Tallinna lisaeelarve toetab teeremonti ja ehitab Kultuurikatelt ({{commentsTotal}})

Kultuurikatel
Kultuurikatel Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Tallinna linnavalitsus esitas volikogule 2016. aasta teise lisaeelarve eelnõu, mis muuhulgas näeb ette täiendava rahastuse ühistranspordi arendamiseks, teede ja tänavate remontimiseks, Kultuurikatla D-korpuse renoveerimistööde alustamiseks ja Mustamäele kiriku rajamise ettevalmistuseks ning kultuurikeskuse Kaja rekonstrueerimistööde projekteerimiseks.

Uue trammitee ehitamiseks lennujaamani ja olemasoleva trammitee rekonstrueerimine Kopli suunal sai täiendava rahasüsti 4,6 miljoni euro jagu, et sellesse aastasse kavandatud tööd saaks lõpule viidud. Kokku kulub sellele tänavu 10,2 miljonit eurot.

Tallinlastele Elroni rongides linna piires tasuta sõidu võimaldamiseks aasta lõpuni nähakse lisaeelarves ette täiendavalt 163 000 eurot.

Tallinna Kultuurikatla D-korpuse rekonstrueerimise ettevalmistustöödeks on kavas eraldada täiendavalt 100 000 eurot. Kultuurikatel on järgmise aasta teisel poolaastal, Eesti EL-i eesistumise ajal üheks kohtumispaigaks.

Lisaks toetab linn lisaeelarvest täiendava rahaeraldusega Mustamäe kiriku ehituse ettevalmistustöid.

Tänavate ja ristmike remondiks nähakse ette täiendav miljon eurot. Lisaraha läheb Viru väljaku, Balti jaama ja Liivalaia jalakäijate tunnelite hoolduseks ning mitmete kvartalisiseste teede hoolduseks. Samuti eraldatakse raha linnaosadesse uue jõuluvalgustuse paigaldamiseks.

Lisaraha heakorratöödeks on kavandatud nii Kadrioru pargile, Tallinna kalmistutele, Tallinna jäätmekeskusele kui Lasnamäe linnaosa valitsusele. Toetust korteriühistute õuealade heakorrastamiseks suurendatakse 150 000 euro võrra, korterelamutele supergraafiliste seinapiltide tegemiseks eraldatakse 40 000 eurot.

Suurendatakse rahaeraldust puuetega inimeste transporditeenuseks ja isikliku abistaja teenuseks, samuti väljaspool Tallinna asuvatelt hooldekodudelt üldhooldekodu teenuse ostmiseks ning imiku hoolduspakkide soetamiseks ja sünnitoetuseks ette nähtud raha, mis tuleneb prognoositust suuremast sündide arvust.

Tallinna Linnateater saab lisarahastust, et katta remonttööde ja etendustega seotud kulusid, täiendavalt toetatakse ka teatrifestivali „Kuldne Mask Eestis“.

Lisaraha antakse ka sporditegevuse ning spordiprojektide toetusteks.

Samuti suureneb väikeettevõtluse toetus uute töökohtade loomiseks.

Lisaeelarvega suurenevad linnaeelarve tulud ligi kaheksa miljonit eurot, millest lõviosa ehk ligi kuus miljonit eurot moodustab tulumaksu kasv, mis tuleneb nii tallinlaste arvu kasvust kui nende sissetulekute kasvust, mis toob eelarvesse rohkem maksuraha.

Linnaasutused saavad oma majandustegevusest ilmselt ligi 1,3 miljonit eurot rohkem tulu kui esialgu prognoositud.

Linna üldkulud vähenevad 5,6 miljonit eurot peamiselt reservfondi vähendamise tõttu.

Toimetaja: Merilin PärliERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema