Duterte peab narkosõltlaste tapmisel oma eeskujuks Hitlerit ({{commentsTotal}})

{{1475216715000 | amCalendar}}

Filipiinide president Rodrigo Duterte võrdles ennast Natsi-Saksamaa diktaatori Adolf Hitleriga, öeldes, et kui Hitler saatis surma "kolm miljonit juuti", siis tema kavatseb hukata kolm miljonit narkootikumide tarvitajat.

Duterte kinnitas, et on meelemürkide pruukijaid surma saates õnnelik. Riigipea sõnul on narkootikumide pruukijate füüsiline hävitamine ainus viis päästa tulevased põlvkonnad hukatusest, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja BBC.

"Hitler mõrvas kolm miljonit juuti. Meil siin on kolm miljonit, just nimelt, kolm miljonit narkomaani. Ma olen õnnelik neid veristades. Nagu Saksamaal oli Hitler, nõnda olen Filipiinidel mina. Te teate mu ohvreid, ma tahan kõigi nende kurjategijatega lõpetada oma riigi häda ja päästa tulevased põlved hukatusest," rääkis Duterte.

Duterte võitis sel aastal valimised suurte häälteenamusega, sest lubas riigis uimastikurjategijate võimutsemise lõpetada. Kampaania käigus on juba tapetud üle 3300 inimese. Kriitikute sõnul polnud neist enamikul uimastitega mingit pistmist. Veel 700 000 inimest on vahi all.

Inimõigusorganisatsioonid on Filipiinide uimastivastast võitlust teravalt kritiseerinud ja väitnud, et selle varjus tapetakse tsiviilisikuid.

Juudid reageerisid Duterte väljaütlemisele teravalt

Juudiorganisatsioonide juhid reageerisid Duterte väljaütlemistele pahameelega. Skandaali ei leevendanud ka tema täpsustus, et kui Hitleri ohvrid olid kõik süütud, siis tema omad on kurjategijad.

Juutide maailmakongressi president Ronald S. Lauder nimetas presidendi öeldut ebainimlikuks ja väga solvavaks ning tema sõnul demonstreeris see õõvastavat lugupidamatust inimelu vastu.

USAs asuv juutide ühendus Laimuvastane Liiga märkis, et Duterte kommentaarid olid kohatud ja äärmiselt solvavad. Ühenduse kommunikatsioonijuht Todd Gurnick ütles, et ei mõista, miks peaks ükski maailma riigipea tahtma end sellise koletisena kujutada.

Välja on toodud ka Duterte esitatud numbrite ebatäpsus. Kui tema rääkis kolmest miljonist mõrvatud juudist ja sama suurest hulgast narkomaanidest, siis tegelikult hukkus holokausti tõttu kuus miljonit juuti, Filipiinide viimase statistika järgi on aga seal uimastitarvitajaid ligi 1,8 miljonit ehk 1,8 protsenti kogu rahvastikust.

Toimetaja: Laur Viirand, Karin KoppelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema