Video: Tartus avati Eesti Rahva Muuseum ({{commentsTotal}})

Neljapäeval avati Tartus kauaoodatud Eesti Rahva Muuseumi peahoone. Kümme aastat ehitatud ja 107 aastat oodatud muuseumi avas Eesti kultuuri püsinäituse "Ajarada" temaatikale üles ehitatud Ivar Põllu ja Gerda Kordemetsa lavastus.

Eesti Rahva Muuseumi direktori Tõnis Lukase sõnul ei saanud muuseum täna pelgalt uut hoonet, vaid muutus ka muuseumi roll: 6000 ruutmeetri suuruse näitusealaga muuseum võiks nüüd olla Eesti rahva enesekindluse varaait. Ta ütles ka, et hetkel, kui muuseum uksed avab, on see kõige parem, moodsam ja huvitavam muuseum maailmas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See tähendas väga suurt pingutust kõikidele kolleegidele ja ma olen väga tänulik kõigile Eesti Rahva Muuseumi töötajatele. Viimistlemise ja viimistlemise tulemusena oleme me jõudnud faasi, kus viimased kümme aastat on tehtud näitusi, juba planeeritud. Nii et siin on detailideni asjad läbi mõeldud. Meil on olnud tuhandeid detaile ja mõningaid probleeme. Aga praeguseks on jäänud ainult üks probleem. See on, kuidas kõiki vääriliselt tänada, kes on selles asjas kaasa löönud. Neid inimesi on tõesti, sadu ja tuhandeid," ütles Lukas.

Muuseumi ühe püsinäituse, "Kohtumised" kuraatori Kristel Rattuse sõnul on uus Eesti Rahva Muuseum niiöelda argielumuuseum, mis soovib jutustada isiklikke ja vähemtuntud lugusid.

"See on olnud üks meie põhilisi soove - näidata erinevaid kultuurilisi rühmi, erinevaid sotsiaalseid rühmi, anda sõna võimalikult paljudele erinevatele inimestele isiklikult, et nad saaksid rääkida enda lugu oma enda sõnadega," sõnas Rattus.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.