ERM sai vabatahtlike abil ingliskeelse veebilehe ({{commentsTotal}})

ERM
ERM Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Külastajatele uksed avanud Eesti Rahva Muuseum (ERM) sai vabatahtlike abil mitteametliku ingliskeelse kodulehekülje.

"Täna avatakse ERM külastajatele — ilma ingliskeelse saidita. Kõike lihtsalt ei jõutud. Rahvaalgatuse korras tehti see eile aga üheainsa päevaga valmis. Nii nagu ma aru saan, siis haaras esmalt Triin Virtsu laevaummikus passides sule, siis tuli Margus paati ja siis hakkas pall mäest alla veerema," teatas üks kaasaaitajatest Tõnu Runnel laupäeva hommikul Facebookis.

Koos Runneliga aitasid veebilehe http://estoniannationalmuseum.ee loomisele kaasa Triin Männik ja Margus Palu.

Laupäeval publikule avatud ERM, mille koduleht on olemas üksnes eestikeelsena, lubab muudes keeltes kodulehed avada esimesel võimalusel, ent mitte enne ühte kuud.

ERM-i avalike suhete juht Kaarel Tarand ütles ERR-ile, et ingliskeelse veebilehe loojaid tuleb tänada ja tunnustada. "On väga tore, et meil on palju sõpru, kes meid aitavad, kuna piiratud raha- ja ajaressursside tõttu kõike kiiresti pole jõudnud valmis teha,"sõnas Tarand.

Tarand lisas, et avamispäeval on inglise keelega muuseumil kõik hästi. "Turistid on rahul ja rõõmsad," märkis ta.

Tarand tõi näiteks, et kui avamispäeval ja lähiajal on võimalus näitusealal külastajal valida kiipkaart, millega saab ekraanidel ja installatsioonidel, kas eesti, inglise, vene, soome keeles infot, siis tulevikus on plaan keelevalikut laiendada. "See pole niisama lihtne tõlketöö, teksid on terminoloogilised. Vaatame, mis keelte vastu nõudlus on ja kavandame koostööd saatkondadega," rääkis Tarand. 

Toimetaja: Indrek KuusViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema