USA suursaadik NATO juures: Venemaa sõnad ja teod on erinevad ({{commentsTotal}})

Ajaloolistes vormides Vene sõdurid Moskva Punasel väljakul Autor: Maxim Shemetov/Reuters/Scanpix

USA suursaadik NATO juures Douglas Lute sõnul on Venemaa sõnade ja tegude vahel erinevused, mistõttu NATO saab arvestada vaid Venemaa tegude, mitte sõnade järgi.

"Venemaa tegevus viimase kahe- peaaegu kolme - aasta jooksul on suuresti olnud rahvusvahelise õiguse rikkumine, ÜRO alusdokumentideni välja," ütles Lute usutluses Postimehele.

Lute sõnul on näiteks Krimmi hõivamine Venemaa poolt terve rea rahvusvaheliste normide rikkumine. "Lisaks Krimmile on nad avalikult sekkunud Donbassis ja destabiliseerinud olukorda Kagu-Ukrainas," märkis ta ja lisas, et ei loe, mida Venemaa oma käitumise põhjendamiseks ütleb, vaid loevad ainult faktid.

"NATO vastab Venemaa tegudele, mitte sõnadele. Ehk kui Venemaa muudab oma tegevust, siis NATO kohandub. Aga lihtsalt dialoogi pärast me midagi muutma ei hakka," kinnitas Lute.

Toimetaja: Marek KuulFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.