Tööstusettevõtete toodang kasvas augustis aastaga ühe protsendi võrra ({{commentsTotal}})

Autor: Postimees/Scanpix

Tööstusettevõttete hooajaliselt tasandamata toodangu maht kasvas augustis aastavõrdluses ühe protsendi võrra, toodang suurenes energeetikas, kuid vähenes töötlevas tööstuses ja mäetööstuses.

Augustis toodeti töötlevas tööstuses üks protsent vähem toodangut kui mullu samal kuul. Pooled töötleva tööstuse tööstusharudest ei ületanud augustis eelmise aasta mahtu, teatas statistikaamet.

Toodangu mahu langust põhjustas eelkõige elektroonikaseadmete, toiduainete ja metalltoodete tootmise vähenemine. Toodang suurenes puittoodete, elektriseadmete ning mööbli tootmises.

Välisturule müüdi augustis 69 protsenti kogu töötleva tööstuse toodangust. Eelmise aasta augustiga võrreldes suurenes korrigeerimata andmetel toodangu müük ekspordiks kaheksa protsenti ja müük kodumaisele turule neli protsenti.

Eelmise aasta augustiga võrreldes toodeti elektrit 49 protsenti ja soojust üheksa protsenti rohkem. Üle kolmandiku toodetud elektrienergiast eksporditi.

Tänavu augustis oli kolm tööpäeva rohkem kui mullu. Sesoonselt korrigeeritud andmetel toodeti tänavu augustis tööstuses kokku üks protsenti vähem toodangut kui eelmisel kuul, sealhulgas töötlevas tööstuses kolm protsenti vähem.

Toimetaja: Marek KuulKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.