Sada ettevõtjat räägib kooliõpilastele enda edulugusid ({{commentsTotal}})

Robert Kitt Autor: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval algava ettevõtlusnädala jooksul külastab koole sada ettevõtjat ja tippjuhti, kes jagavad õpilastega oma lugu ja kutsuvad neid karjäärivalikuid tehes kaaluma ka varianti hakata ise tööandjaks.

Algatus "Ettevõtlikkus kooli" toimub teist aastat ja koolide huvi ettevõtjatest külalislektorite vastu on väga suur, soovi oma õpilastele ettevõtjaid tutvustada avaldas üle saja kooli. Teisipäeval räägib Põlvamaa gümnaasiumis oma lugu start-up–ettevõtja, Funderbeami asutaja ja tegevjuht Kaidi Ruusalepp, teatas tööandjate keskliit.

"Kui küsida noortelt, mida nad pärast kooli tegema hakata plaanivad, siis "Ma hakkan ettevõtjaks" ei ole just kõige sagedamini kuuldav vastus," ütles Ruusalepp. "Samas on ettevõtja tee üks põnevamaid ja riigi majanduse seisukohast pehmelt öeldes hädavajalik. Seega see vähene, mida meie, ettevõtjad, teha saame, on innustada. Ma olen ise Põlvast pärit ja muidugi ma valin oma kodukooli, kus lugu rääkida. Sest ei ole vahet, kust sa pärit oled . elus on kõik võimalik."

Tamsar: isiklik lugu on oluline

Tööandjate keskliidu juhataja Toomas Tamsare sõnul vajab Eesti ettevõtlikke inimesi ja parim võimalus noortesse sellist suhtumist süstida on isikliku loo rääkimine, seejuures kartmata tunnistada ka raskusi ja eksimusi.

"Kogenud ettevõtjate isiklik praktiline kogemus erinevatest situatsioonidest ja tegevusvaldkondadest on väga väärtuslik. Selle jagamine laia ringi noortega mõjub loodetavasti inspireerivalt nii õpilastele kui ka ettevõtjaile endile. Ja kuigi kõigist ei saa ettevõtjaid – ja ei peagi saama –, siis ettevõtlik ellusuhtumine tuleb kasuks kogu elu jooksul," ütles Tamsar.

Kunda ühisgümnaasiumi huvijuhi Katre Saare sõnul on õpilastele kohalike ettevõtjatega kohtumine huvitav ja kasulik, sest ettevõtjad saavad oma kogemuse jagamisega anda koolis õpetatavale lisamõõtme ja luua uusi seoseid.

Eriti oodatud on kohalike ettevõtete juhid

"Eriti hea meel on, kui õpilastega tuleb kohtuma kohaliku ettevõtte juht. See kannab ühtlasi sõnumit, et noored on alati tagasi oodatud, ennast teostada saab väga hästi ka Virumaal, mitte ainult Tallinnas või maailma metropolides," ütles Saar. Kunda ühisgümnaasiumis kohtuvad õpilastega Estonian Celli juht Siiri Lahe ja kohalik ettevõtja Roman Kusma.

Üle Eesti lähevad koolidesse esinema veel sellised tuntud ettevõtjad ja tippjuhid, nagu Rober Kitt Swedbankist, Ago Soomre Haapsalu Uksetehasest, Markus Villig Taxifyst, Maire Milder Baltikast, Jaan Pillesaar Helmesest, Priit Alamäe Nortalist, Heiti Hääl Alexelast ja paljud teised. Osalejate nimekirja saab vaadata leheküljelt www.mystory.ee

Algatus "Ettevõtlikkus kooli" toimub tööandjate keskliidu, Teenusmajanduse Koja, EAS-i, Tuleviku Kooli sihtasutuse, Startup Estonia ja KredExi koostöös.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR{{c.alias}}
{{c.createdMoment}}
{{c.body}}
{{cc.alias}}
{{cc.createdMoment}}
+{{cc.replyToName}} {{cc.body}}
Kommentaare ei ole.
Oled sisseloginud kui {{user.alias}}. Logi välja
Sisselogimine ebaõnnestus.

Pole veel kasutajat/unustasid salasõna

Nimi võib olla kuni 32 tähemärki pikk
Kommentaar võib olla kuni 600 tähemärki pikk
{{comment.captcha.word.answer}}

www.err.ee

Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.

ETV OTSE
Viipekeelsed uudised