Prantsuse sõjalennukid suundusid missioonile Mosuli kohale ({{commentsTotal}})

Prantsuse sõjalennukid missioonile suundumas 29. septembril.
Prantsuse sõjalennukid missioonile suundumas 29. septembril. Autor/allikas: AFP/Scanpix
{{1475222753000 | amCalendar}}

Prantsuse sõjalennukid suundusid Vahemeres asuvalt lennukikandjalt Charles de Gaulle reedel missioonile äärmusrühmituse ISIS sihtmärkide vastu Iraagis Mosulis.

Lahingmissioonile suundus kaheksa sõjalennukit, ütles lennukikandjal viibiv AFP fotograaf.

Lennukikandja Charles de Gaulle viibis hooldustöödel ning naasis hiljuti regiooni. Lennukikandja on oma kolmandal missioonil USA-juhitava koalitsiooni toetuseks alates 2015. aasta veebruarist. ning seekordne missioon kestab oktoobri lõpuni.

Esialgu ei ole teada, kas Prantsuse hävituslennukid korraldavad õhurünnakuid või suundusid ainult luurelennule.

Prantsuse kaitseametnik ütles, et reedel toimuv missioon ei tähenda "mitte mingil moel" Mosuli lahingu algust. Allika sõnul ettevalmistused pealetungiks jätkuvad.

Prantsusmaa hakkas pealetungi eel tugevdama oma kohalolekut riigis. Viimase nädala jooksul on Prantsuse sõjalennukid Rafale lennanud Iraagi kohal 32 missiooni. Neis hävitati neli sihtmärki ning toetati Iraagi maavägesid, selgus Prantsuse sõjaväe teatest.

Mosulist umbes 50 kilomeetrit lõunas Qayaras viibib umbes 150 Prantsuse sõdurit nelja suurtükisüsteemiga Caesar. Nendega on kaasas ka meedikud ja logistikud. Prantsuse sõjaväelaste teatel sooritavad nad koalitsiooni raames taktikalisi operatsioone ning annavad Iraagi üksustele väljaõpet, kuid lahingus ei osale.

ISIS haaras Mosuli ja selle ümbruse oma kontrolli alla 2014. aasta juunis. Iraagi valitsusväed on sestpeale suutnud džihadistidelt tagasi võita suured maa-alad ning valmistuvad Iraagi suuruselt teist linna koalitsiooni toetusel tagasi võtma.

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Kooli eskiisKooli eskiis
IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse rahvusvahelise kooli

IT-ettevõtjad rajavad Viimsisse teadus- ja innovatsioonikeskse põhikooli ja gümnaasiumi.

M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics