Ühistranspordi dotatsioonide eelarve kosub pisut ({{commentsTotal}})

Elroni dotatsioonid järgmisel aastal kasvavad. Autor: Martin Dremljuga/ERR

Järgmise aasta riigieelarvesse on kavandatud ühistranspordi dotatsioonideks 70 miljonit eurot. Seda on kolme miljoni jagu rohkem kui tänavu. Muuhulgas oodatakse ka ühistranspordi populaarsuse kasvu.

Riik doteerib nii riigisisest rongi-, laeva-, bussi- kui ka lennuühendust. Järgmise aasta eelarvesse on planeeritud selleks 70 miljonit eurot.

Ainsa märkimisväärse dotatsioonihüppe teeb Elron, kes saab juurde 2,75 miljonit eurot, mis teeb 12 protsenti tänavusest enam. Lisaks sellele plaanib Elron tõsta järgmisel aastal oma piletihindu keskmiselt kolm protsenti.

Saarte praamiühenduse dotatsioonid isegi pisut langevad. 1. oktoobrist kahe põhiliini opereerimise üle võttev TS Laevad ei plaani ka piletihinnatõusu.

Kerge tõusu teevad läbi ka bussidotatsioonid, mis kerkivad poole miljoni euro võrra ehk kaks protsenti.

Regionaalsete lennuühenduste ja Ruhnu laevaühenduste dotatsioonid jäävad samaväärseks tänavuse aasta eelarvega.

"Tegemist on eelarvenumbritega, tegelikud väljamaksed võivad erineda," selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juht Rasmus Ruuda.

Eelarve on üle antud riigikogule menetlemiseks.

Ühistranspordi populariseerimine

MKM-i prognooside kohaselt peaks ühistranspordi kasutamise osakaal tööle käimisel kasvama järgmisel aastal 24 protsendini ehk veerand inimestest peaks töölkäimiseks kasutama ühistransporti. Ühistranspordi eelistamiseks töölesõiduks arendatakse edasi nii üleriigilisi, regionaalseid kui ka kohalikke ühistranspordiühendusi, samuti plaanitakse parandada ühistranspordi integreerimist ja ligipääsu.

Tallinnas hakkab reisijaid teenindama 20 uut trammi ning trammiteed pikendatakse lennujaamani. Tallinnas on käimas ka Kopli-suunalise trammiliini rekonstrueerimine.

Alates järgmise aasta kevadest tuuakse Sõru-Triigi liinile uus parvlaev Soela, mille soetamiseks eraldatakse 3,3 miljonit eurot. Uus liinioperaator peaks selguma hankega, mis kuulutatakse välja veel tänavu sügisel.

Ühistranspordi toetus vee- ja õhutranspordiks on kavandatud avaliku liiniveo korraldamiseks Ringsu-Munalaiu, Ringsu-Pärnu ja Ringsu-Roomassaare laevaliinil. Järgmise aasta navigatsiooniperioodiks hakatakse uut vedajat otsima tänavu sügisel.Kirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.