Lavrov Kerryle: USA lahutagu Süüria opositsioon pühasõdalastest ({{commentsTotal}})

Lavrov ja Kerry. Autor: Reuters/Scanpix

Vene välisminister Sergei Lavrov kutsus reedel telefonivestluses USA kolleegi John Kerryga Washingtoni lahutama Süüria mõõdukat opositsiooni Fateh al-Shami Rindest, teatas Vene välisministeerium.

"Sergei Lavrov toonitas, et Venemaa on jätkuvalt avatud dialoogile USA-ga kõigis Süüria lahendusprotsessi puudutavates küsimustes," teatas Vene välisametkond.

"Vastuseks välisministri üleskutsele lõpetada vaenutegevuse peatamise jõustamiseks terroritõrjeoperatsioon Aleppos, märkis Sergei Lavrov, et Aleppo idaosas tegutsevad Al-Nusra Rinne (Fateh al-Shami Rinne) võitlejad rikkusid korduvalt 12. septembril Vene-USA kokkuleppe alusel välja kuulutatud relvarahu," teatas ministeerium.

"Nad takistavad humanitaarabi kohaletoimetamist ja ähvardavad rünnata ÜRO konvoisid," sõnas Lavrov.

Vene välisministri sõnul kasutasid pühasõdalased oma jõudude ümbergrupeerimiseks vaikuseperioode ära. "Seetõttu kutsus Venemaa nädala eest Ühendriike lõpuks ellu viima lubadust lahutada mõõdukas Süüria opositsioon terrorirühmitusest." 

Süüria valitsusväed teatasid 22. septembril pealetungi alustamisest Aleppole. Kolm päeva varem teatas Damaskus, et ei pea enam kinni 12. septembril jõustunud relvarahust.

Alates eelmisest neljapäevast on ülestõusnute käes olevaid Aleppo idapoolseid linnaosi tabanud Süüria ja Vene sõjalennukite pea katkematud õhulöögid.

USA valitsus on ähvardanud vastuseks katkestada pommitamise peatamiseni kõnelused Venemaaga Süüria konflikti lahendamiseks.

USA välisministeeriumi pressiesindaja Mark Toner ütles reedel, et Venemaa ei ole endiselt astunud samme vägivalla lõpetamiseks Aleppos. Samuti ei ole Washington tema sõnul viinud ellu lubadust katkestada diplomaatilised arutelud Moskvaga Süüria konflikti lõpetamise üle.

"Me oleme samas kohas. Me oleme kõneluste katkestamise lävel, sest ei ole näinud neid astumas samme, mida me neilt ootame," lausus Toner, lisades, et diskussioonid Venemaaga jätkuvad.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.