FOTOD ja VIDEO: Virtsu-Kuivastu liinil vabagraafik, parvlaev Hiiumaa naaseb liinile pühapäeval, Ionas võib jääda kauemaks ({{commentsTotal}})

{{1475265780000 | amCalendar}}

Ka laupäeval, 1. oktoobril teenindavad Virtsu-Kuivastu laevaliini vanemad ja ebamugavamad parvlaevad Ionas ja Harilaid, parvlaev Hiiumaa naaseb dokist liinile alles pühapäevaks. TS Laevade esindaja kinnitusel pole tõsiseid probleeme tekkinud.

Parvaeva Hiiumaa hilinemise põhjus on laevaoperaatori kinnitusel tehnilise hoolduse pikenemine, ent Ionas võib liinile jääda planeeritust pikemaks ajaks.

Laupäeval toimus esimene väljumine Kuivastust vastavalt graafikule kell 05.00, edasi toimuvad reisid graafikujärgselt või vastavalt vajadusele vabagraafikus. Uus operaator TS Laevad palus reisijatel jälgida kodulehte praamid.ee või helistada infotelefonil 618 1310. Samuti leiab infot Facebookist lehelt praamid.ee.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooni-osakonna juhataja Sirle Arro ütles laupäeva hommikul ERR-ile, et Kuivastust väljuval esimesel reisil oli viis autot, Virtsu poolt väljudes oli aga parvlaev Ionas üsna täis. "Ionas on tubli laev, Harilaid sai paar tundi puhata ja tuli ka liinile, piletisüsteem toimib ja inimesed on rõõmsad," kirjeldas Arro. "Kõik sujub."

Raskusi valmistas soojakute mahalaadimine

TS Laevade projektijuht Airi Raamat ütles Postimehele, et laevaliikluse korraldamise ülevõtmine sujus öösel väga hästi. Kõige suurem väljakutse oli tema sõnul TS Laevade piletimüügikassadena kasutatavate soojakute mahalaadimine veoautodelt kraanade abil, kuna sadam oli sel ajal sõidukeid ja autosid täis.

Raamat märkis, et kõik sujus hästi hoolimata sellest, et eile katkes tugeva tuule tõttu laevaliiklus Virtsu-Kuivastu liinil mitmeks tunniks. «Pikad järjekorrad said lahendatud, kõik soovijad viidi üle ja keegi ei pea muretsema ka täna. Praegu on liinil olukord normaalne ja kõik soovijad saavad probleemideta üle,» rääkis Raamat.

TS Laevad: Ionase rentimine üheks päevaks firmale lisakulusid ei too

Tallinna Sadama tütarfirma TS Laevad juhatuse liikme Kaido Padari sõnul Ionase laupäevaks rentimine ettevõttele lisakulusid kaasa ei too.

Kuigi parvlaev Hiiumaa pidi alates laupäevast teenindama Kuivastu-Virtsu laevaliini, siis selle asemel parvlaev Ionase rentimine TS Laevadele lisaks midagi maksma ei lähe, ütles Padar BNS-ile. Tema sõnul näitab see veelkord, kuivõrd ennustamatud on laevad ja kui ootamatult midagi juhtuda võib.

Alates laupäevast võtab riigifirma Tallinna Sadam tütarfirma TS Laevad üle mandri ja suursaarte vaheliste laevaliinide opereerimise. Algselt Kuivastu-Virtsu liinil opereerimist alustama pidanud parvlaev Hiiumaa ei ole seni lahkunud Tallinnast, kus see oli korralises hoolduses.

Ionas võib jääda sõitma kauemaks

Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm ütles, et praegu ollakse niiöelda manuaalsel režiimil. "Need soojakud ja kogu üleminekuperiood kestavad maksimaalselt kaks nädalat, aga ma arvan, et saame juba varem minna automaatse süsteemi peale," rääkis Kalm ERR-ile.

Kalmu sõnul on plaan lihtne, parvlaevadel tuleb graafikujärgselt sõita. "Etteplaneeritud dokkimine võttis planeeritust rohkem aega, aga Hiiumaa on ka kohe tulemas ja usun, et ilusasti pühapäevast liinil ja graafik saab tihedam kui laupäeval. Meil on ju asenduslaevade plaan tehtud kaheks kuuks ja graafik vastavalt sellele, järgmiseks nädalaks, kui tulekul Saaremaa ralli on meil lisaressurss Ionase näol," kirjaldas Kalm olukorda.

Kalm lisas, et Ionas jääb sõitma praegu ja TS Laevad peavad läbirääkimisi tema asendusplaani osas. "Võib-olla aitab ta meid vähe pikemalt."

Segas ka torm

Saarte vahelist laevaliiklust segasid reedel lisaks operaatorivahetusele ka rasked ilmastikuolud. Laevad jätkasid Saaremaa liinil reedel ja laupäeva varahommikul inimeste teenindamist kuni selleks oli vajadust.

Rohuküla-Heltermaa liinil muutusi võrreldes varasema infoga ei ole, laevad lõpetavad reisijate teenindamise reede südaöösel ja laupäeval reis väljub esimene Rohukülast 06.30. "Tõrkeid ei ole," lausus Arro.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Indrek Kuus, Merili NaelMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema