Riigilt üle kahe miljoni euro välja petnud mees taotleb pankrotti ({{commentsTotal}})

Kohus Autor: Siim Lõvi /ERR

Riigilt riiulifirmade abil üle kahe mljoni euro välja petnud ja selle eest vangis istunud mees taotleb kohtult enda pankrotti.

2009. aasta oktoobris mõistis maakohus Vadim Šamraile suure maksupettuse ning rahapesu eest kolme aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse ning mõistis temalt maksu- ja tolliametile (MTA) välja 2 128 257 eurot.

2010. aasta lõpus vabastas kohus mehe vanglast enne tähtaega ja määras ta kuni 2012. aasta suveni katseaja.

Tartu maakohus arutab Šamrai avaldust pankroti väljakuulutamiseks teisipäeval.

Süüdistus

Süüdistuse järgi ostis Šamrai 2008. aasta alguses endale maksupettusteks riiulifirmad OÜ Rocca Al Mare Ehitus,OÜ Q Autoliising, OÜ Kinza Grupp, OÜ Tallinna Arendus, OÜ Dualtec ja OÜ Matkabussirent ning esitas nende firmade nimelt maksuhaldurile teadvalt valeandmeid sisaldanud käibedeklaratsioone.

Valeandmete alusel tagastas MTA OÜ Rocca Al Mare Ehitus arveldusarvele 6 993 030 krooni, MTA OÜ Q Autoliising arvele 7 309 000 krooni, OÜ Kinza Grupp arvele 9 231 000 krooni ja OÜ Tallinna Arendus arvele 9 727 456 krooni ehk kokku 33 260 486 krooni.

Šamrai üritas sama skeemiga petta raha välja ka OÜ-le Matkabussirent ja OÜ Dualtec ehk esimesele 9 758 895 krooni ja teisele 9 867 085 krooni, kuid MTA avastas pettuse ja jättis raha tagastamata.

Kuna Šamrai vahetas AS-is Tavid tema firmadele alusetult tagastatud 32 618 986 krooni eurodeks ja võttis selle sularahas välja, siis sai ta ka süüdistuse rahapesus. Uurimisel ei ole suudetud raha edasist kasutamist või siirdamist tuvastada.

Šamrai ostis kuritegelikul teel saadud 375 000 krooni eest BMW ja 150 000 krooni maksva Mercedese, mis ta registreeris oma elukaaslase nimele ning andis oma tuttavale 284 000 krooni Honda CRV ostmiseks.

Samuti mahitas Šamrai niinimetatud tankisti samasuguse skeemiga riiki petma ning sai enda arveldusarvele 265 000 krooni, mis ta võttis Tartus erinevatest pangaautomaatidest välja.

Tankisti nimele vormistatud OÜ-l Tricotech õnnestus MTA-lt väljapetta kokku 5 589 509 krooni, mis kanti edasi Šamrai firma Rocca Al Mare OÜ arvele. Šamrai vahetas taaskord kroonid eurodeks ning võttis valuutavahetusest 355 457 eurot sularahas välja.

Kohus lahendas Šamrai kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

Toimetaja: Marek KuulVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.