Fotogalerii: poolteist aastat pärast maavärinat elavad nepallased muldpõrandaga onnides ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
39 pilti
Foto: Maavärina epitsentrile lähedased külad koosnevad siiani valdavalt plekkonnidest. Kuna sellised metallplaadid on odavad ja neid on kerge transportida, oli see põhiline esmaabi, mida Nepali inimesed peale maavärinat said. Igasse külla toodi metallplaate, et Autor: Anette Parksepp/ERR

Eelmise aasta aprillis raputas Nepali 7,8-magnituudiline maavärin, millele järgnesid iga 15 kuni 20 minuti järel uued järeltõuked. 17 päeva hiljem tabas riiki eriti tugev, 7,3-magnituudiline järeltõuge, mis hävitas lõplikult paljud ehitised, mis olid esimestes värinates vaid kannatada saanud. Maavärin tappis ligikaudu 9000 inimest, vigastas 22 000 inimest ja hävitas 800 000 kodu.

Kuigi katastroofist möödub peagi poolteist aastat, on riik endiselt suuresti rusudes. Eriti paistab see silma mägistes piirkondades, kus on maavärina põhjustatud maalihked uhtunud minema terveid külasid. Inimesed ei saa aga oma kodusid taastada, kuna valitsus pole siiani välja jaganud toetusi: erinevad valitsused ja organisatsioonid on annetanud Nepalile ehitiste taastamiseks üle nelja miljardi USA dollari, mis seisab poliitiliste vaidluste ja suure bürokraatia tõttu endiselt pankades ning mille eest pole siiani ehitatud ühtegi maja.

Esialgu ei suutnud erinevad parteid kokku leppida, kuidas toetusi inimestele jagada. Lõpuks jõuti otsusele, et kõik toetuse saajad peavad end registreerima pangas, mis pole sugugi lihtne kaugetes mägistes piirkondades elavatele inimestele, kes on praegused suurimad abivajajad.

 

Autori reis Nepali toimus koostöös MTÜ Mondoga osana Euroopa Komisjoni poolt rahastatavast projektist Media4Development.

Toimetaja: Allan RajaveeMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.