5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Viis uudist Autor: ERR

Siin on valik uudiseid tänasest hommikust!

TS Laevad alustavad homme hommikul

Saaremaa Laevakompanii sõidab täna viimast päeva Saaremaale ja Hiiumaale, sest alates homme varahommikust alustab parvalaevaliiklusega suursaarte ja mandri vahel TS Laevad.

Hetkel on TS Laevade kõige pakilisem mure aga asenduslaevade käimapanek, sest tõenäoliselt ei jõua ükski uutest parv-laevadest oktoobri jooksul liinile. Praegu pole selge, millal Türgi laevatehases valmiv Leiger ja Poolas ehitatav Tõll valmivad.

Kuna sadamahoonete sisustamine uue tehnikaga võtab aega, siis esialgu müüakse sadamates pileteid soojakutest, mis eeloleval ööl paika pannakse.

Alles paari nädala pärast käivitud ka uus ja tänapäevane piletite etteostmise süsteem. Seetõttu tasub esialgu praamireisijatel kindluse mõttes senisest varem sadamasse kohale minna.


Kersti Kaljulaiu kandidatuur saab toetusallkirjad

Riigikogus esindatud erakondade esindajad annavad valimiskomisjonile üle allkirjad Kersti Kaljulaiu ülesseadmiseks presidendivalimistel. Riigikogu hakkab presidenti valima esmaspäeval.

Kandidaadi saab üles seada 21 toetushäälega, aga sel nädalal saavutasid riigikogus esindatud erakonnad kokkuleppe, et juba valimiskomisjoni viies on koos vähemalt 68 allkirja.

Eile kogus allkirjad kokku ka Reformierakonna fraktsioon, allkirja andsid kõik fraktsiooni 30 liiget. Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles juba kolmapäeval, et paber 15 allkirjaga Kaljulaiu toetuseks on juba olemas.

Toetusest 20 hääle ulatuses on korduvalt teada andnud ka Keskerakonna fraktsioon, mis tähendab, et koos IRL-i ja Vabaerakonnaga on hääled presidendi äravalimiseks koos.


Clinton süüdistab Trumpi Kuubal keelatud äri ajamises

USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton süüdistab vabariiklasest rivaali Donald Trumpi oma huvide asetamises riigi omadest ettepoole.

Clintoni sõnul on Trump 20 aasta eest rikkunud Kuubale kehtestatud kaubandusblokaadi, kulutades saareriigis kümneid tuhandeid dollareid kohalikule turule sisenemiseks, vahendasid ERR-i teleuudised.

Rahakulutamine ja investeerimine Kuubale oli tollal lubatud vaid USA valitsuse nõusolekul, mida Trump aga ei küsinud.

Clintonit häirivad ka Trumpi lubadused jätkuvalt Kuubal äri ajada, mis demokraatide kandidaadi meelest on USA seadustega vastuolus.


Ilmateade

Täna tuleb vahelduva pilvisusega ilm. Ennelõunal sajab mitmel pool hoovihma, pärastlõunal saju võimalus väheneb. Puhub edela- ja läänetuul 9-14, puhanguti 18, saartel ja rannikul 20-25 m/s, õhtul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on 14..16°C.

 

 

ERM-i ehitamiseks kulus 34 000 kuupmeetrit betooni

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) hoone ehitamiseks kulus kokku ligi 34 000 kuupmeetrit betooni, mida kasutati nii hoone karkassi, seinte, põranda kui ka katuse valmistamiseks.

ERM-is kasutatud betoonelemendid valmisid Tartus OÜ TMB Element tehases ning kolme aasta jooksul tarniti neid kokku ligi 2200 tükki, teatas ettevõte reedel BNS-ile. Betoonelementide kogumaht oli 3600 kuupmeetrit ehk üle 9000 tonni. Valubetooni kulus hoone ehituseks umbes 30 000 kuupmeetrit.

"Kahe aasta jooksul pole Tartus kuhugi korraga nii palju betooni pandud kui ERM-i ehitusse," ütles AS TMB juhatuse liige Vallot Mangus. “Kuigi esmapilgul tundub olevat tegemist klaashoonega, siis tegelikult on ehitamisel kasutatud väga suurtes kogustes kaubabetooni ja betoonelemente.”


Kaitseliit korraldab nädalavahetusel Muhus snaiprite võistluse

Kaitseliidu Saaremaa malev korraldab laupäeval ja pühapäeval Koguva karjääris rahvusvahelise pikamaalaskmise võistluse, mis on nelja aastaga ala tippude poolt saanud väga hinnatuks.

"Hea meel on tõdeda, et eelregistreerimise tulemusel on kõik võistlusklassid maksimaalselt laskjatega täidetud," ütles Saaremaa maleva staabiülem Margo Sai kaitseliidu pressiesindaja teatel. "Võib öelda, et tegu on oodatud ja nõudliku võistlusega, kus lasketingimused karjääri ning muutlike sügisilmade näol pakuvad ka oma ala tippudele piisavalt väljakutseid."

Võistlusel osalevad nii kaitseliidu malevate kui ka kaitseväe laskurid, samuti külalised Soomest ja Rootsist.

Võisteldakse täpsusküti, snaipri ja snaiper magnum klassis, lisaks on võistkondlik arvestus kolmele esindajale, kelleks on kaks täpsuskütti ja üks snaiper. Sihtmärgid asetsevad distantsidel 200, 300, 500, 700, 850 ja 1000 meetrit.

Võistlus ei ole avalik ja ohutusnõuetest tulenevalt on ligipääs karjäärile piiratud, mistõttu palub kaitseliit kohalikelt mõistvat suhtumist.

Toimetaja: Allan RajaveeFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.