Fotod: Opositsiooni sõnul hukkus Etioopias meeleavaldusel 50 inimest ({{commentsTotal}})

Vaata galeriid
9 pilti
Autor: Tiksa Negeri/Reuters/Scanpix

Etioopias Oromia regioonis ajas politsei valitsusvastaseid meeleavaldajaid laiali pisargaasi ja hoiatuslaskudega, mille tagajärjel tekkinud rüseluses hukkus opositsiooni andmetel vähemalt 50 inimest.

Valitsus ei ole täpset hukkunute arvu kinnitanud, kuid teatas, et rüseluse tagajärjel on hukkunuid ja vigastatuid, vahendas Reuters.

Meeleavaldus toimus pealinnast Addis Ababast 40 kilomeetri kaugusel Bishoftus iga-aastase usufestivali ajal. Osad meeleavaldajad hüüdsid valitsusvastaseid loosungeid ja lehvitasid mässuliste lippu.

Oromias on viimase paari aasta jooksul olnud varemgi proteste, mis said alguse vaidlustest maa üle, kuid on nüüd üle kasvanud laiemalt valitsusvastasteks.

2015. aasta lõpust alates on kokkupõrgetes politseiga surma saanud suur hulk protestijaid.Miks sügavaid poliitilisi veendumusi on raske kõigutada

Ajakirja Nature Scientific Reports uurimus viitab sellele, et kui inimeste sügavaid poliitilisi veendumusi kahtluse alla seatakse, muutuvad aktiivsemaks emotsioonide ja sisemise tunnetusega seotud ajustruktuurid. Emotsioonide eest vastutavad ajusüsteemid, mille eesmärk on aidata organismi tasakaaluseisundit säilitada, paistavad töötavat ka vaimse elu tasakaalu säilitamise nimel.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.