Välisdiplomaadid tunnevad huvi, kuidas on NATO ja EL-i välispiir kaitstud ({{commentsTotal}})

Seoses NATO kohalolu suurenemisega Eestis ja idapiiri väljaehitamisega tunnevad meie partnerid NATO-s ja Euroopa Liidus üha suuremat huvi, milline näeb EL-i ja Schengeni viisaruumi ning NATO välispiir tegelikult välja ja kuidas on see kaitstud.

Alles hiljuti väisas idapiiri USA asesiseminister, käesoleval nädalal käisid idapiiriga tutvumas aga välisdiplomaadid. Suurenenud huvi taga on soov teada saada, mis piiril tegelikult toimub, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ennekõike tunnevad nad huvi, mis meie piiril tegelikult toimub. See piiri teema on olnud ju juba pikka aega fookuses ja meie tahame neile näidata seda, mis siis piiril vahepeal toimunud on ja kuidas piiri täna valvatakse. Tegemist on Euroopa Liidu ja NATO välispiiriga, mis selles kontekstis on ju kõigile nendele inimestele, kes siin käinud on, äärmiselt oluline," selgitas politsei- ja piirivalveameti Lõuna prefekt Tarmo Kohv.

"Me räägime väga palju NATO ja Euroopa Liidu idapiirist, aga hoopis teine asi on siia päriselt tulla ja näha, kuidas on see kaitstud," ütles Suurbritannia suursaadik Eestis Theresa Bubbear.

Parema pildi loomiseks käib asja juurde piirivalve demoesinemine, mis käsitleb väljakutsetele reageerimist ning pahalaste tabamist.

"Hetkel ma näen siin väga arenenud varustust ja palju häid, hästi treenitud politseinikke ja piirivalvureid, mis paneb mind mõtlema, et te liigute õiges suunas," kommenteeris Poola suursaadik Eestis Robert Filipczak.

Mõistagi tutvustakse nii uut piirivalvekordonit kui ka igapäeva töönüansse ning vastatakse küsimustele.

"Tuntakse huvi selle vastu, millised on vahejuhtumid piiril ja millise taktika ja vahenditega me piiri valvame. Nendele küsimustele püüame ka vastata nii palju kui saame," ütles Kohv.

Ringkäigu naelaks on aga kujunenud reaalne piiri külastus eriüksuslaste saatel.

"Minu arvates on piiri valvamine väga hästi korraldatud, neil on siin väga kompententne ja pühendunud meeskond ning muljetavaldav tehnika. Ma tunnen ennast siin väga turvaliselt," ütles Bubbear.

"Siiamaani on küll positiivne tagasiside olnud. Inimesed on olnud rõõmsalt üllatunud, et tõesti, asjad on paremaks läinud ja lähevad veel, nii et ma usun, et kui see piir ükskord väljaehitatud ja valmis saab, siis me võime uhkusega öelda, et me tõesti olemegi kõige paremini valvatud Euroopa Liidu, NATO välispiir," rääkis Kohv.

Toimetaja: Merili NaelVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.