FOTOD ja VIDEO: Virtsu-Kuivastu liinil vabagraafik, parvlaev Hiiumaa naaseb liinile pühapäeval, Ionas võib jääda kauemaks ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
17 pilti
Autor: Margus Muld/ERR
{{1475265780000 | amCalendar}}

Ka laupäeval, 1. oktoobril teenindavad Virtsu-Kuivastu laevaliini vanemad ja ebamugavamad parvlaevad Ionas ja Harilaid, parvlaev Hiiumaa naaseb dokist liinile alles pühapäevaks. TS Laevade esindaja kinnitusel pole tõsiseid probleeme tekkinud.

Parvaeva Hiiumaa hilinemise põhjus on laevaoperaatori kinnitusel tehnilise hoolduse pikenemine, ent Ionas võib liinile jääda planeeritust pikemaks ajaks.

Laupäeval toimus esimene väljumine Kuivastust vastavalt graafikule kell 05.00, edasi toimuvad reisid graafikujärgselt või vastavalt vajadusele vabagraafikus. Uus operaator TS Laevad palus reisijatel jälgida kodulehte praamid.ee või helistada infotelefonil 618 1310. Samuti leiab infot Facebookist lehelt praamid.ee.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooni-osakonna juhataja Sirle Arro ütles laupäeva hommikul ERR-ile, et Kuivastust väljuval esimesel reisil oli viis autot, Virtsu poolt väljudes oli aga parvlaev Ionas üsna täis. "Ionas on tubli laev, Harilaid sai paar tundi puhata ja tuli ka liinile, piletisüsteem toimib ja inimesed on rõõmsad," kirjeldas Arro. "Kõik sujub."

Raskusi valmistas soojakute mahalaadimine

TS Laevade projektijuht Airi Raamat ütles Postimehele, et laevaliikluse korraldamise ülevõtmine sujus öösel väga hästi. Kõige suurem väljakutse oli tema sõnul TS Laevade piletimüügikassadena kasutatavate soojakute mahalaadimine veoautodelt kraanade abil, kuna sadam oli sel ajal sõidukeid ja autosid täis.

Raamat märkis, et kõik sujus hästi hoolimata sellest, et eile katkes tugeva tuule tõttu laevaliiklus Virtsu-Kuivastu liinil mitmeks tunniks. «Pikad järjekorrad said lahendatud, kõik soovijad viidi üle ja keegi ei pea muretsema ka täna. Praegu on liinil olukord normaalne ja kõik soovijad saavad probleemideta üle,» rääkis Raamat.

TS Laevad: Ionase rentimine üheks päevaks firmale lisakulusid ei too

Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad juhatuse liikme Kaido Padari sõnul Ionase laupäevaks rentimine ettevõttele lisakulusid kaasa ei too.

Kuigi parvlaev Hiiumaa pidi alates laupäevast teenindama Kuivastu-Virtsu laevaliini, siis selle asemel parvlaev Ionase rentimine TS Laevadele lisaks midagi maksma ei lähe, ütles Padar BNS-ile. Tema sõnul näitab see veelkord, kuivõrd ennustamatud on laevad ja kui ootamatult midagi juhtuda võib.

Alates laupäevast võtab riigifirma Tallinna Sadam tütarfirma TS Laevad üle mandri ja suursaarte vaheliste laevaliinide opereerimise. Algselt Kuivastu-Virtsu liinil opereerimist alustama pidanud parvlaev Hiiumaa ei ole seni lahkunud Tallinnast, kus see oli korralises hoolduses.

Ionas võib jääda sõitma kauemaks

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm ütles, et praegu ollakse niiöelda manuaalsel režiimil. "Need soojakud ja kogu üleminekuperiood kestavad maksimaalselt kaks nädalat, aga ma arvan, et saame juba varem minna automaatse süsteemi peale," rääkis Kalm ERR-ile.

Kalmu sõnul on plaan lihtne, parvlaevadel tuleb graafikujärgselt sõita. "Etteplaneeritud dokkimine võttis planeeritust rohkem aega, aga Hiiumaa on ka kohe tulemas ja usun, et ilusasti pühapäevast liinil ja graafik saab tihedam kui laupäeval. Meil on ju asenduslaevade plaan tehtud kaheks kuuks ja graafik vastavalt sellele, järgmiseks nädalaks, kui tulekul Saaremaa ralli on meil lisaressurss Ionase näol," kirjaldas Kalm olukorda.

Kalm lisas, et Ionas jääb sõitma praegu ja TS Laevad peavad läbirääkimisi tema asendusplaani osas. "Võib-olla aitab ta meid vähe pikemalt."

Segas ka torm

Saarte vahelist laevaliiklust segasid reedel lisaks operaatorivahetusele ka rasked ilmastikuolud. Laevad jätkasid Saaremaa liinil reedel ja laupäeva varahommikul inimeste teenindamist kuni selleks oli vajadust.

Rohuküla-Heltermaa liinil muutusi võrreldes varasema infoga ei ole, laevad lõpetavad reisijate teenindamise reede südaöösel ja laupäeval reis väljub esimene Rohukülast 06.30. "Tõrkeid ei ole," lausus Arro.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Indrek Kuus, Merili NaelTelia tõstab teleteenuse hinda

Telia tõstab alates maikuust oma teleteenuse hinda. Enamik internetipakette läheb odavamaks.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.