Viljandi linn ja vald ehitavad koos veekeskuse ({{commentsTotal}})

Viljandi linnavolikogu otsustas eile õhtul osaleda Viljandi veekeskuse aktsiaseltsi asutamisel. Seega osaleb Viljandi linn ehituses koos Viljandi vallaga. Basseini, saunade ja veeatraktsioonidega veekeskus läheb maksma kuni viis miljonit eurot, mille tarvis võtab loodav äriühing laenu.

Viljandi linn ja vald ostavad veekeskuse aktsiaid kumbki 500 000 euro väärtuses ja igal aastal kokku 200 000 euro eest ujumise algõpetust. Veerand miljoni eest kaasatakse erakapitali, et omavalitsustel poleks äriühingus valitsevat mõju.

Vallajuhid kinnitavad, et veekeskusest on huvitatud ka Viljandi vallaga ühinevad Kolga-Jaani ja Tarvastu.

"Meil on ette nähtud ka ühinemispreemia, kuna Viljandi vallast saab omavalitsus, mis on üle 11 000 inimese. Ja me oleme otsustanud, et just selle lisapreemia paneme me selle aktsiakapitali sisse," ütles Viljandi vallavolikogu esimees Hellar Mutle.

Veekeskus kerkib Viljandi spordihoone tagusele tühermaale, millest kolmandik kuulub linnale, ülejäänu aga tarbijate ühistule.

"Viljandi tarbijate ühistu on oma nõukogu otsusega andnud nõusoleku selle loodava aktsiaseltsi kasuks seada hoonestusõigus. Järgmise aasta sügiseks peaks ehitus algama, ja kui nüüd kõik hästi läheb, siis 2018 jõulude ajal peaks saama juba sulistada. Aga elame näeme," lisas Viljandi linnapea Ando Kiviberg.

Volikogu opositsioon soovitas otsustamise edasi lükata, sest veekeskuse äriplaan on nende hinnangul nõrk.

"Tänane plaan, mille aluseks on võetud äriplaan, mille eest on ka linnavalitsus maksnud, on täis mitmeid kalkulatsioone, mis on rohkem kui küsitavad. Siis on mul raske konkreetse eelnõu poolt olla. Kui me räägime omavalitsuse vajadustest, siis asukohal pole midagi viga, kuid turiste see aga meelitama ei hakka," sõnas SDE saadikurühma juht Juhan-Mart Salumäe.

Opositsioon soovitab rajada veekeskuse juurde hotelli, mis aitab keskust paremini majandada.

Toimetaja: Aleksander KrjukovViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema