TS Laevad ülevõtmise eelõhtul: inimesed saavad veetud, laevad sõidavad ({{commentsTotal}})

Parvlaev Regula.
Parvlaev Regula. Autor/allikas: Postimees/Scanpix
{{1475231201000 | amCalendar}}

Juba laupäeva varahommikul alustab senise Saaremaa Laevakompanii asemel saarte vahel liiklemist TS Laevad. Kuigi uusi praame veel ei tule, lubab ettevõte, et asenduslaevad on õigel ajal sadamates ja inimesed saavad veetud.

Just laupäevaks on poliitikud ja ametnikud lubanud Eesti suursaarte vahelises laevaliikluses uut taset. Lubatud kvaliteeti uute laevade näol paraku veel ei tule, aga TS Laevad usub, et esimesel päeval jätkub kõik peaaegu nii nagu seni, vahendas Vikerraadio saade "Uudis+".

TS Laevade kommunikatsioonijuht Sirle Arro ütles, et Tallinna Sadama ja TS Laevade inimesed on väga tegusad ja ärevil ning teevad viimaseid ettevalmistusi.

"Meie lepingupartner, kes asenduslaevad tagab, on lubanud, et õigel ajal on asenduslaevad sadamates," sõnas ta. "Hetkel on küll info ja teadmine kõigil, et inimesed saavad veetud ja laevad sõidavad".

Esimene laev väljub laupäeva hommikul kell viis Kuivastu sadamast. 6.45 väljub praam Virtsust ning 6.30 Rohukülast ja Heltermaalt. Arro sõnul esimesele reisile suurt tungi ei ole - kaks päeva tagasi oli ostetud vaid üks pilet, kuid see on ootuspärane, kuna tegu on varahommikuse reisiga. Teistele reisidele on broneeringuid juba rohkem.

Tema sõnul peaks paari nädala jooksul arvestama, et sadamas võib tavalisest pisut rohkem aega kuluda, sest uus asi nõuab harjumist. Laevaettevõte loodab inimeste heatahtlikkusele, kuid Arro kinnitusel on nende töötajad väga abivalmid ning vajadusel saab nende käest nõu ja abi. Teeninduse sujuvuse nimel on palgatud ka lisatööjõudu.

Järgmisel nädalavahetusel ootab TS Laevu suur katsumus Saaremaa ralli näol, kuna tegu on ühe aasta tippsündmusega saarel, kuid Arro märkis, et sel ajal on reise lisatud ja proovitakse endast parim anda.

Oktoobris liinile jõudma pidanud uued laevad Leiger ja Piret on jätkuvalt Türgi ja Poola tehastes. Pireti peaks poolakad üle andma oktoobri keskel, Leigrit loodetakse Türgist saabuvat novembris.

Toimetaja: Karin KoppelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema