Draama Punamütsikeses: eesti lasteaia vanemad ei taha vene direktorit ({{commentsTotal}})

Lasteaed. Pildil ei ole Narva lasteaed.
Lasteaed. Pildil ei ole Narva lasteaed. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Narva ainsa eestikeelse lasteaia lapsevanemad nõuavad konkursitulemuste tühistamist, millega nimetati direktoriks venelanna.

Umbes 60 Punamütsikese lasteaia lapsevanemat saatis Narva linnapea Tarmo Tammistele, abilinnapea Vjatšeslav Konovalovile, õiguskantsler Ülle Madisele ning teadus- ja haridusministeeriumile pöördumise, millega nõutakse konkursi tühistamist, mille tulemusel määrati direktori ametisse Tatjana Korelina, mitte õppedirektor Angelika Soomets, vahendab ERR.ee venekeelne uudisteportaal.

Lapsevanemad paluvad oma pöördumises infot, milliste kriteeriumite alusel konkurss läbi viidi, et eestikeelse lasteaia direktoriks ei valitud eestlannast õppedirektor Angelika Soometsa, kes vastab täielikult konkursil esitatud tingimustele ja on ka rahvuselt eestlanna.

Lapsevanemad kirjutavad, et nende jaoks on täiesti ebaloogiline olukord, kus Narva ainsa eestikeelse lasteaia, mille enamik töötajaskonnast on sünnilt eestlased, direktoriks valiti inimene, kelle emakeel ei ole eesti keel.

Vanemate kinnitusel on Punamütsikeses väga hea õhkkond, kuid Kuldkalakese lasteaias, mille direktor Korelina varem oli, valitseb väga halb õhkkond, sest väidetavalt on Korelina konfliktne inimene ja kehvade ametioskustega. Lapsevanemate väitel ei tahetud Kuldkalakesse oma lapsi just viletsa taseme tõttu panna ning Korelina töö tulemusel muutus Kuldkalakese tase nii viletsaks, et see liideti lasteaiaga Pingviin. Lapsevanemate kinnitusel nad oma lastele sellist saatust ei soovi.

Samuti toovad kirja autorid esile õppedirektor Angelika Soometsa hinnatud erialaoskusi ning hoiatavad, et kui Soomets Punamütsikesest lahkuma peaks, võib see lastele psüühilise trauma tekitada.

Korelina ei mõista rahvusküsimust

Korelina nõustus kriitika peale, et kahtlemata ei põhjustanud tema ametisse nimetamine lapsevanemates vaimustust. "Inimesed, kellega ma pole kunagi ei tööl ega eraelus kohtunud, maalivad minust kolmel leheküljel täieliku professionaalse ja isikuomadusliku iseloomustuse. Kummaline vaid, et seda iseloomustust ei saadetud konkursikomisjonile enne minu väljavalimist," kommenteeris Korelina ERR.ee venekeelsele uudisteportaalile.

Korelina kinnitab, et ees ootab hea õhkkonnaga lasteaed ja suurepärased õpetajad. Ta mõistab ka vanemate muret. Samas selgitas ta, et eelmises lasteaias, kus ta töötas, ei olnud kaadrivoolavust ning rõhutas, et kümned Kuldkalakese lapsevanemad võitlesid koos temaga lasteaia säilimise eest, kui seda Pingviiniga liitma asuti.

Korelina usub, et keegi on kunstlikult tekitanud probleemi tema nimetamisest direktoriks ning püüab peita seda laste ja nende kultuurilise keskkonna sildi taha. Eriti kurvastab teda, et olukorras, kus on vajalik tegelda integratsiooniga, püstitatakse probleem just rahvuse pinnalt, leides, et eestlased ja venelased peavad omaette hoidma.

Punamütsikese direktoriks kandideeris kolm inimest, kellest üks ei kvalifitseerunud, seega jäi sõelale kaks: Korelina ja Soomets. Korelina valiti direktoriks häältega 5:2.

Toimetaja: Merilin PärliINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics