Leht: kolm trepiastet ja kadunud dokumendid tõid tankistile kriminaalkaristuse ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Alexander Demianchuk/TASS/Scanpix

Harju maakohus mõistis hiljuti raamatupidamiskohustuse rikkumises süüdi mehe, kes vormistas vaid kolme trepiastmega krundile Tallinnas 85 ettevõtet.

Kohus mõistis ametliku sissetulekuta Rein Lossile raamatupidamiskohustuse rikkumise eest rahalise karistuse 848 eurot ja kehtestas talle viieaastase ettevõtluskeelu, kirjutab Eesti Päevaleht.

Lehe andmetel on Rein Lossil seos 133 ettevõttega, millest 85 on registreeritud kolme trepiastmega vundamendile ning maksuvõlgu kokku 1 722 114 eurot.

Politsei ja prokuratuuri hinnangul loob kohtuotsus pretsedendi kõigile samas valdkonnas tegutsevatele ettevõtete libalikvideerijatele.

"Käesoleva kaasuse valguses võivad muret tunda need isikud, kes on pannud likvideerimisel toime midagi kuritegelikku," ütles keskkriminaalpolitsei majanduskuritegude büroo juht Janek Maasik.

Prokuratuur peab antud kohtuasjas töövõiduks kohtu kehtestatud ettevõtluskeeldu, mida ei õnnestunud maksu- ja tolliametil näiteks määrata isegi 30 miljoni suuruse maksupettuse korraldanud ärimehele.

"Pankrotikuriteod on majanduskuritegevuse vastases võitluses teravdatud huviorbiidis, sealhulgas ka nn pahatahtlike likvideerijate tegevus. Pahatahtlike likvideerimiste eesmärk on muuta võimatuks või oluliselt raskendada ettevõttest vara välja viinud eelmiste omanike või juhatuse liikmete vastutust nii tsiviil- kui ka karistusõiguslikus mõttes," ütles Põhja ringkonnaprokuratuuri vanemprokurör Maria Entsik.

Lehe andmetel on Loss aidanud maha raputada ligi kahe miljoni euro väärtuses maksuvõlgu.

Kui firma seaduslik likvideerimine hõlmab ametlikke tegevusi, pärast mida firma likvideerib oma võlad ja tõmbab otsad kokku, siis Lossi pakutud teenuse nimi on „surm äriregistris” ehk ta võtab raskustes oleva firma üle, muudab sageli selle nime või aadressi ja jätab majandusaasta aruanded esitamata ning mõne aasta jooksul kustutab äriregister firma ning võlad jäetakse enamasti tasumata.

Toimetaja: Marek KuulLõke ja ilm
Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?Kas jaaniõhtul on mõeldav ka ujuma minna?

Võidupüha ilm interaktiivsel kaardil: jahedavõitu, pilvine, kuid vihmata

Ükski lõke ei jää võidupüha õhtul vihmast märgade puude tõttu süütamata. Küll aga tasuks hilisemateks õhtutundideks varuda soojemaid riideid, sest õhutemperatuur jääb üle Eesti vaid kümmekonna kraadi juurde. Alati võib muidugi lõkkele lähemale pugeda, aga sealjuures tulevad päästjad meelde, et viimane kustutab tule - nii jääb õnnetus tulemata.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.Kelly Sildaru Tallinna lennujaamas, teel Skopjesse Euroopa olümpiakomiteede foorumile, kus valitakse Piotr Nurowski auhinna laureaat.
Kelly Sildaru kandideerib järjekordsele spordiauhinnale

Kelly Sildaru kandideerib tänavu USA telekanalil ABC mainekale ESPY (Excellence in Sports Performance Yearly Award) auhinnale.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga"Naabrist parem" produtsent Jaanus Saar koos sisearhitekti Aljonaga
TV3 tõsielusaates osalenu süüdistab produtsenti hämarates tehingutes

Üle mitme aasta tõi TV3 eelmisel kevadhooajal tagasi eetrisse tõsielusaate "Naabrist parem", kus saates osalejad panid end proovile korteriehituses ning püüdsid võita televaatajate südamed. Saate osalise väitel oli kaadri taga toimuv isegi põnevam ja konfliktsem kui see, mis saatesse jõudis.

Karen Handel võitu tähistamas.Karen Handel võitu tähistamas.
Georgia osariigi valimistel võitis vabariiklane Karen Handel

Ühendriikides võitis teisipäeval Georgia osariigi kongressivalimistel vabariiklane Karen Handel.

Keila raudteejaam.Keila raudteejaam.
Haldusreformi komisjon: valitsus peaks kaaluma Keilale erandi tegemist

Haldusreformi Põhja- ja Lõuna-Eesti piirkondlik komisjon leidsid teisipäevastel koosolekutel, et valitsusel tuleks kaaluda Keilale erandi andmist ning ehkki eelistatud oleks Luunja ühinemine Tartu linnaga ja Nõo ühinemine Elvaga, peaks teise variandina kaaluma ka nende ühinemise lõpetamist.

Uuendatud: 22:08 
On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema