Draama Punamütsikeses: eesti lasteaia vanemad ei taha vene direktorit ({{commentsTotal}})

Lasteaed. Pildil ei ole Narva lasteaed. Autor: Postimees/Scanpix

Narva ainsa eestikeelse lasteaia lapsevanemad nõuavad konkursitulemuste tühistamist, millega nimetati direktoriks venelanna.

Umbes 60 Punamütsikese lasteaia lapsevanemat saatis Narva linnapea Tarmo Tammistele, abilinnapea Vjatšeslav Konovalovile, õiguskantsler Ülle Madisele ning teadus- ja haridusministeeriumile pöördumise, millega nõutakse konkursi tühistamist, mille tulemusel määrati direktori ametisse Tatjana Korelina, mitte õppedirektor Angelika Soomets, vahendab ERR.ee venekeelne uudisteportaal.

Lapsevanemad paluvad oma pöördumises infot, milliste kriteeriumite alusel konkurss läbi viidi, et eestikeelse lasteaia direktoriks ei valitud eestlannast õppedirektor Angelika Soometsa, kes vastab täielikult konkursil esitatud tingimustele ja on ka rahvuselt eestlanna.

Lapsevanemad kirjutavad, et nende jaoks on täiesti ebaloogiline olukord, kus Narva ainsa eestikeelse lasteaia, mille enamik töötajaskonnast on sünnilt eestlased, direktoriks valiti inimene, kelle emakeel ei ole eesti keel.

Vanemate kinnitusel on Punamütsikeses väga hea õhkkond, kuid Kuldkalakese lasteaias, mille direktor Korelina varem oli, valitseb väga halb õhkkond, sest väidetavalt on Korelina konfliktne inimene ja kehvade ametioskustega. Lapsevanemate väitel ei tahetud Kuldkalakesse oma lapsi just viletsa taseme tõttu panna ning Korelina töö tulemusel muutus Kuldkalakese tase nii viletsaks, et see liideti lasteaiaga Pingviin. Lapsevanemate kinnitusel nad oma lastele sellist saatust ei soovi.

Samuti toovad kirja autorid esile õppedirektor Angelika Soometsa hinnatud erialaoskusi ning hoiatavad, et kui Soomets Punamütsikesest lahkuma peaks, võib see lastele psüühilise trauma tekitada.

Korelina ei mõista rahvusküsimust

Korelina nõustus kriitika peale, et kahtlemata ei põhjustanud tema ametisse nimetamine lapsevanemates vaimustust. "Inimesed, kellega ma pole kunagi ei tööl ega eraelus kohtunud, maalivad minust kolmel leheküljel täieliku professionaalse ja isikuomadusliku iseloomustuse. Kummaline vaid, et seda iseloomustust ei saadetud konkursikomisjonile enne minu väljavalimist," kommenteeris Korelina ERR.ee venekeelsele uudisteportaalile.

Korelina kinnitab, et ees ootab hea õhkkonnaga lasteaed ja suurepärased õpetajad. Ta mõistab ka vanemate muret. Samas selgitas ta, et eelmises lasteaias, kus ta töötas, ei olnud kaadrivoolavust ning rõhutas, et kümned Kuldkalakese lapsevanemad võitlesid koos temaga lasteaia säilimise eest, kui seda Pingviiniga liitma asuti.

Korelina usub, et keegi on kunstlikult tekitanud probleemi tema nimetamisest direktoriks ning püüab peita seda laste ja nende kultuurilise keskkonna sildi taha. Eriti kurvastab teda, et olukorras, kus on vajalik tegelda integratsiooniga, püstitatakse probleem just rahvuse pinnalt, leides, et eestlased ja venelased peavad omaette hoidma.

Punamütsikese direktoriks kandideeris kolm inimest, kellest üks ei kvalifitseerunud, seega jäi sõelale kaks: Korelina ja Soomets. Korelina valiti direktoriks häältega 5:2.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.