Põlvamaale toob uus puidutootmishoone 20 uut töökohta ({{commentsTotal}})

President Toomas Hendrik Ilves avas Põlvamaal puiduettevõte Arcwood uue tootmis- ja büroohoone. Ligi 10 miljoni eurone investeering võimaldab kasvatada tootmismahte kolm korda ning laieneda uutele välisturgudele. Ühtlasi toob see piirkonda kuni 20 uut töökohta.


Arcwood by Peetri Puit on alates 2002. aastast tegutsev eesti kapitalil põhinev ettevõtte, millest nüüd on saanud Baltimaade esimene tööstus, kus lisaks liimpuit materjali tootmisele toodetakse ka ehitusvaldkonnas uudset, aina populaarsemaks muutuvat ristkiht liimpuitu ehk CLT-d.

"Sisetunne ütles, et see on õige suund, õige materjal kuhu tulevik liigub," ütles Arcwood by Peetri Puit juhatuse liige Peeter Peedomaa.

Kui veel 10 aastat tagasi ehitati Saksamaal ja Austrias umbes kaks protsenti eramajadest CLT-st, siis täna on see number 20 protsenti kogu ehitusmahust. Just insenäripuidu ehk liimpuidu ja CLT mahu kasv nii Eestis kui mujal maailmas sai Arcwoodile tõukeks 10 miljonilise investeeringu tegemiseks.

"Me alustasime selle teadmise ja tarkusega, et me peame ise seda õppima ja sellega peab nagu turg kaasatulemaja tänaseks on see kasv täiesti plahvatuslik, et kahtsemiseks põhjust preagu pole," rääkis Peedomaa.

Investeeringuga laiendatati juba olemasolevat liimpuidu tootmiskompleksi 8000 m2 võrra, mis võimaldab toota senisest veel suuremaid, kuni 35-meetri pikkuseid, detaile. Ühtlasi võimaldab uus tootmishoone ettevõttel kasvatada tootmismahte kuni kolm korda, laieneda preaguste välisturgude kõrval ka Suurbritannia, USA ja India turgudele ning pakkuda tööd senise 80 töötaja kõrval veel 20 inimesele.

"Põhiline mure, mis siin kandis on, ongi tegelikult kõrgepalgaliste töökohtade puudu, et see on ka põhjus, miks inimesed siit ära lähevad ja meil oleks vaja need inimesed siia tagasi saada. Et ega mingit paremat võimalust selleks ei ole, kui sellise tööstuse areng," kommenteeris Põlva maavanem Igor Taro.

Eesti Puidutööstuse Liidu tegevjuht Hendrik Välja ütles, et Arcwood on oma uue toomtishoonega innovaatiline teerajaja terves baltikumis. President Toomas Hendrik Ilves ütles aga oma tänases avakõnes, et sellise hoone avamine Põlvas näitab selgelt, et elu Eestis ei käi vaid neljas suures keskuses.

Toomas Hendrik Ilves Arcwoodi uue tootmis- ja büroohoone avamisel. Foto: Mirjam Nutov/ERR

Toimetaja: Aleksander KrjukovLiisi Koikson elust Londonis: hindan inimesi, kes jaksavad seal olla pikki aastaid

Liisi Koikson avaldab uue heliplaadi "Coffe for One", millel kõlavad esmakordselt ka lauljatari enda salvestatud laulud. Mitmed lood on inspireeritud Koiksoni Londoni perioodist.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.