FSB teatas, et pidas Moskvas kinni "Ukraina spiooni" ({{commentsTotal}})

Helikopter FSB peahoone kohal Moskvas.
Helikopter FSB peahoone kohal Moskvas. Autor/allikas: Dmitry Serebryakov/AFP/Scanpix
{{1475483151000 | amCalendar}}

Venemaa föderaalne julgeolekuteenistus (FSB) teatas, et pidas Moskvas kinni "Ukraina sõjaväeluure kaadritöötaja polkovnik Roman Suštšenko", kes väidetavalt kogus teavet Venemaa relvajõudude tegevuse kohta.

Šuštšenko töötab 2002. aastast reporterina Ukraina uudisteagentuuris Ukrinform.

Viimase teatel töötas Šuštšenko viimasel paaril aastal Pariisis ning viibis möödunud nädalal Moskvas eravisiidil, kuid läks reedel kaduma ning ilmus seejärel välja Vene vanglas.

"FSB pidas Moskvas luuramisel kinni Ukraina kaitseministeeriumi luure peavalitsuse kaadritöötaja polkovnik Roman Suštšenko," edastas FSB Interfaxile esmaspäeval.

Ametkond märkis, et Ukraina kodanik kogus eesmärgistatult relvajõudude ja rahvuskaardi tegevusest riigisaladusena klassifitseeritud andmeid, mille lekkimine välismaale võib kahjustada riigi kaitsevõimet.

Suštšenko viibis Venemaal ajakirjaniku akrediteeringuta

Luuramissüüdistusega kinni peetud Ukraina kodanik Roman Suštšenko ei tegutsenud Venemaal ajakirjanikuna, ütles Venemaa välisministeeriumi teabe- ja meediaosakonna esindaja.

"Suštšenko viibis Venemaal ilma välisministeeriumi akrediteeringuta, mis antakse kõikidele Venemaal töötavatele välismaistele korrespondentidele," ütles ajakirjanikele välisministeeriumi esindaja, märkides, et Suštšenko ei ole sellise akrediteeringu saamist taotlenud.

Välisministeerium rõhutas, et kui ta kavatseb tegutseda Venemaal ajakirjanikuna, on ta kohustatud seda tegema. "Suštšenko ei tegutsenud Venemaal ajakirjanikuna," lisas ministeerium.

Ukraina nõuab Suštšenko vabastamist

Ukraina välisministeerium nõuab konsulite lubamist Venemaal kinnipeetud Ukrinform korrespondendi Roman Suštšenko juurde, samuti tema viivitamatut vabastamist.

"Nõuame, et Venemaa tagaks ukrainlase õigused ja lubaks vastavalt Venemaa rahvusvahelistele õiguslikele kohustustele otsekohe Ukraina konsuli tema juurde, samuti vabastaks ta viivitamatult ja võimaldaks tal takistamatult kodumaale naasta," seisis välisministeeriumi teates.

"Oleme sügavalt nördinud, et Venemaale lähisugulastele külla sõitnud Ukraina ajakirjanik väljamõeldud "luuramis"-süüdistuse aluse kinni peeti. Peame seda järjekordseks näiteks sellest, kuidas Venemaa kasutab Ukraina vastu peetavas hübriidsõjas poliitilisi pantvange," edastas ministeerium.

Moskva Lefortovo kohus võttis Suštšenko 1. oktoobril kaheks kuuks vahi alla. Tema huve hakkab kaitsma advokaat Mark Feigin.

Advokaat ütles, et esitab protesti Suštšenko vahi alla võtmise vastu ning eitas oma kaitsealuse seotust luuretegevusega.

"Suštšenko oli Ukrinformi Pariisi korrespondent, ta on alati tegelenud ajakirjandusega. Kust võisid sellised süüdistused ilmuda, on täiesti arusaamatu," sõnas Feigin.

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: Interfax-BNSMupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema