Õigusemõistmise nädalal on tähelepanu all kohtusüsteemi käekäik ({{commentsTotal}})

Autor: Siim Lõvi /ERR

Esmaspäeval algab üle-eestiline õigusemõistmise nädal, mille käigus jagatakse tasuta õigusnõu ja räägitakse tavapärasest enam kohtusüsteemi käekäigust.

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul püsib usaldus Eesti kohtusüsteemi vastu kõrge ja ka rahvusvahelistes võrdlustes on Eesti õigussüsteem kõrgel kohal.

Nädala vältel annavad SA Õigusteenuste Büroo juristid vähekindlustatud isikutele tasuta õigusnõu 11 Eesti linnas - Tallinnas, Tartus, Jõhvis, Rakveres, Raplas, Haapsalus, Kärdlas, Võrus, Jõgeval, Valgas ja Kuressaares.

Tartus annab tasuta õigusnõu ka justiitsminister Urmas Reinsalu. Täpsem info asukohtade ja kellaaegade kohta kohtute kodulehelt.

Neljapäeval toimuval ümarlaual astuvad paneeldiskussioonis üles riigikohtu esimees Priit Pikamäe, riigi peaprokurör Lavly Perling, advokatuuri esimees Hannes Vallikivi, ajakirjanikud Kärt Anvelt ja Tarmo Vahter.

Arutelu modereerib ERR-i veebiväljaande peatoimetaja Anvar Samost. Ümarlaua eesmärk on täiendada teadmisi ja jagada kogemusi osapoolte tööspetsiifikast, teadvustada ühisosa õigusriigi kujundamisel ja leida lahendusi edasise koostöö tõhustamiseks.

"Meedia ja seeläbi ka avalikkuse kaasamine õigusemõistmisesse võimaldab kindlustada kohtulahendite ühiskondlikku aktsepteeritavust ja vältida õigusemõistmise võõrandumist tegelikust elust. Et lahend ja selle asjaolud tavainimesele siiski arusaadavaks teha, on ajakirjanduse ja kohtute koostöö väga vajalik," märkis Priit Pikamäe.

Traditsiooniliselt kuulutab riigikohus õigusemõistmise nädalal välja ka õpilaste kaasuskonkursi, mille eesmärk on tõsta õpilaste õigusteadlikkust ning arusaamist õigusemõistmise protsessist.

Ka tänavu on õpilastel võimalik kaasuseid lahendada loovas vormis, olgu selleks essee, luuletus, joonistus, näidend vms.

Nädala kavas on mitmeid teisigi õpilastele ja tudengitele suunatud üritusi - õpilased on kutsutud kohtumajadesse ühiskonnaõpetuse tunde pidama ja osalema istungitel, kohtunikud tutvustavad õpilastele ja üliõpilastele kohtute tööd ning kohtunikuametit.

Lisaks korraldab Tartu halduskohus abiturientidele suunatud harjutuskohtu võistluse.

Samuti avatakse näitus "Õigusriik karikatuuris".

Toimetaja: Merili NaelKotsar näeb tänu finaalturniirile jõudmisele üle pika aja enda vanemaid

Eesti korvpalluri Maik-Kalev Kotsari ülikooli South Carolina edutee USA üliõpilasmeistrivõistluste finaalturniiril jätkus, kui kaheksa tugevama hulgas alistati Florida ülikool 77:70 (33:40).

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.