Müller: Euroopa on kriiside suhtes vastupidavam ({{commentsTotal}})

USA-st kopsaka trahvinõude saanud Deutsche Banki aktsia kukkus täna alla kriitilise 10 euro piiri, aga taastus päeva teisel poolel. Deutsche Bankist rääkides küsivad paljud, kas tegu võiks olla uue Lehman Brothersiga. Eesti Panga hinnangul pole Euroopa panganduse seis küll roosiline, kuid kriiside suhtes ollakse siiski varasemast vastupidavamad.

Euroopa turgudel tõi kauplemispäeva algus kaasa külma duši - alles eile oli Deutsche Banki aktsia langenud 7% ning täna kukkus alustuseks rohkem kui 8%, allapoole 10 euro piiri. Päeva teisel poolel ronis hind tagasi üle kümne euro. Turuanalüütik Jeremy Batstone-Carr ütles Reutersile antud intervjuus, et aktsiahinna alla 10 kukkumine on hetk, mis vajaks juba tõsiste meetmete kasutuselevõttu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Praegu ei tea keegi täpselt, milliseks olukord kujuneb, aga mõned spekultandid soovitavad,
et kui aktsiahind kukub alla 10 euro,siis see oleks hetk, mis tooks kaasa tõsisemate meetmete kasutuselevõtu," kommenteeris sõltumatu rahvusvaheline turuanalüütik Jeremy Batstone-Carr.

Kuigi täna ei tea keegi, kui ohtlikuks seis Deutsche Bankiga kujuneb, on Eesti keskpanga kinnitusel Euroopa pangad kriisideks varasemast paremini ette valmistatud.

"Näiteks kui te küsite Deutsche Banki kohta, siis see on pank, mis kuulub kolmekümne üle maailma kõige süsteemselt olulisema pangagrupi hulka, mis tähendab, et neile kehtivad veel täiendavad kapitalinõuded ja veel rangem regulatsioon kui teistele," ütles Eesti Panga asepresident Madis Müller.

Asjatundjate sõnul on Euroopa pankade aktsiate languse taga peale Deutsche Banki probleemide ka pankade madal kasumlikkus.
Austria rahandusminister Hans Jörg Schelling ütles, et finantskriisi järel pangandusega seotud
küsimusi ei ole päriselt ära lahendanud.

"Ma olen aga veendunud selles, et meil ei ole panganduskriis, meil on pankade kasumlikkuse kriis," leidis ta.

"Kuigi järelevalved on nõudnud järjest tugevamaid ja vastupidavamaid bilansse, siis puhtalt äri ja kasumlikkuse mõttes ei ole täna kõige paremad päevad tõesti panganduses," kommenteeris Madis Müller veel.

USA võimud nõuavad Saksamaa pangalt 14 miljardi dollari suurust trahvi, mis võib pangale üle jõu käia.

Toimetaja: Aleksander KrjukovJuncker ja TuskJuncker ja Tusk
Eestisse saabuvad Juncker ja Tusk

Neljapäeval saabuvad Eestisse kahepäevasele visiidile Euroopa Komisjoni 28 liiget eesotsas Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga ning samuti Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tusk.

Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.Pärnu tantsulapsed ööbivad Tallinna 21. keskkoolis.
Laulu- ja tantsupeolisi majutatakse 44 koolimajas

Laulu- ja tantsupeole saabunud lapsed ja noored ööbivad traditsiooniliselt Tallinna koolimajades. Enam kui 19 tuhat noort mahutatakse ära 44 Tallinna ja Harjumaa kooli.

Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.Marko Mihkelson ja Margus Tsahkna sisenemas vanalinna restorani, kus nad oma otsusest ajakirjanikke teavitasid.
Margus Tsahkna: ma ei välista uue erakonna loomist

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics