Uus parvlaevade piletimüügisüsteem on toiminud tõrgeteta ({{commentsTotal}})

Laupäevast võttis TS Laevad üle mandri ja suursaarte vaheliste laevaliinide opereerimise. Reisijatele on uus ka piletimüügisüsteem ning hoolimata sellest, et aega oli vähe ja pileteid müüakse kaks nädalat ajutistest soojakutest, pääsesid esimesed kliendid juba varahommikul probleemideta praamile.

Keskööl askeldas neljas sadamas kokku umbes sada TS Laevad töötajat - paika tõsteti soojakud, milles algas juba varahommikul klienditeenindus. Lisaks sellele tuli ühendada nendes olevad piletimüügisüsteemid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Sellest piisas, et inimesed praamile saaksid, kuid erinevate lisamugavuste sisseseadmine võtab siiski veidi kauem.

"Kuni selleni, et on auto registreerimisnumbrimärgi tuvastus või uued tablood ja kõik sinna juurde. Selleks me oleme planeerinud kokku umbes kaks nädalat kõigi nelja sadama peale," rääkis TS Laevad juhatuse esimees Kaido Padar.

Kui eelmise praamioperaatori viimasel tegevuspäeval tõi tormi tõttu ajutiselt katkenud laevaliiklus Virtsu sadamasse pikad järjekorrad, siis kella kuueks hommikul, mil esimene klient omale soojakust pileti ostis, oli olukord rahulikum. Kolmveerand seitse väljuvale praamile suundunud Tanel ütles, et oli üsna kindel, et saab laevale probleemideta.

"Ma jälgisin jooksvalt uudiseid ja eeldasin, et hommikul on see saba vaibunud, et on rahulikum," rääkis ta.

Teiste reisijate seas olnud Renee leidis, et reisile minek tundub olevat seni läinud üsna mugavalt, kuid siiski tasuks sadamates arvestada võimalike viivitustega ja planeerida oma teekond ka vastavalt.

"Ilmselt läheb siin algus kindlasti keeruliselt. Iga startimine on vist keeruline, ma arvan. Nii, et peab varuma aega," ütles ta.

Esimene Virtsust väljunud praam asus siiski pikema viivituseta teele ja sadamas toimetanud töötajad võisid lubada endale kergendusohke, sest erilisi probleeme polnud.

"Mõtlesime, et äkki läheb veidike halvemini, aga tegelikult läks kõik suurepäraselt. Inimesed olid mõistlikud, hommikul olid kõik rõõmsad," ütles TS Laevad projektijuht Airi Raamat.

Esimesed katsumused on uuel operaatoril nüüd seljataga, kuid tõeline töö seisab alles ees. Lähikuudel peaksid liinile jõudma juba uued Türgis ja Poolas ehitatud parvlaevad.

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.