Türgi pikendas armee mandaati missioonideks Iraagis ja Süürias ({{commentsTotal}})

Türgi sõdurid Süüria piiri ääres.
Türgi sõdurid Süüria piiri ääres. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Türgi parlament otsustas laupäeval aasta võrra pikendada riigi relvajõududele antud mandaati tegutsemiseks Iraagis ja Süürias.

Uus parlament võttis seaduseelnõu oma avaistungil vastu suure häälteenamusega.

Seadust toetasid valitseva Õigluse ja Arengu Partei (AKP), ilmaliku opositsioonilise Vabariikliku Rahvapartei (CHO) ja Rahvusliku Liikumise Partei (MHP) seadusandjad. Ainsana hääletasid vastu kurdimeelse Demokraatliku Rahvapartei (HDP) saadikud.

Parlament andis relvajõududele mandaadi esmakordselt 2014. aasta oktoobris ja uuendas seda mullu septembris veel aasta võrra.

Mandaat võimaldab Türgi relvajõududel tegutseda kahes lõunapoolses naaberriigis äärmusrühmituse Islamiriik (IS) džihadistide ja teiste rühmituste vastu, mida Ankara peab terroriorganisatsioonideks.

Seni kehtinud mandaati kasutades alustas Türgi 24. augustil Süürias enneolematut sõjalist operatsiooni Eufrati Kilp, et toetada Ankara-meelseid mässulisi, kes võitlevad IS-i ja kurdiüksuste vastu.

Arvatakse, et Ankaral on sõjaväelasi ka Iraagi põhjaosas Mosuli lähistel paiknevas Bashiqa armeebaasis, kus nad osalevad Iraagi võitlejate väljaõpetamisel rünnakuks IS-i käes oleva Mosuli tagasivõtmiseks.

Uudisteagentuuri Anatolia teatel kehtib uus mandaat 2017. aasta 30. oktoobrini.

Türgi president Recep Tayyip Erdoğan ütles laupäeval parlamendi avaistungil, et Süüria-operatsiooni esialgne eesmärk oli luua "terroriorganisatsioonidest vaba turvatsoon".

Ta avaldas tunnustust operatsioonile Süüria linnas Jarabluses, märkides, et pärast IS-i džihadistide väljaajamist on elanike arv seal kasvanud 2000-lt 4000-le.

Operatsioon Eufrati Kilp on suunatud ka Süüria kurdide omakaitseüksuste (YPG) vastu, mida Ankara peab terroriorganisatsiooniks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: AFP-BNSKeskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.Keskerakondlaste eraldi valimisnimekirja esialgu ei tule.
Savisaare ja Toomi valimisliitu esialgu ei tule

Edgar Savisaare toetajad andsid kolmapäeval pressikonverentsi, mis algselt oli mõeldud uue valimisliidu tutvustamiseks. Selgus aga, et praegu nimekirja ei tule ja nädala jooksul proovitakse Jüri Ratasega läbi rääkida. Valimisnimekiri ise on juba valmis.

Uuendatud: 21:30 
Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.Küberrünnaku tõttu on kõik Ehituse ABC poed suletud.
Rahvusvahelise küberrünnaku tõttu suleti kõik Ehituse ABC poed

Ulatuslik rahvusvaheline küberrünnak, mis sai alguse nädala algul, on jõudnud otsapidi ka Eestisse: Ehituse ABC kõik poed suleti kolmapäeval, kuni küberrünnakust häiritud süsteemid taas tööle saadakse.

Uuendatud: 18:34 
M. patachonica kunstniku nägemuses.M. patachonica kunstniku nägemuses.
Geeniteadlased lahendasid Darwini nõutuks jätnud 200-aastase mõistatuse

Mõnikord on reaalsus väljamõeldistest veidram. Ühekorraga ninasarvikut, pikakaelalist laamat ja londiga tapiiri meenutava Lõuna-Ameerikast leitud olendi säilmed panid kukalt kratsima isegi Charles Darwini. Teadlastel on õnnestunud nüüd järjestada osa looma DNA-st ja välja selgitada liigi päritolu.

Tommy CashTommy Cash
Tommy Cash soovib Õllesummeri lava taha valget sisustust ja ülikallist šampanjat

8. juulil astub Tommy Cash Õllesummeril üles oma seni suurima live-kontserdiga Eestis. Oma lavataguste nõudmistega teeb räppar aga omamoodi ajalugu.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics