5 uudist, mida täna hommikul teada ({{commentsTotal}})

Viis uudist
Viis uudist Autor/allikas: ERR

Siin on valik uudiseid tänasest hommikust!

TS Laevad alustavad homme hommikul

Saaremaa Laevakompanii sõidab täna viimast päeva Saaremaale ja Hiiumaale, sest alates homme varahommikust alustab parvalaevaliiklusega suursaarte ja mandri vahel TS Laevad.

Hetkel on TS Laevade kõige pakilisem mure aga asenduslaevade käimapanek, sest tõenäoliselt ei jõua ükski uutest parv-laevadest oktoobri jooksul liinile. Praegu pole selge, millal Türgi laevatehases valmiv Leiger ja Poolas ehitatav Tõll valmivad.

Kuna sadamahoonete sisustamine uue tehnikaga võtab aega, siis esialgu müüakse sadamates pileteid soojakutest, mis eeloleval ööl paika pannakse.

Alles paari nädala pärast käivitud ka uus ja tänapäevane piletite etteostmise süsteem. Seetõttu tasub esialgu praamireisijatel kindluse mõttes senisest varem sadamasse kohale minna.


Kersti Kaljulaiu kandidatuur saab toetusallkirjad

Riigikogus esindatud erakondade esindajad annavad valimiskomisjonile üle allkirjad Kersti Kaljulaiu ülesseadmiseks presidendivalimistel. Riigikogu hakkab presidenti valima esmaspäeval.

Kandidaadi saab üles seada 21 toetushäälega, aga sel nädalal saavutasid riigikogus esindatud erakonnad kokkuleppe, et juba valimiskomisjoni viies on koos vähemalt 68 allkirja.

Eile kogus allkirjad kokku ka Reformierakonna fraktsioon, allkirja andsid kõik fraktsiooni 30 liiget. Sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Andres Anvelt ütles juba kolmapäeval, et paber 15 allkirjaga Kaljulaiu toetuseks on juba olemas.

Toetusest 20 hääle ulatuses on korduvalt teada andnud ka Keskerakonna fraktsioon, mis tähendab, et koos IRL-i ja Vabaerakonnaga on hääled presidendi äravalimiseks koos.


Clinton süüdistab Trumpi Kuubal keelatud äri ajamises

USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clinton süüdistab vabariiklasest rivaali Donald Trumpi oma huvide asetamises riigi omadest ettepoole.

Clintoni sõnul on Trump 20 aasta eest rikkunud Kuubale kehtestatud kaubandusblokaadi, kulutades saareriigis kümneid tuhandeid dollareid kohalikule turule sisenemiseks, vahendasid ERR-i teleuudised.

Rahakulutamine ja investeerimine Kuubale oli tollal lubatud vaid USA valitsuse nõusolekul, mida Trump aga ei küsinud.

Clintonit häirivad ka Trumpi lubadused jätkuvalt Kuubal äri ajada, mis demokraatide kandidaadi meelest on USA seadustega vastuolus.


Ilmateade

Täna tuleb vahelduva pilvisusega ilm. Ennelõunal sajab mitmel pool hoovihma, pärastlõunal saju võimalus väheneb. Puhub edela- ja läänetuul 9-14, puhanguti 18, saartel ja rannikul 20-25 m/s, õhtul veidi nõrgeneb. Õhutemperatuur on 14..16°C.

 

 

ERM-i ehitamiseks kulus 34 000 kuupmeetrit betooni

Eesti Rahva Muuseumi (ERM) hoone ehitamiseks kulus kokku ligi 34 000 kuupmeetrit betooni, mida kasutati nii hoone karkassi, seinte, põranda kui ka katuse valmistamiseks.

ERM-is kasutatud betoonelemendid valmisid Tartus OÜ TMB Element tehases ning kolme aasta jooksul tarniti neid kokku ligi 2200 tükki, teatas ettevõte reedel BNS-ile. Betoonelementide kogumaht oli 3600 kuupmeetrit ehk üle 9000 tonni. Valubetooni kulus hoone ehituseks umbes 30 000 kuupmeetrit.

"Kahe aasta jooksul pole Tartus kuhugi korraga nii palju betooni pandud kui ERM-i ehitusse," ütles AS TMB juhatuse liige Vallot Mangus. “Kuigi esmapilgul tundub olevat tegemist klaashoonega, siis tegelikult on ehitamisel kasutatud väga suurtes kogustes kaubabetooni ja betoonelemente.”


Kaitseliit korraldab nädalavahetusel Muhus snaiprite võistluse

Kaitseliidu Saaremaa malev korraldab laupäeval ja pühapäeval Koguva karjääris rahvusvahelise pikamaalaskmise võistluse, mis on nelja aastaga ala tippude poolt saanud väga hinnatuks.

"Hea meel on tõdeda, et eelregistreerimise tulemusel on kõik võistlusklassid maksimaalselt laskjatega täidetud," ütles Saaremaa maleva staabiülem Margo Sai kaitseliidu pressiesindaja teatel. "Võib öelda, et tegu on oodatud ja nõudliku võistlusega, kus lasketingimused karjääri ning muutlike sügisilmade näol pakuvad ka oma ala tippudele piisavalt väljakutseid."

Võistlusel osalevad nii kaitseliidu malevate kui ka kaitseväe laskurid, samuti külalised Soomest ja Rootsist.

Võisteldakse täpsusküti, snaipri ja snaiper magnum klassis, lisaks on võistkondlik arvestus kolmele esindajale, kelleks on kaks täpsuskütti ja üks snaiper. Sihtmärgid asetsevad distantsidel 200, 300, 500, 700, 850 ja 1000 meetrit.

Võistlus ei ole avalik ja ohutusnõuetest tulenevalt on ligipääs karjäärile piiratud, mistõttu palub kaitseliit kohalikelt mõistvat suhtumist.

Toimetaja: Allan RajaveePolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics