Leht: kolm trepiastet ja kadunud dokumendid tõid tankistile kriminaalkaristuse ({{commentsTotal}})

Autor: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Harju maakohus mõistis hiljuti raamatupidamiskohustuse rikkumises süüdi mehe, kes vormistas vaid kolme trepiastmega krundile Tallinnas 85 ettevõtet.

Kohus mõistis ametliku sissetulekuta Rein Lossile raamatupidamiskohustuse rikkumise eest rahalise karistuse 848 eurot ja kehtestas talle viieaastase ettevõtluskeelu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lehe andmetel on Rein Lossil seos 133 ettevõttega, millest 85 on registreeritud kolme trepiastmega vundamendile ning maksuvõlgu kokku 1 722 114 eurot.

Politsei ja prokuratuuri hinnangul loob kohtuotsus pretsedendi kõigile samas valdkonnas tegutsevatele ettevõtete libalikvideerijatele.

"Käesoleva kaasuse valguses võivad muret tunda need isikud, kes on pannud likvideerimisel toime midagi kuritegelikku," ütles keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Prokuratuur peab antud kohtuasjas töövõiduks kohtu kehtestatud ettevõtluskeeldu, mida ei õnnestunud maksu- ja tolliametil näiteks määrata isegi 30 miljoni suuruse maksupettuse korraldanud ärimehele.

"Pankrotikuriteod on majanduskuritegevuse vastases võitluses teravdatud huviorbiidis, sealhulgas ka nn pahatahtlike likvideerijate tegevus. Pahatahtlike likvideerimiste eesmärk on muuta võimatuks või oluliselt raskendada ettevõttest vara välja viinud eelmiste omanike või juhatuse liikmete vastutust nii tsiviil- kui ka karistusõiguslikus mõttes," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Maria Entsik.

Lehe andmetel on Loss aidanud maha raputada ligi kahe miljoni euro väärtuses maksuvõlgu.

Kui firma seaduslik likvideerimine hõlmab ametlikke tegevusi, pärast mida firma likvideerib oma võlad ja tõmbab otsad kokku, siis Lossi pakutud teenuse nimi on „surm äriregistris” ehk ta võtab raskustes oleva firma üle, muudab sageli selle nime või aadressi ja jätab majandusaasta aruanded esitamata ning mõne aasta jooksul kustutab äriregister firma ning võlad jäetakse enamasti tasumata.

Toimetaja: Marek KuulKirjastuste koostööpartneritest saavad konkurendid

May: otsust tagasi ei pöörata

Märt Avandi: ma tahaks, et teatris oleks vähem tülpimust

Parimaks meesnäitlejaks nimetatud Märt Avandi tunnistas, et Eesti teatrites on palju üle jala tegemist ja keskpärasust.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.