ERM-i võõrkeelsete kodulehtede avamiseni läheb vähemalt kuu ({{commentsTotal}})

ERM-i "ingliskeelne" kodulehekülg. Autor: Kuvatõmmis erm.ee/en kodulehelt

1. oktoobril publikule avatav Eesti Rahva Muuseum (ERM), mille koduleht on olemas üksnes eestikeelsena, lubab muudes keeltes kodulehed avada esimesel võimalusel, ent mitte enne ühte kuud. Muuseum selles probleemi ei näe, sest prioriteet on kohalikud inimesed.

ERR.ee kirjutas, et ka välismaalastest külastajaid ootav suurejooneline ERM annab oma kodulehel infot ainult eesti keeles.

ERM-i avalike suhete juht Kaarel Tarand lubab, et kodulehe võõrkeelsed versioonid valmivad esimesel võimalusel, aga mitte vähem kui kuu jooksul.

"Esmalt teeme ingliskeelse, siis vaatame, mis järjekorras edasi (soome, vene jne). Kindlasti ei tule need sama mahukad kui eestikeelne, sest osa infot on välismaalaste jaoks tarbetu," selgitas Tarand.

Muuseumi avalike suhete juht ei näe välismaiste kodulehtede koheses puudumises ka probleemi, sest prioriteet on kohalik publik.

"Otse põhiseaduse preambulis sõnastatud ülesannete täitjana on ERM esmajoones ja ennekõike siiski Eesti rahva teenimisele, harimisele ja valgustamisele suunatud asutus, mistõttu me senine prioriteet on olnud saada tegevus eestlaste jaoks korda ja seejärel kohe asuda ka muu ilmaga tegelema. Selle plaani järgi tegutsemegi, ühtlasi hoolega jälgides, mis reaalsuses lähinädalail juhtuma hakkab ja kuidas külastajate vooga toime tuleme," kinnitas Tarand.

Muuseumi välisturgudele suunatud tegevus käivitub aktiivsemalt järgmisel aastal. Tarandi kinnitusel püüavad nad koostööd teha vähemalt Tartu, aga võimalik, et ka terve Eesti suuremate muuseumidega, samuti EAS-iga, kuivõrd nende hinnangul võiks ERM olla arvestatav osa üldisemast riigiturundusest.

"Välisturistide kohta on prognoose küllalt raske teha, sest see sõltub paljuski koostööst turismiettevõtetega, kellega me pole veel jõudnud põhjalikumaid ja pikemaid kokkuleppeid sõlmida. Kindlasti eeldame, et esimeses järjekorras saabub enim soomlasi - juba avapäeval on neid vähemalt kolm gruppi saabumas. Ka Läti suunalt on arvestatav huvi olemas, vähemasti kui hinnata seda senise meediahuvi järgi," rääkis Tarand.

"Oma rolli mängib siin ka rahvusvaheline (niši)huvi maja kui arhitektuuriteose vastu ja meie õnneks on maja arhitektid ise väga võimekad turundajad, kes on tõmmanud mitmes riigis ERM-ile laiemat tähelepanu. Ka eile oli Tartus kohal nii Prantsusmaa kui Jaapani meediat, näiteks," teatas muuseumi avalike suhete juht.

Toimetaja: Merilin PärliMärt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.