Lätis nõuti meeleavaldusel meditsiini rohkem raha ({{commentsTotal}})

Läti meditsiinitöötajad nõudsid Riias Seimi hoone ees toimunud piketil tervishoiu valdkonda rohkem raha ja tähelepanu. Lätis on riiklike kvootidega määratud arstide vastuvõtu- ja uuringujärjekorrad veninud väga pikaks, samas on õdede palk väga väike. Valitsus lubab tervishoius suuri reforme, kuid ametiühingud neisse ei usu.

Piketi korraldanud tervishoiu- ja sotsiaaltöötajate ametiühingu kinnitusel kaotab Lätis igal aastal tuhatkond inimest elu, mida oleks saanud päästa. Mis on elu hind, küsiti parlamendi ees kõrgel hoitud õhupallidel, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Tuleb parandada tervishoiuteenuste kättesaadavust ja suurendada kogu valdkonna rahastamist. On ainult üks häda - meie poliitikud meid endiselt ei kuula," ütles Läti tervishoiu- ja sotsiaaltöötajate ametiühingu esimees Valdis Keris

Lätis suunatakse tervishoidu vaid kolm protsenti sisemajanduse kogutoodangust, mis on üks väiksem osa Euroopa Liidus. Eksperdid soovitavad seda lähiaastail järk-järgult ühe protsendi võrra tõsta. Valitsus on aga praegu turgutamas väikeste summadega, et näiteks ravijärjekordi vähendada.

Seimihoone ees seisid tuhanded inimesed järjekorras, et anda allkiri parlamendisaadikuile saadetavale pöördumisele. Miitingulistel aga ideid, kuidas tervishoiuvaldkonna olukorda parandada, eriti pole. Peamiselt nõutakse lihtsalt raha juurde.

Allkirjadega kinnitatakse, et kui tervhoid lisaraha ei saa, siis praeguste saadikute poolt enam ei hääletata.

"See seab ohtu ka riigi turvalisuse. Vaid terve inimene suudab kindlustada riigi hea arengu," lausus Läti ametiühingute liidu juht Peteris Krigers.

Poliitikud miitinguilistele kõnelema ei tulnud.

Toimetaja: Aleksander KrjukovKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.