Aleppos pommitati taas haiglat ({{commentsTotal}})

{{1475326572000 | amCalendar}}

Süürias Aleppos olid laupäeva hommikul uued õhurünnakud, tünnipomme heideti ka haiglale, mida juba varem sel nädalal pommitati.

Süüria Ameerika meditsiini seltsi pressiesindaja Adham Sahloul ütles AFP-le, et haiglale heideti helikopteritelt kaks tünnipommi, vahendas BBC.

"Samuti on teateid kobarpommi kasutamisest," lisas Sahloul.

M10 haigla oli pärast kolmapäevast pommitamist rivist väljas, kuid Sahlouli sõnul viibis tänase pommitamise ajal haiglas mõni patsient ja töötaja, kes on siiani hoones lõksus.

Administraator Mohammad Abu Rajab tegi täna hommikul abikutsungi M10 haiglast. "Haiglat hävitatakse. SOS, kõigile!" ütles ta.

Prantsuse välisminister Jean-Marc Ayrault mõistis haigla pommitamise hukka, öeldes, et raviasutuste ja -töötajate pommitamine on sõjakuritegu.

Süüria ja Venemaa õhujõud on rünnanud mässuliste käes olevat Aleppo idaosa. Rahvusvaheline üldsus on aga väljendanud pahameelt üha kasvava tsiviilelanikest ohvrite arvu pärast.

Valitsusväed alustasid maavägede rünnakut mässuliste vastu enam kui nädal tagasi, kui relvarahu kokku varises.

Aleppo linn oli kunagi Süüria äri- ja tööstuskeskus, kuid alates 2012. aastast on see jagunenud suuresti kaheks.

ÜRO andmetel on sel nädalal saanud Venemaa ja Süüria õhurünnakute tagajärjel Aleppos surma vähemalt 400 tsiviilelanikku. Ka mässuliste pommitamised on kaasa toonud tsiviilelanikest ohvreid.

Toimetaja: Merili NaelViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema