Ligi: Soome-USA kaitsekoostöö pole meile probleem ({{commentsTotal}})

Jürgen Ligi ja Timo Soini.
Jürgen Ligi ja Timo Soini. Autor/allikas: Soome välisministeerium/Twitter
{{1475244527000 | amCalendar}}

Välisminister Jürgen Ligi oli reedel tutvumisvisiidil Soomes. Välisministri päevakavas olid kohtumised Soome presidendi Sauli Niinistö, Eduskunta spiikri Maria Lohela ja välisminister Timo Soiniga. Ligi rõhutas kohtumisel Soome kolleegiga riikide väga häid omavahelisi suhteid ning ühist arusaama regiooni julgeolekust. 

Ligi kinnitas reedel Helsingis, et Eestil ei ole kavas takistada Soome ja Ameerika Ühendriikide sõjalise koostöö süvenemist, nagu väideti kuu algul ajalehes Helsingin Sanomat.

"Meil ei ole mingeid probleeme selle koostööga seoses," ütles Eesti välisminister, lisades, et ei mõista ta, kust need teated pärinevad.

Välisminister Ligi rõhutas kohtumisel Soome kolleegiga riikide väga häid omavahelisi suhteid ning ühist arusaama regiooni julgeolekust. "Meil on hea meel, et Soome panustab julgeolekusse Läänemere piirkonnas ning on NATOle lähedane partner," sõnas Ligi välisministeeriumi teatel.

Ligi suhtub rahulikult ka USA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi juttudesse NATO teemal. Trump on öelnud, et Ühendriigid ei pruugi tingimata Balti riikidele appi tulla, kui Venemaa neid ründab.

Ligi sõnul mõistab ta poliitikuna, et poliitiline väitlus võib olla tegelikkusest radikaalsem. Ligi meenutas, et sarnast sõnumit on varemgi NATO-liitlastele edastatud.

"Kõik peaksid Euroopas kulutama rohkem raha ja võtma rohkem vastutust kaitse eest," märkis ta riikide kaitsekuludest rääkides.

Soome ja Eesti välisminister arutasid muu hulgas julgeolekuolukorda Läänemerel ja aktuaalseid Euroopa Liidu küsimusi. Nii Ligi kui Soome välisminister Timo Soini on kiitnud Soome ja Eesti suhteid.

"Mitte kõik läbirääkimised ei kulge sama ladusalt, nagu läbirääkimised Soome ja Eesti vahel," lausus Soini.

Kohtumisel arutasid välisministrid ka Eesti eelseisvat Euroopa Liidu eesistumist. Välisminister Ligi tõi välja, et eesistumise põhiteemadeks on julgeolek, digitaalne turg ning tähelepanu tuleb pöörata ka Euroopa Liidu naabruspoliitikale, iseäranis idapartnerite lähenemisele Euroopa Liiduga.

Visiidil kohtus Ligi veel Soome presidendi Sauli Niinistöga, kellega arutati regiooni julgeolekut, ELi ja NATO koostööd ning suhteid Venemaaga. Peale selle kohtus välisminister Ligi ka Soome parlamendi spiikri Maria Lohelaga.

Välisminister Timo Soini teatas õhtul Twitteris, et "kõik kohtumised ei ole nii meeldivad nagu tänane kohtumine minu Eesti kolleegiga."

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema