Saksa Deutsche Banki tegevjuht pidi personali rahustama ({{commentsTotal}})

Saksamaa suurima panga Deutsche Banki aktsia kukub ja ebakindlus kasvab, mistõttu panga tegevjuht John Cryan pidas vajalikuks saata personalile kirja, kus ta rahustas neid ja kinnitas, et panga bilanss on kindel ja turvaline ning et avalikkuses tekkinud kuuldused, nagu oleksid kliendid hakanud pangast raha välja võtma, ei vasta tõele, kirjutab Bloomberg News.

Neljapäeval kukkus Deutsche Banki aktsia 7 protsenti, kui kümmekond riskifondi oli pangast osa raha välja võtnud. Reedel aktsia langus Frankfurdi börsil jätkus.

"Meie panga kohta on hakatud levitama ränki spekulatsioone, mis on panga aktsiakurssi järsult kõigutanud. Peame hoolt kandma selle eest, et need välishäired ei mõjutaks panga tegevust. On turujõude, kes soovivad vähendada usaldust meie vastu," kirjutas Cryan.

Analüütikute reedel avaldatud kommentaarides öeldakse, et Deutsche Banki likviidsusvarud on piisavad, et stressiolukorras vastu pidada, isegi kui osa kliente pangast lahkub.

Autonomous Researchin analüütik Stuart Graham oli kindel, et pank suudaks vastu pidada üle kahe kuu stressi. Tema sõnul on pangal mitmeid probleem, kuid likviidsus nende hulka ei kuulu.

Goldman Sachsi analüütikud juhivad tähelepanu sellele, et Deutsche Bankil on ligipääs keskpanga rahaabile.

JPMorgan Chase'i analüütik Kian Abouhossein ütles, et klientide vähenemine võib sundida panka aktsiakapitali suurendama.

Viimasel ajal on panga aktsiat rohkesti lühikeseks müüdud. Lühikeseks müümine tähendab laenatud väärtpaberi müümist lootuses, et selle hind langeb, mille järel saab ta odavamalt tagasi osta ning omanikule tagastada.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.