Lätis nõuti meeleavaldusel meditsiini rohkem raha ({{commentsTotal}})

Läti meditsiinitöötajad nõudsid Riias Seimi hoone ees toimunud piketil tervishoiu valdkonda rohkem raha ja tähelepanu. Lätis on riiklike kvootidega määratud arstide vastuvõtu- ja uuringujärjekorrad veninud väga pikaks, samas on õdede palk väga väike. Valitsus lubab tervishoius suuri reforme, kuid ametiühingud neisse ei usu.

Piketi korraldanud tervishoiu- ja sotsiaaltöötajate ametiühingu kinnitusel kaotab Lätis igal aastal tuhatkond inimest elu, mida oleks saanud päästa. Mis on elu hind, küsiti parlamendi ees kõrgel hoitud õhupallidel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tuleb parandada tervishoiuteenuste kättesaadavust ja suurendada kogu valdkonna rahastamist. On ainult üks häda - meie poliitikud meid endiselt ei kuula," ütles Läti tervishoiu- ja sotsiaaltöötajate ametiühingu esimees Valdis Keris

Lätis suunatakse tervishoidu vaid kolm protsenti sisemajanduse kogutoodangust, mis on üks väiksem osa Euroopa Liidus. Eksperdid soovitavad seda lähiaastail järk-järgult ühe protsendi võrra tõsta. Valitsus on aga praegu turgutamas väikeste summadega, et näiteks ravijärjekordi vähendada.

Seimihoone ees seisid tuhanded inimesed järjekorras, et anda allkiri parlamendisaadikuile saadetavale pöördumisele. Miitingulistel aga ideid, kuidas tervishoiuvaldkonna olukorda parandada, eriti pole. Peamiselt nõutakse lihtsalt raha juurde.

Allkirjadega kinnitatakse, et kui tervhoid lisaraha ei saa, siis praeguste saadikute poolt enam ei hääletata.

"See seab ohtu ka riigi turvalisuse. Vaid terve inimene suudab kindlustada riigi hea arengu," lausus Läti ametiühingute liidu juht Peteris Krigers.

Poliitikud miitinguilistele kõnelema ei tulnud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema