Põlvamaale toob uus puidutootmishoone 20 uut töökohta ({{commentsTotal}})

President Toomas Hendrik Ilves avas Põlvamaal puiduettevõte Arcwood uue tootmis- ja büroohoone. Ligi 10 miljoni eurone investeering võimaldab kasvatada tootmismahte kolm korda ning laieneda uutele välisturgudele. Ühtlasi toob see piirkonda kuni 20 uut töökohta.


Arcwood by Peetri Puit on alates 2002. aastast tegutsev eesti kapitalil põhinev ettevõtte, millest nüüd on saanud Baltimaade esimene tööstus, kus lisaks liimpuit materjali tootmisele toodetakse ka ehitusvaldkonnas uudset, aina populaarsemaks muutuvat ristkiht liimpuitu ehk CLT-d.

"Sisetunne ütles, et see on õige suund, õige materjal kuhu tulevik liigub," ütles Arcwood by Peetri Puit juhatuse liige Peeter Peedomaa.

Kui veel 10 aastat tagasi ehitati Saksamaal ja Austrias umbes kaks protsenti eramajadest CLT-st, siis täna on see number 20 protsenti kogu ehitusmahust. Just insenäripuidu ehk liimpuidu ja CLT mahu kasv nii Eestis kui mujal maailmas sai Arcwoodile tõukeks 10 miljonilise investeeringu tegemiseks.

"Me alustasime selle teadmise ja tarkusega, et me peame ise seda õppima ja sellega peab nagu turg kaasatulemaja tänaseks on see kasv täiesti plahvatuslik, et kahtsemiseks põhjust preagu pole," rääkis Peedomaa.

Investeeringuga laiendatati juba olemasolevat liimpuidu tootmiskompleksi 8000 m2 võrra, mis võimaldab toota senisest veel suuremaid, kuni 35-meetri pikkuseid, detaile. Ühtlasi võimaldab uus tootmishoone ettevõttel kasvatada tootmismahte kuni kolm korda, laieneda preaguste välisturgude kõrval ka Suurbritannia, USA ja India turgudele ning pakkuda tööd senise 80 töötaja kõrval veel 20 inimesele.

"Põhiline mure, mis siin kandis on, ongi tegelikult kõrgepalgaliste töökohtade puudu, et see on ka põhjus, miks inimesed siit ära lähevad ja meil oleks vaja need inimesed siia tagasi saada. Et ega mingit paremat võimalust selleks ei ole, kui sellise tööstuse areng," kommenteeris Põlva maavanem Igor Taro.

Eesti Puidutööstuse Liidu tegevjuht Hendrik Välja ütles, et Arcwood on oma uue toomtishoonega innovaatiline teerajaja terves baltikumis. President Toomas Hendrik Ilves ütles aga oma tänases avakõnes, et sellise hoone avamine Põlvas näitab selgelt, et elu Eestis ei käi vaid neljas suures keskuses.

Toomas Hendrik Ilves Arcwoodi uue tootmis- ja büroohoone avamisel. Foto: Mirjam Nutov/ERR

Toimetaja: Aleksander KrjukovMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema