NYT: Trump võis aastaid makse vältida ({{commentsTotal}})

{{1475392175000 | amCalendar}}

USA vabariiklaste presidendikandidaat deklareeris 1995. aastal tulumaksudeklaratsioonis 916 miljoni dollari suuruse kahjumi, mis võimaldas tal aastaid legaalselt makse vältida, kirjutas laupäeval ajaleht The New York Times.

USA vabariiklaste presidendikandidaadi Donald Trumpi jaoks oli lõppenud nädal väidetavalt kogu kampaania halvim. Esmalt tekitasid küsimusi öösiti kella 3 ja 5 vahel saadetud Twitteri säutsud, kus ta mõnitas naisi, ennekõike endist tema juhtimisel valitud Miss Universumit, ja tegi räuskavaid avaldusi demokraatide kandidaadi Hillary Clintoni aadressil.

Laupäeval sai The New York Times aga konkreetseid tõendeid, et ärimehena ei ole Trump olnud sugugi parimast parim, lisaks ei ole ta võib-olla viimase 18 aasta jooksul tulumaksu maksnud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Ajalehele The New York Times saadeti kolme leheküljeline tuludeklaratsiooni osa anonüümselt ning selle autentsust kinnitas Donald Trumpi toonane raamatupidaja.

Deklaratsioonis väidab Trump, et tema ärikahjum 1995. aastal oli 916 miljonit dollarit, mis oli deklareeritud sellisel viisil, et USA maksusüsteemi järgi võis ta järgmise 18 aasta jooksul selle summa oma tulumaksust maha arvata. Lühidalt - The New York Times'i raport ei öelnud, et Trump ei maksa tulumaksu, vaid ütles, et Trumpil tekkis 1995. aastal võimalus mitte makse maksta.

Trumpi ametlikus vastuses ajalehele kinnitas tema kampaaniameeskond, et kinnisvaraärimees on oma äride kaudu maksnud sadu miljoneid dollareid kinnisvaramakse, käibemakse, tööjõumakse jne. Tulumaksu selles nimekirjas ei nimetatud, mis süvendab jätkuvalt kahtlust, et Trump pole oma suurest varandusest hoolimata aastakümneid riigile tulumaksu maksnud.

Erinevalt teistest presidendikandidaatidest viimase 30 aasta jooksul on Donald Trump seni keeldunud oma maksudeklaratsioone avaldamast, öeldes, et maksuamet auditeerib teda parasjagu.

USA maksuameti sõnul ei ole see takistuseks.

Trumpi maksude kohta on teada üksikuid detaile - näiteks seda, et 1970. aastate lõpus ja 1980. aastate alguses ei maksnud ta tulumaksu.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merili Nael

Allikas: ERR/BNSMerejääl sündivad hülgepojad on südikamad

Nii viiger- kui hallhülged eelistaksid järgmise põlvkonna ilmale tuua jää peal. Viigerhülge jaoks on pehme talv teravam probleem, hallhülged saavad poegida ka maismaal, kuid seal sirgunud isendid on merejääl kasvanud liigikaaslastest nõrgemad.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.