Tallinna lisaeelarve toetab teeremonti ja ehitab Kultuurikatelt ({{commentsTotal}})

Kultuurikatel Autor: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna linnavalitsus esitas volikogule 2016. aasta teise lisaeelarve eelnõu, mis muuhulgas näeb ette täiendava rahastuse ühistranspordi arendamiseks, teede ja tänavate remontimiseks, Kultuurikatla D-korpuse renoveerimistööde alustamiseks ja Mustamäele kiriku rajamise ettevalmistuseks ning kultuurikeskuse Kaja rekonstrueerimistööde projekteerimiseks.

Uue trammitee ehitamiseks lennujaamani ja olemasoleva trammitee rekonstrueerimine Kopli suunal sai täiendava rahasüsti 4,6 miljoni euro jagu, et sellesse aastasse kavandatud tööd saaks lõpule viidud. Kokku kulub sellele tänavu 10,2 miljonit eurot.

Tallinlastele Elroni rongides linna piires tasuta sõidu võimaldamiseks aasta lõpuni nähakse lisaeelarves ette täiendavalt 163 000 eurot.

Tallinna Kultuurikatla D-korpuse rekonstrueerimise ettevalmistustöödeks on kavas eraldada täiendavalt 100 000 eurot. Kultuurikatel on järgmise aasta teisel poolaastal, Eesti EL-i eesistumise ajal üheks kohtumispaigaks.

Lisaks toetab linn lisaeelarvest täiendava rahaeraldusega Mustamäe kiriku ehituse ettevalmistustöid.

Tänavate ja ristmike remondiks nähakse ette täiendav miljon eurot. Lisaraha läheb Viru väljaku, Balti jaama ja Liivalaia jalakäijate tunnelite hoolduseks ning mitmete kvartalisiseste teede hoolduseks. Samuti eraldatakse raha linnaosadesse uue jõuluvalgustuse paigaldamiseks.

Lisaraha heakorratöödeks on kavandatud nii Kadrioru pargile, Tallinna kalmistutele, Tallinna jäätmekeskusele kui Lasnamäe linnaosa valitsusele. Toetust korteriühistute õuealade heakorrastamiseks suurendatakse 150 000 euro võrra, korterelamutele supergraafiliste seinapiltide tegemiseks eraldatakse 40 000 eurot.

Suurendatakse rahaeraldust puuetega inimeste transporditeenuseks ja isikliku abistaja teenuseks, samuti väljaspool Tallinna asuvatelt hooldekodudelt üldhooldekodu teenuse ostmiseks ning imiku hoolduspakkide soetamiseks ja sünnitoetuseks ette nähtud raha, mis tuleneb prognoositust suuremast sündide arvust.

Tallinna Linnateater saab lisarahastust, et katta remonttööde ja etendustega seotud kulusid, täiendavalt toetatakse ka teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis“.

Lisaraha antakse ka sporditegevuse ning spordiprojektide toetusteks.

Samuti suureneb väikeettevõtluse toetus uute töökohtade loomiseks.

Lisaeelarvega suurenevad linnaeelarve tulud ligi kaheksa miljonit eurot, millest lõviosa ehk ligi kuus miljonit eurot moodustab tulumaksu kasv, mis tuleneb nii tallinlaste arvu kasvust kui nende sissetulekute kasvust, mis toob eelarvesse rohkem maksuraha.

Linnaasutused saavad oma majandustegevusest ilmselt ligi 1,3 miljonit eurot rohkem tulu kui esialgu prognoositud.

Linna üldkulud vähenevad 5,6 miljonit eurot peamiselt reservfondi vähendamise tõttu.

Toimetaja: Merilin PärliVikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.