"Olukorrast riigis": Keskerakonda suudaks koos hoida Yana Toom ({{commentsTotal}})

Yana Toom
Yana Toom Autor/allikas: Hanna Samoson/ERR

Raadio kahe saate "Olukorrast riigis" saatejuht Ahto Lobjakas leidis, et Keskerakonna lõhenemist Eesti ja Vene tiibadeks suudaks ära hoida Yana Toom. Sellest peaks niiöelda Eesti tiib temaga kompromissile minema. Edgar Savisaare jätkamist parteijuhina pärast novembrikuist kongressi saatejuhid eriti tõenäoliseks ei pea.

"Umbes samasuguse tõenäosusega nagu Kersti Kaljulaid on Eesti president pärast homset ei ole Edgar Savisaar pärast novembrit enam Keskerakonna juht," ütles Lobjakas saates.

"Kui ei juhtu imet, siis saab Edgar Savisaarest auesimees," nõustus Lobjakaga Andrus Karnau.

Karnau hinnangul pole aga näha Savisaare troonile pretendente. "On Jüri Ratas, kes minu teada siiani ei ole ametlikult öelnud, et ta kandideerib esimeheks. Siis on Kadri Simson, kes on öelnud, et kui Jüri ei ole nõus, siis on tema nõus. Ja see, mida ma näen on see erakond on killustunud mitmeks osaks ja praegu neid erinevaid osasid ühendab see, et tõugata võimult Edgar Savisaar," rääkis ta.

"Kui Edgar Savisaar on tõugatud, siis järgneb omakorda uus võimuvõitlus. Sest ma usun, et igas nendes grupeeringutes on kandidaate, kes tahaks saada kui mitte esimeheks, siis muud rasvast kohta. Suur küsimus on see, kellest teeb erakond Tallinna linnapea kandidaadi, sest aasta ja kahe nädala pärast on kohalikud valimised," lisas Karnau.

Lobjakas viitas, et kui Ratas ja Simson on Savisaarele kaotanud, siis Reps on võitnud (Reps valiti Keskerakonna volikogu poolt erakonna presidendikandidaadiks - toim.) ja just pidanud eduka esimehe kampaania. Lobjakas ei mõista, miks Repsist ei tehta praegu erakonna esimehe kandidaati.

Küll aga peab Lobjakas Keskerakonna võimuvõitluses võtmeisikuks Yana Toomi. Ta viitas selles valguses ka potentsiaalile Eesti ja Vene tiiva eraldumiseks selles parteis. Parteid suudaks tema hinnangul koos hoida just Toom.

Lobjakas arvas, et kui partei võtavad üle Eesti jõud, siis ilmselt tuleb Vene jõududele anda kompenseeriva meetmena rohkem ruumi Tallinnas. "Kui seda suudetakse teha, siis see partei püsib koos," arvas ta.

Toimetaja: Aleksander KrjukovPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest äraPolitsei ajas puukaitsjad Haabersti hõberemmelga juurest ära
Puukaitsjad takistasid tulutult tunde Haabersti remmelga mahavõtmist

Politseil kulus teisipäeva varahommikust alates ligi kuus tundi, et Tallinnas Haabersti ristmiku ümberehitusele ette jäänud remmelga juurest valvet pidanud aktivistid eemale ajada, et saaks puu maha võtta.

Uuendatud: 14:58 
INTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics