Uus parvlaevade piletimüügisüsteem on toiminud tõrgeteta ({{commentsTotal}})

Laupäevast võttis TS Laevad üle mandri ja suursaarte vaheliste laevaliinide opereerimise. Reisijatele on uus ka piletimüügisüsteem ning hoolimata sellest, et aega oli vähe ja pileteid müüakse kaks nädalat ajutistest soojakutest, pääsesid esimesed kliendid juba varahommikul probleemideta praamile.

Keskööl askeldas neljas sadamas kokku umbes sada TS Laevad töötajat - paika tõsteti soojakud, milles algas juba varahommikul klienditeenindus. Lisaks sellele tuli ühendada nendes olevad piletimüügisüsteemid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sellest piisas, et inimesed praamile saaksid, kuid erinevate lisamugavuste sisseseadmine võtab siiski veidi kauem.

"Kuni selleni, et on auto registreerimisnumbrimärgi tuvastus või uued tablood ja kõik sinna juurde. Selleks me oleme planeerinud kokku umbes kaks nädalat kõigi nelja sadama peale," rääkis TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar.

Kui eelmise praamioperaatori viimasel tegevuspäeval tõi tormi tõttu ajutiselt katkenud laevaliiklus Virtsu sadamasse pikad järjekorrad, siis kella kuueks hommikul, mil esimene klient omale soojakust pileti ostis, oli olukord rahulikum. Kolmveerand seitse väljuvale praamile suundunud Tanel ütles, et oli üsna kindel, et saab laevale probleemideta.

"Ma jälgisin jooksvalt uudiseid ja eeldasin, et hommikul on see saba vaibunud, et on rahulikum," rääkis ta.

Teiste reisijate seas olnud Renee leidis, et reisile minek tundub olevat seni läinud üsna mugavalt, kuid siiski tasuks sadamates arvestada võimalike viivitustega ja planeerida oma teekond ka vastavalt.

"Ilmselt läheb siin algus kindlasti keeruliselt. Iga startimine on vist keeruline, ma arvan. Nii, et peab varuma aega," ütles ta.

Esimene Virtsust väljunud praam asus siiski pikema viivituseta teele ja sadamas toimetanud töötajad võisid lubada endale kergendusohke, sest erilisi probleeme polnud.

"Mõtlesime, et äkki läheb veidike halvemini, aga tegelikult läks kõik suurepäraselt. Inimesed olid mõistlikud, hommikul olid kõik rõõmsad," ütles TS Laevad projektijuht Airi Raamat.

Esimesed katsumused on uuel operaatoril nüüd seljataga, kuid tõeline töö seisab alles ees. Lähikuudel peaksid liinile jõudma juba uued Türgis ja Poolas ehitatud parvlaevad.

Toimetaja: Merili NaelLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema