Kariibi merel möllav orkaan liigub Jamaica poole ({{commentsTotal}})

Kariibi merel möllav orkaan Matthew nõrgenes neljanda kategooria tormiks, kuid tuulepuhangud ulatuvad jätkuvalt 250 km/h. Orkaan liigub Jamaica poole.

Orkaan peaks jõudma Jamaica lõunarannikule esmaspäeval. Samas piirkonnas on saareriigi pealinn Kingston, kus asub Jamaica ainus naftatöötlemistehas, vahendasid "Aktuaalne kaamera" ja BBC.

Päästetöötajad ning sõjavägi on kõrgendatud valmisolekus. Kogu riigis seatakse sisse ajutisi varjupaiku ning kohalikud elanikud varuvad vett ja toitu.

Matthew on viimase üheksa aasta tugevaim orkaan Atlandi ookeanil.

Tuuleiilid võivad ulatuda 260 kilomeetrini tunnis. Tormihoiatus on antud ka Colombias ja Haitil.

Toimetaja: Merili NaelRIA: küberkelmuste osakaal on ületamas traditsiooniliste kelmuste arvu

Eestis on küberkelmuste osakaal ja juurdekasv ületamas traditsioonilisel viisil toime pandud kelmuste arvu ning suur osa sellistest kuritegudest jääb varjatuks, rääkis riigi infosüsteemide ameti (RIA) juhtivanalüütik Kadri Kaska küberturvalisusraporti esitlusel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.