele ja ma olen väga tänulik kõigile Eesti Rahva Muuseumi töötajatele. Viimistlemise ja viimistlemise tulemusena oleme me jõudnud faasi, kus viimased kümme aastat on tehtud näitusi, juba planeeritud. Nii et siin on detailideni asjad läbi mõeldud. Meil on olnud tuhandeid detaile ja mõningaid probleeme. Aga praeguseks on jäänud ainult üks probleem. See on, kuidas kõiki vääriliselt tänada, kes on selles asjas kaasa löönud. Neid inimesi on tõesti, sadu ja tuhandeid," ütles Lukas.

Muuseumi ühe püsinäituse, "Kohtumised" kuraatori Kristel Rattuse sõnul on uus Eesti Rahva Muuseum niiöelda argielumuuseum, mis soovib jutustada isiklikke ja vähemtuntud lugusid.

"See on olnud üks meie põhilisi soove - näidata erinevaid kultuurilisi rühmi, erinevaid sotsiaalseid rühmi, anda sõna võimalikult paljudele erinevatele inimestele isiklikult, et nad saaksid rääkida enda lugu oma enda sõnadega," sõnas Rattus.

Toimetaja: Aleksander KrjukovLunavararünnak.Lunavararünnak.
Maailmas levib ulatuslik lunavararünnak

Mitmed suurfirmad üle maailma on teatanud lunarahanõudega küberrünnakust, alguses levis viirus Euroopas, kuid juba on teateid ka USA ettevõtetest. RIA andmetel ei ole Eestit rünne esialgu tabanud.

Uuendatud: 21:11 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics