Ühistranspordi dotatsioonide eelarve kosub pisut ({{commentsTotal}})

Elroni dotatsioonid järgmisel aastal kasvavad.
Elroni dotatsioonid järgmisel aastal kasvavad. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Järgmise aasta riigieelarvesse on kavandatud ühistranspordi dotatsioonideks 70 miljonit eurot. Seda on kolme miljoni jagu rohkem kui tänavu. Muuhulgas oodatakse ka ühistranspordi populaarsuse kasvu.

Riik doteerib nii riigisisest rongi-, laeva-, bussi- kui ka lennuühendust. Järgmise aasta eelarvesse on planeeritud selleks 70 miljonit eurot.

Ainsa märkimisväärse dotatsioonihüppe teeb Elron, kes saab juurde 2,75 miljonit eurot, mis teeb 12 protsenti tänavusest enam. Lisaks sellele plaanib Elron tõsta järgmisel aastal oma piletihindu keskmiselt kolm protsenti.

Saarte praamiühenduse dotatsioonid isegi pisut langevad. 1. oktoobrist kahe põhiliini opereerimise üle võttev TS Laevad ei plaani ka piletihinnatõusu.

Kerge tõusu teevad läbi ka bussidotatsioonid, mis kerkivad poole miljoni euro võrra ehk kaks protsenti.

Regionaalsete lennuühenduste ja Ruhnu laevaühenduste dotatsioonid jäävad samaväärseks tänavuse aasta eelarvega.

"Tegemist on eelarvenumbritega, tegelikud väljamaksed võivad erineda," selgitas majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete juht Rasmus Ruuda.

Eelarve on üle antud riigikogule menetlemiseks.

Ühistranspordi populariseerimine

MKM-i prognooside kohaselt peaks ühistranspordi kasutamise osakaal tööle käimisel kasvama järgmisel aastal 24 protsendini ehk veerand inimestest peaks töölkäimiseks kasutama ühistransporti. Ühistranspordi eelistamiseks töölesõiduks arendatakse edasi nii üleriigilisi, regionaalseid kui ka kohalikke ühistranspordiühendusi, samuti plaanitakse parandada ühistranspordi integreerimist ja ligipääsu.

Tallinnas hakkab reisijaid teenindama 20 uut trammi ning trammiteed pikendatakse lennujaamani. Tallinnas on käimas ka Kopli-suunalise trammiliini rekonstrueerimine.

Alates järgmise aasta kevadest tuuakse Sõru-Triigi liinile uus parvlaev Soela, mille soetamiseks eraldatakse 3,3 miljonit eurot. Uus liinioperaator peaks selguma hankega, mis kuulutatakse välja veel tänavu sügisel.

Ühistranspordi toetus vee- ja õhutranspordiks on kavandatud avaliku liiniveo korraldamiseks Ringsu-Munalaiu, Ringsu-Pärnu ja Ringsu-Roomassaare laevaliinil. Järgmise aasta navigatsiooniperioodiks hakatakse uut vedajat otsima tänavu sügisel.Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema