Erdogan: Türgi on jõudnud EL-i liikmesuse küsimuses "lõppmängu" ({{commentsTotal}})

Türgi president Tayyip Erdogan. Autor: Adem Altan/AFP/Scanpix

Türgi president Recep Tayyip Erdogan hoiatas laupäeval, et Ankara on jõudnud "lõppmängu" aastakümneid kestnud püüdlustes saada Euroopa Liidu liikmeks ning nüüd tuleb Brüsselil lõplikult ja selgelt öelda, kas ta tahab Türgi liitumist ühendusega.

Erdogan ütles parlamendi avaistungil, et Brüssel peab võimaldama juba oktoobris türklastele viisavaba reisimist, nagu see lepiti kokku põgenikevoolu vähendamise leppes.

"Kui Euroopa Liit teeb Türgist täisliikme, siis me oleme valmis. Kuid nad peavad teadma, et me oleme jõudnud lõppmängu," ütles Erdogan televisioonis üle kantud kõnes.

"See on nende (EL-i) valik jätkata teed kas koos Türgiga või ilma. Nad ei saa pidada meid vastutajaks," lisas ta.

Erdogan ütles, et oktoober on Türgi ja Euroopa Liidu suhete jaoks tähtis kuu ning "on vaja", et viisavabadus Schengeni tsooniga jõustuks sel kuul.

Türgi püüdlused saada EL-i liikmeks on pärit 1960-ndatest aastatest, kuid ametlikud kõnelused algasid alles 2005. aastal. Praegu on avatud ainult 16 läbirääkimiste peatükki 35-st.

"Fakt, et meie riiki on hoitud 53 aastat uksel ootamas, näitab teie (EL-i) arvamust meist," märkis Türgi president.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.