Londonis lepiti kokku Hinkley Pointi tuumajaama rajamises ({{commentsTotal}})

Ühendkuningriik, Prantsusmaa ja Hiina allkirjastasid Londonis kauaoodatud lepingu tuumajaama ehitamiseks Lõuna-Inglismaale, Hinkley Pointi.

Suurbritannia valitsuse teatel tekitab elektrijaama ehitamine 26 000 töökohta ning toob palju kasu riigi majandusele, vahendasid ERR-i teleuudised.

Sellest hoolimata on projekti teravalt kritiseeritud, eriti karmisõnalised on olnud keskkonnaorganisatsioonid. Kritiseeritud on ka Hiina suurt osalust projektis.

Ehitustööd hakkavad pihta 2020. aasta alguses.

Toimetaja: Laur ViirandFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.