"Olukorrast riigis": Keskerakonda suudaks koos hoida Yana Toom ({{commentsTotal}})

Yana Toom Autor: Hanna Samoson/ERR

Raadio kahe saate "Olukorrast riigis" saatejuht Ahto Lobjakas leidis, et Keskerakonna lõhenemist Eesti ja Vene tiibadeks suudaks ära hoida Yana Toom. Sellest peaks niiöelda Eesti tiib temaga kompromissile minema. Edgar Savisaare jätkamist parteijuhina pärast novembrikuist kongressi saatejuhid eriti tõenäoliseks ei pea.

"Umbes samasuguse tõenäosusega nagu Kersti Kaljulaid on Eesti president pärast homset ei ole Edgar Savisaar pärast novembrit enam Keskerakonna juht," ütles Lobjakas saates.

"Kui ei juhtu imet, siis saab Edgar Savisaarest auesimees," nõustus Lobjakaga Andrus Karnau.

Karnau hinnangul pole aga näha Savisaare troonile pretendente. "On Jüri Ratas, kes minu teada siiani ei ole ametlikult öelnud, et ta kandideerib esimeheks. Siis on Kadri Simson, kes on öelnud, et kui Jüri ei ole nõus, siis on tema nõus. Ja see, mida ma näen on see erakond on killustunud mitmeks osaks ja praegu neid erinevaid osasid ühendab see, et tõugata võimult Edgar Savisaar," rääkis ta.

"Kui Edgar Savisaar on tõugatud, siis järgneb omakorda uus võimuvõitlus. Sest ma usun, et igas nendes grupeeringutes on kandidaate, kes tahaks saada kui mitte esimeheks, siis muud rasvast kohta. Suur küsimus on see, kellest teeb erakond Tallinna linnapea kandidaadi, sest aasta ja kahe nädala pärast on kohalikud valimised," lisas Karnau.

Lobjakas viitas, et kui Ratas ja Simson on Savisaarele kaotanud, siis Reps on võitnud (Reps valiti Keskerakonna volikogu poolt erakonna presidendikandidaadiks - toim.) ja just pidanud eduka esimehe kampaania. Lobjakas ei mõista, miks Repsist ei tehta praegu erakonna esimehe kandidaati.

Küll aga peab Lobjakas Keskerakonna võimuvõitluses võtmeisikuks Yana Toomi. Ta viitas selles valguses ka potentsiaalile Eesti ja Vene tiiva eraldumiseks selles parteis. Parteid suudaks tema hinnangul koos hoida just Toom.

Lobjakas arvas, et kui partei võtavad üle Eesti jõud, siis ilmselt tuleb Vene jõududele anda kompenseeriva meetmena rohkem ruumi Tallinnas. "Kui seda suudetakse teha, siis see partei püsib koos," arvas ta.

Toimetaja: Aleksander KrjukovMiks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.