ÜRO: Aleppo idaosa tervishoid on hävitatud ({{commentsTotal}})

Pommitamise tagajärjed Aleppo mässuliste piirkonnas 1. oktoobril.
Pommitamise tagajärjed Aleppo mässuliste piirkonnas 1. oktoobril. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Süüria Aleppo linna idaosa tervishoid on pea täielikult hävitatud, ütles pühapäeval ÜRO humanitaarabi koordinaator Stephen O'Brien.

Tema sõnul elab tsiviilelanikkond mässuliste kontrollivates linnaosades põrgulikes oludes.

"Haiglate pihta antakse pidevalt lööke," märkis ta.

Aleppo idaosa suurimat haiglat tabas laupäeval muu hulgas kaks tünnipommi. Haigla sai pihta juba kolmapäeval ja oli seejärel suletud. Samal päeval sai tabamuse ka sama piirkonna suuruselt teine haigla.

Ida-Aleppos on vaid kuus toimivat haiglat, teatas neid toetav Süüria Ameerika Meditsiiniselts (Syrian American Medical Society). Neist vaid üks saab aidata traumadega patsiente. Enam kui 250 000 lõksus olevat tsivilisti on ravimas vaid 30 arsti.

Pommirünnakud Ida-Aleppole on O'Brieni hinnangul sellise taseme metsikused, mis ei tohiks kellelegi osaks saada.

"Kell käib. Lõpetage veresaun kohe!" nõudis O'Brien.

Süüria relvajõud üritavad Vene õhujõudude toel vallutada kogu Aleppot. Rängad pommirünnakud on nõudnud sadu inimohvreid.

Süüria relvajõud liikusid pühapäeval vähesel määral edasi linna põhjaosas, teatas Süüria Inimõiguste Vaatluskeskus. Üle nädala kestnud suurpealetung ei ole viinud läbimurdeni.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: STT-BNSJogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema