Kui riigikogus hääled ei pea, siis teisipäeval toimuksid uued voorud ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Juhul kui riigikogus peaks esmaspäeval presidendivalimistel jälle hääled ära kukkuma, siis tuleb teisipäeval uuesti proovida ja seadus lubab uusi kandidaate üles seada.

Kui esimeses voorus jääb president valimata, siis teine voor oleks teisipäeval kell 12 ja kui jälle 68 poolthäält kokku ei saa, siis kolmas voor toimuks samal päeval kell 16.

Teiseks vooruks saab kandidaate üles seada teisipäeva hommikul kella 8-10. Kolmandasse vooru pääsevad juba kaks enam hääli saanud kandidaati. Kolmanda riigikogu vooru nurjumise korral tuleb jälle valimiskogu kokku kutsuda.

Kersti Kaljulaidu toetavad fraktsioonide esimehed avaldasid lootust, et kokkulepped peavad ja president tuleb ära valida.

Toimetaja: Indrek KuusVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.