Riigilt üle kahe miljoni euro välja petnud mees taotleb pankrotti ({{commentsTotal}})

Kohus
Kohus Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigilt riiulifirmade abil üle kahe mljoni euro välja petnud ja selle eest vangis istunud mees taotleb kohtult enda pankrotti.

2009. aasta oktoobris mõistis maakohus Vadim Šamraile suure maksupettuse ning rahapesu eest kolme aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse ning mõistis temalt maksu- ja tolliametile (MTA) välja 2 128 257 eurot.

2010. aasta lõpus vabastas kohus mehe vanglast enne tähtaega ja määras ta kuni 2012. aasta suveni katseaja.

Tartu maakohus arutab Šamrai avaldust pankroti väljakuulutamiseks teisipäeval.

Süüdistus

Süüdistuse järgi ostis Šamrai 2008. aasta alguses endale maksupettusteks riiulifirmad OÜ Rocca Al Mare Ehitus,OÜ Q Autoliising, OÜ Kinza Grupp, OÜ Tallinna Arendus, OÜ Dualtec ja OÜ Matkabussirent ning esitas nende firmade nimelt maksuhaldurile teadvalt valeandmeid sisaldanud käibedeklaratsioone.

Valeandmete alusel tagastas MTA OÜ Rocca Al Mare Ehitus arveldusarvele 6 993 030 krooni, MTA OÜ Q Autoliising arvele 7 309 000 krooni, OÜ Kinza Grupp arvele 9 231 000 krooni ja OÜ Tallinna Arendus arvele 9 727 456 krooni ehk kokku 33 260 486 krooni.

Šamrai üritas sama skeemiga petta raha välja ka OÜ-le Matkabussirent ja OÜ Dualtec ehk esimesele 9 758 895 krooni ja teisele 9 867 085 krooni, kuid MTA avastas pettuse ja jättis raha tagastamata.

Kuna Šamrai vahetas AS-is Tavid tema firmadele alusetult tagastatud 32 618 986 krooni eurodeks ja võttis selle sularahas välja, siis sai ta ka süüdistuse rahapesus. Uurimisel ei ole suudetud raha edasist kasutamist või siirdamist tuvastada.

Šamrai ostis kuritegelikul teel saadud 375 000 krooni eest BMW ja 150 000 krooni maksva Mercedese, mis ta registreeris oma elukaaslase nimele ning andis oma tuttavale 284 000 krooni Honda CRV ostmiseks.

Samuti mahitas Šamrai niinimetatud tankisti samasuguse skeemiga riiki petma ning sai enda arveldusarvele 265 000 krooni, mis ta võttis Tartus erinevatest pangaautomaatidest välja.

Tankisti nimele vormistatud OÜ-l Tricotech õnnestus MTA-lt väljapetta kokku 5 589 509 krooni, mis kanti edasi Šamrai firma Rocca Al Mare OÜ arvele. Šamrai vahetas taaskord kroonid eurodeks ning võttis valuutavahetusest 355 457 eurot sularahas välja.

Kohus lahendas Šamrai kriminaalasja kokkuleppemenetluses.

Toimetaja: Marek KuulViljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema