Välisdiplomaadid tunnevad huvi, kuidas on NATO ja EL-i välispiir kaitstud ({{commentsTotal}})

Seoses NATO kohalolu suurenemisega Eestis ja idapiiri väljaehitamisega tunnevad meie partnerid NATO-s ja Euroopa Liidus üha suuremat huvi, milline näeb EL-i ja Schengeni viisaruumi ning NATO välispiir tegelikult välja ja kuidas on see kaitstud.

Alles hiljuti väisas idapiiri USA asesiseminister, käesoleval nädalal käisid idapiiriga tutvumas aga välisdiplomaadid. Suurenenud huvi taga on soov teada saada, mis piiril tegelikult toimub, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ennekõike tunnevad nad huvi, mis meie piiril tegelikult toimub. See piiri teema on olnud ju juba pikka aega fookuses ja meie tahame neile näidata seda, mis siis piiril vahepeal toimunud on ja kuidas piiri täna valvatakse. Tegemist on Euroopa Liidu ja NATO välispiiriga, mis selles kontekstis on ju kõigile nendele inimestele, kes siin käinud on, äärmiselt oluline," selgitas politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefekt Tarmo Kohv.

"Me räägime väga palju NATO ja Euroopa Liidu idapiirist, aga hoopis teine asi on siia päriselt tulla ja näha, kuidas on see kaitstud," ütles Suurbritannia suursaadik Eestis Theresa Bubbear.

Parema pildi loomiseks käib asja juurde piirivalve demoesinemine, mis käsitleb väljakutsetele reageerimist ning pahalaste tabamist.

"Hetkel ma näen siin väga arenenud varustust ja palju häid, hästi treenitud politseinikke ja piirivalvureid, mis paneb mind mõtlema, et te liigute õiges suunas," kommenteeris Poola suursaadik Eestis Robert Filipczak.

Mõistagi tutvustakse nii uut piirivalvekordonit kui ka igapäeva töönüansse ning vastatakse küsimustele.

"Tuntakse huvi selle vastu, millised on vahejuhtumid piiril ja millise taktika ja vahenditega me piiri valvame. Nendele küsimustele püüame ka vastata nii palju kui saame," ütles Kohv.

Ringkäigu naelaks on aga kujunenud reaalne piiri külastus eriüksuslaste saatel.

"Minu arvates on piiri valvamine väga hästi korraldatud, neil on siin väga kompententne ja pühendunud meeskond ning muljetavaldav tehnika. Ma tunnen ennast siin väga turvaliselt," ütles Bubbear.

"Siiamaani on küll positiivne tagasiside olnud. Inimesed on olnud rõõmsalt üllatunud, et tõesti, asjad on paremaks läinud ja lähevad veel, nii et ma usun, et kui see piir ükskord väljaehitatud ja valmis saab, siis me võime uhkusega öelda, et me tõesti olemegi kõige paremini valvatud Euroopa Liidu, NATO välispiir," rääkis Kohv.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.85% teadusrahast kulutatakse prioriteetsetes valdkondades.

Eesti teadlased on EL-i raha taotlemisel Euroopas 3. kohal

Euroopa Liit jagab teadlastele raha programmi kaudu, mis kannab nime Horisont 2020 ning Eesti teadlased on selles viimasel kolmel aastal olnud väga edukad: ühtekokku on Eesti teadusprojektid saanud üle 72,6 miljoni euro.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema