Duterte peab narkosõltlaste tapmisel oma eeskujuks Hitlerit ({{commentsTotal}})

{{1475216715000 | amCalendar}}

Filipiinide president Rodrigo Duterte võrdles ennast Natsi-Saksamaa diktaatori Adolf Hitleriga, öeldes, et kui Hitler saatis surma "kolm miljonit juuti", siis tema kavatseb hukata kolm miljonit narkootikumide tarvitajat.

Duterte kinnitas, et on meelemürkide pruukijaid surma saates õnnelik. Riigipea sõnul on narkootikumide pruukijate füüsiline hävitamine ainus viis päästa tulevased põlvkonnad hukatusest, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja BBC.

"Hitler mõrvas kolm miljonit juuti. Meil siin on kolm miljonit, just nimelt, kolm miljonit narkomaani. Ma olen õnnelik neid veristades. Nagu Saksamaal oli Hitler, nõnda olen Filipiinidel mina. Te teate mu ohvreid, ma tahan kõigi nende kurjategijatega lõpetada oma riigi häda ja päästa tulevased põlved hukatusest," rääkis Duterte.

Duterte võitis sel aastal valimised suurte häälteenamusega, sest lubas riigis uimastikurjategijate võimutsemise lõpetada. Kampaania käigus on juba tapetud üle 3300 inimese. Kriitikute sõnul polnud neist enamikul uimastitega mingit pistmist. Veel 700 000 inimest on vahi all.

Inimõigusorganisatsioonid on Filipiinide uimastivastast võitlust teravalt kritiseerinud ja väitnud, et selle varjus tapetakse tsiviilisikuid.

Juudid reageerisid Duterte väljaütlemisele teravalt

Juudiorganisatsioonide juhid reageerisid Duterte väljaütlemistele pahameelega. Skandaali ei leevendanud ka tema täpsustus, et kui Hitleri ohvrid olid kõik süütud, siis tema omad on kurjategijad.

Juutide maailmakongressi president Ronald S. Lauder nimetas presidendi öeldut ebainimlikuks ja väga solvavaks ning tema sõnul demonstreeris see õõvastavat lugupidamatust inimelu vastu.

USAs asuv juutide ühendus Laimuvastane Liiga märkis, et Duterte kommentaarid olid kohatud ja äärmiselt solvavad. Ühenduse kommunikatsioonijuht Todd Gurnick ütles, et ei mõista, miks peaks ükski maailma riigipea tahtma end sellise koletisena kujutada.

Välja on toodud ka Duterte esitatud numbrite ebatäpsus. Kui tema rääkis kolmest miljonist mõrvatud juudist ja sama suurest hulgast narkomaanidest, siis tegelikult hukkus holokausti tõttu kuus miljonit juuti, Filipiinide viimase statistika järgi on aga seal uimastitarvitajaid ligi 1,8 miljonit ehk 1,8 protsenti kogu rahvastikust.

Toimetaja: Laur Viirand, Karin KoppelMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.