ERM sai vabatahtlike abil ingliskeelse veebilehe ({{commentsTotal}})

ERM Autor: Postimees/Scanpix

Külastajatele uksed avanud Eesti Rahva Muuseum (ERM) sai vabatahtlike abil mitteametliku ingliskeelse kodulehekülje.

"Täna avatakse ERM külastajatele — ilma ingliskeelse saidita. Kõike lihtsalt ei jõutud. Rahvaalgatuse korras tehti see eile aga üheainsa päevaga valmis. Nii nagu ma aru saan, siis haaras esmalt Triin Virtsu laevaummikus passides sule, siis tuli Margus paati ja siis hakkas pall mäest alla veerema," teatas üks kaasaaitajatest Tõnu Runnel laupäeva hommikul Facebookis.

Koos Runneliga aitasid veebilehe http://estoniannationalmuseum.ee loomisele kaasa Triin Männik ja Margus Palu.

Laupäeval publikule avatud ERM, mille koduleht on olemas üksnes eestikeelsena, lubab muudes keeltes kodulehed avada esimesel võimalusel, ent mitte enne ühte kuud.

ERM-i avalike suhete juht Kaarel Tarand ütles ERR-ile, et ingliskeelse veebilehe loojaid tuleb tänada ja tunnustada. "On väga tore, et meil on palju sõpru, kes meid aitavad, kuna piiratud raha- ja ajaressursside tõttu kõike kiiresti pole jõudnud valmis teha,"sõnas Tarand.

Tarand lisas, et avamispäeval on inglise keelega muuseumil kõik hästi. "Turistid on rahul ja rõõmsad," märkis ta.

Tarand tõi näiteks, et kui avamispäeval ja lähiajal on võimalus näitusealal külastajal valida kiipkaart, millega saab ekraanidel ja installatsioonidel, kas eesti, inglise, vene, soome keeles infot, siis tulevikus on plaan keelevalikut laiendada. "See pole niisama lihtne tõlketöö, teksid on terminoloogilised. Vaatame, mis keelte vastu nõudlus on ja kavandame koostööd saatkondadega," rääkis Tarand. 

Toimetaja: Indrek KuusVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.