Fotogalerii: poolteist aastat pärast maavärinat elavad nepallased muldpõrandaga onnides ({{commentsTotal}})

Eelmise aasta aprillis raputas Nepali 7,8-magnituudiline maavärin, millele järgnesid iga 15 kuni 20 minuti järel uued järeltõuked. 17 päeva hiljem tabas riiki eriti tugev, 7,3-magnituudiline järeltõuge, mis hävitas lõplikult paljud ehitised, mis olid esimestes värinates vaid kannatada saanud. Maavärin tappis ligikaudu 9000 inimest, vigastas 22 000 inimest ja hävitas 800 000 kodu.

Kuigi katastroofist möödub peagi poolteist aastat, on riik endiselt suuresti rusudes. Eriti paistab see silma mägistes piirkondades, kus on maavärina põhjustatud maalihked uhtunud minema terveid külasid. Inimesed ei saa aga oma kodusid taastada, kuna valitsus pole siiani välja jaganud toetusi: erinevad valitsused ja organisatsioonid on annetanud Nepalile ehitiste taastamiseks üle nelja miljardi USA dollari, mis seisab poliitiliste vaidluste ja suure bürokraatia tõttu endiselt pankades ning mille eest pole siiani ehitatud ühtegi maja.

Esialgu ei suutnud erinevad parteid kokku leppida, kuidas toetusi inimestele jagada. Lõpuks jõuti otsusele, et kõik toetuse saajad peavad end registreerima pangas, mis pole sugugi lihtne kaugetes mägistes piirkondades elavatele inimestele, kes on praegused suurimad abivajajad.

 

Autori reis Nepali toimus koostöös MTÜ Mondoga osana Euroopa Komisjoni poolt rahastatavast projektist Media4Development.

Toimetaja: Allan RajaveeKaablid.

Euroopa ja USA suurfirmad teatavad levivast lunavararünnakust

RIA andmetel pole rünnak Eestisse jõudnud

proovisproovis

Fotod ja video: Tallinna staadionitel algasid tantsupeo proovid

Tallinnasse kogunes 585 tantsu- ja võimlemisrühma ligi 8500 esinejaga, sest staadionitel algasid teisipäeval kuni tantsupeo proovid.

Uuendatud: 19:27 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics