NYT: Trump võis aastaid makse vältida ({{commentsTotal}})

{{1475392175000 | amCalendar}}

USA vabariiklaste presidendikandidaat deklareeris 1995. aastal tulumaksudeklaratsioonis 916 miljoni dollari suuruse kahjumi, mis võimaldas tal aastaid legaalselt makse vältida, kirjutas laupäeval ajaleht The New York Times.

USA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi jaoks oli lõppenud nädal väidetavalt kogu kampaania halvim. Esmalt tekitasid küsimusi öösiti kella 3 ja 5 vahel saadetud Twitteri säutsud, kus ta mõnitas naisi, ennekõike endist tema juhtimisel valitud Miss Universumit, ja tegi räuskavaid avaldusi demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni aadressil.

Laupäeval sai The New York Times aga konkreetseid tõendeid, et ärimehena ei ole Trump olnud sugugi parimast parim, lisaks ei ole ta võib-olla viimase 18 aasta jooksul tulumaksu maksnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ajalehele The New York Times saadeti kolme leheküljeline tuludeklaratsiooni osa anonüümselt ning selle autentsust kinnitas Donald Trumpi toonane raamatupidaja.

Deklaratsioonis väidab Trump, et tema ärikahjum 1995. aastal oli 916 miljonit dollarit, mis oli deklareeritud sellisel viisil, et USA maksusüsteemi järgi võis ta järgmise 18 aasta jooksul selle summa oma tulumaksust maha arvata. Lühidalt - The New York Times'i raport ei öelnud, et Trump ei maksa tulumaksu, vaid ütles, et Trumpil tekkis 1995. aastal võimalus mitte makse maksta.

Trumpi ametlikus vastuses ajalehele kinnitas tema kampaaniameeskond, et kinnisvaraärimees on oma äride kaudu maksnud sadu miljoneid dollareid kinnisvaramakse, käibemakse, tööjõumakse jne. Tulumaksu selles nimekirjas ei nimetatud, mis süvendab jätkuvalt kahtlust, et Trump pole oma suurest varandusest hoolimata aastakümneid riigile tulumaksu maksnud.

Erinevalt teistest presidendikandidaatidest viimase 30 aasta jooksul on Donald Trump seni keeldunud oma maksudeklaratsioone avaldamast, öeldes, et maksuamet auditeerib teda parasjagu.

USA maksuameti sõnul ei ole see takistuseks.

Trumpi maksude kohta on teada üksikuid detaile - näiteks seda, et 1970. aastate lõpus ja 1980. aastate alguses ei maksnud ta tulumaksu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Allikas: ERR/BNSViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema