Prantsuse sõjalennukid suundusid missioonile Mosuli kohale ({{commentsTotal}})

Prantsuse sõjalennukid missioonile suundumas 29. septembril. Autor: AFP/Scanpix
{{1475222753000 | amCalendar}}

Prantsuse sõjalennukid suundusid Vahemeres asuvalt lennukikandjalt Charles de Gaulle reedel missioonile äärmusrühmituse ISIS sihtmärkide vastu Iraagis Mosulis.

Lahingmissioonile suundus kaheksa sõjalennukit, ütles lennukikandjal viibiv AFP fotograaf.

Lennukikandja Charles de Gaulle viibis hooldustöödel ning naasis hiljuti regiooni. Lennukikandja on oma kolmandal missioonil USA-juhitava koalitsiooni toetuseks alates 2015. aasta veebruarist. ning seekordne missioon kestab oktoobri lõpuni.

Esialgu ei ole teada, kas Prantsuse hävituslennukid korraldavad õhurünnakuid või suundusid ainult luurelennule.

Prantsuse kaitseametnik ütles, et reedel toimuv missioon ei tähenda "mitte mingil moel" Mosuli lahingu algust. Allika sõnul ettevalmistused pealetungiks jätkuvad.

Prantsusmaa hakkas pealetungi eel tugevdama oma kohalolekut riigis. Viimase nädala jooksul on Prantsuse sõjalennukid Rafale lennanud Iraagi kohal 32 missiooni. Neis hävitati neli sihtmärki ning toetati Iraagi maavägesid, selgus Prantsuse sõjaväe teatest.

Mosulist umbes 50 kilomeetrit lõunas Qayaras viibib umbes 150 Prantsuse sõdurit nelja suurtükisüsteemiga Caesar. Nendega on kaasas ka meedikud ja logistikud. Prantsuse sõjaväelaste teatel sooritavad nad koalitsiooni raames taktikalisi operatsioone ning annavad Iraagi üksustele väljaõpet, kuid lahingus ei osale.

ISIS haaras Mosuli ja selle ümbruse oma kontrolli alla 2014. aasta juunis. Iraagi valitsusväed on sestpeale suutnud džihadistidelt tagasi võita suured maa-alad ning valmistuvad Iraagi suuruselt teist linna koalitsiooni toetusel tagasi võtma.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.