TS Laevad ülevõtmise eelõhtul: inimesed saavad veetud, laevad sõidavad ({{commentsTotal}})

Parvlaev Regula. Autor: Postimees/Scanpix
{{1475231201000 | amCalendar}}

Juba laupäeva varahommikul alustab senise Saaremaa Laevakompanii asemel saarte vahel liiklemist TS Laevad. Kuigi uusi praame veel ei tule, lubab ettevõte, et asenduslaevad on õigel ajal sadamates ja inimesed saavad veetud.

Just laupäevaks on poliitikud ja ametnikud lubanud Eesti suursaarte vahelises laevaliikluses uut taset. Lubatud kvaliteeti uute laevade näol paraku veel ei tule, aga TS Laevad usub, et esimesel päeval jätkub kõik peaaegu nii nagu seni, vahendas Vikerraadio saade "Uudis+".

TS Laevade kommunikatsioonijuht Sirle Arro ütles, et Tallinna Sadama ja TS Laevade inimesed on väga tegusad ja ärevil ning teevad viimaseid ettevalmistusi.

"Meie lepingupartner, kes asenduslaevad tagab, on lubanud, et õigel ajal on asenduslaevad sadamates," sõnas ta. "Hetkel on küll info ja teadmine kõigil, et inimesed saavad veetud ja laevad sõidavad".

Esimene laev väljub laupäeva hommikul kell viis Kuivastu sadamast. 6.45 väljub praam Virtsust ning 6.30 Rohukülast ja Heltermaalt. Arro sõnul esimesele reisile suurt tungi ei ole - kaks päeva tagasi oli ostetud vaid üks pilet, kuid see on ootuspärane, kuna tegu on varahommikuse reisiga. Teistele reisidele on broneeringuid juba rohkem.

Tema sõnul peaks paari nädala jooksul arvestama, et sadamas võib tavalisest pisut rohkem aega kuluda, sest uus asi nõuab harjumist. Laevaettevõte loodab inimeste heatahtlikkusele, kuid Arro kinnitusel on nende töötajad väga abivalmid ning vajadusel saab nende käest nõu ja abi. Teeninduse sujuvuse nimel on palgatud ka lisatööjõudu.

Järgmisel nädalavahetusel ootab TS Laevu suur katsumus Saaremaa ralli näol, kuna tegu on ühe aasta tippsündmusega saarel, kuid Arro märkis, et sel ajal on reise lisatud ja proovitakse endast parim anda.

Oktoobris liinile jõudma pidanud uued laevad Leiger ja Piret on jätkuvalt Türgi ja Poola tehastes. Pireti peaks poolakad üle andma oktoobri keskel, Leigrit loodetakse Türgist saabuvat novembris.

Toimetaja: Karin KoppelMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.