Viljandi linn ja vald ehitavad koos veekeskuse ({{commentsTotal}})

Viljandi linnavolikogu otsustas eile õhtul osaleda Viljandi veekeskuse aktsiaseltsi asutamisel. Seega osaleb Viljandi linn ehituses koos Viljandi vallaga. Basseini, saunade ja veeatraktsioonidega veekeskus läheb maksma kuni viis miljonit eurot, mille tarvis võtab loodav äriühing laenu.

Viljandi linn ja vald ostavad veekeskuse aktsiaid kumbki 500 000 euro väärtuses ja igal aastal kokku 200 000 euro eest ujumise algõpetust. Veerand miljoni eest kaasatakse erakapitali, et omavalitsustel poleks äriühingus valitsevat mõju.

Vallajuhid kinnitavad, et veekeskusest on huvitatud ka Viljandi vallaga ühinevad Kolga-Jaani ja Tarvastu.

"Meil on ette nähtud ka ühinemispreemia, kuna Viljandi vallast saab omavalitsus, mis on üle 11 000 inimese. Ja me oleme otsustanud, et just selle lisapreemia paneme me selle aktsiakapitali sisse," ütles Viljandi vallavolikogu esimees Hellar Mutle.

Veekeskus kerkib Viljandi spordihoone tagusele tühermaale, millest kolmandik kuulub linnale, ülejäänu aga tarbijate ühistule.

"Viljandi tarbijate ühistu on oma nõukogu otsusega andnud nõusoleku selle loodava aktsiaseltsi kasuks seada hoonestusõigus. Järgmise aasta sügiseks peaks ehitus algama, ja kui nüüd kõik hästi läheb, siis 2018 jõulude ajal peaks saama juba sulistada. Aga elame näeme," lisas Viljandi linnapea Ando Kiviberg.

Volikogu opositsioon soovitas otsustamise edasi lükata, sest veekeskuse äriplaan on nende hinnangul nõrk.

"Tänane plaan, mille aluseks on võetud äriplaan, mille eest on ka linnavalitsus maksnud, on täis mitmeid kalkulatsioone, mis on rohkem kui küsitavad. Siis on mul raske konkreetse eelnõu poolt olla. Kui me räägime omavalitsuse vajadustest, siis asukohal pole midagi viga, kuid turiste see aga meelitama ei hakka," sõnas SDE saadikurühma juht Juhan-Mart Salumäe.

Opositsioon soovitab rajada veekeskuse juurde hotelli, mis aitab keskust paremini majandada.

Toimetaja: Aleksander KrjukovFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.