Lavrov Kerryle: USA lahutagu Süüria opositsioon pühasõdalastest ({{commentsTotal}})

Lavrov ja Kerry.
Lavrov ja Kerry. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Vene välisminister Sergei Lavrov kutsus reedel telefonivestluses USA kolleegi John Kerryga Washingtoni lahutama Süüria mõõdukat opositsiooni Fateh al-Shami Rindest, teatas Vene välisministeerium.

"Sergei Lavrov toonitas, et Venemaa on jätkuvalt avatud dialoogile USA-ga kõigis Süüria lahendusprotsessi puudutavates küsimustes," teatas Vene välisametkond.

"Vastuseks välisministri üleskutsele lõpetada vaenutegevuse peatamise jõustamiseks terroritõrjeoperatsioon Aleppos, märkis Sergei Lavrov, et Aleppo idaosas tegutsevad Al-Nusra Rinne (Fateh al-Shami Rinne) võitlejad rikkusid korduvalt 12. septembril Vene-USA kokkuleppe alusel välja kuulutatud relvarahu," teatas ministeerium.

"Nad takistavad humanitaarabi kohaletoimetamist ja ähvardavad rünnata ÜRO konvoisid," sõnas Lavrov.

Vene välisministri sõnul kasutasid pühasõdalased oma jõudude ümbergrupeerimiseks vaikuseperioode ära. "Seetõttu kutsus Venemaa nädala eest Ühendriike lõpuks ellu viima lubadust lahutada mõõdukas Süüria opositsioon terrorirühmitusest." 

Süüria valitsusväed teatasid 22. septembril pealetungi alustamisest Aleppole. Kolm päeva varem teatas Damaskus, et ei pea enam kinni 12. septembril jõustunud relvarahust.

Alates eelmisest neljapäevast on ülestõusnute käes olevaid Aleppo idapoolseid linnaosi tabanud Süüria ja Vene sõjalennukite pea katkematud õhulöögid.

USA valitsus on ähvardanud vastuseks katkestada pommitamise peatamiseni kõnelused Venemaaga Süüria konflikti lahendamiseks.

USA välisministeeriumi pressiesindaja Mark Toner ütles reedel, et Venemaa ei ole endiselt astunud samme vägivalla lõpetamiseks Aleppos. Samuti ei ole Washington tema sõnul viinud ellu lubadust katkestada diplomaatilised arutelud Moskvaga Süüria konflikti lõpetamise üle.

"Me oleme samas kohas. Me oleme kõneluste katkestamise lävel, sest ei ole näinud neid astumas samme, mida me neilt ootame," lausus Toner, lisades, et diskussioonid Venemaaga jätkuvad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema