Saksa siseminister: varjupaigataotlejad tuleb Kreekasse tagasi saata ({{commentsTotal}})

Migrandid Kreekas.
Migrandid Kreekas. Autor/allikas: Louisa Gouliamaki/AFP/Scanpix

Varjupaigataotlejad, kes sisenevad Euroopa Liitu läbi Kreeka, tuleks sinna tagasi saata, ütles Saksamaa siseminister Thomas de Maizière.

Minister ütles pühapäeval Kreeka ajalehele Kathimerini, et tahab ennistada EL-i reeglid, mille alusel saadetakse asüülitaotlejad tagasi EL-i riiki, kuhu nad esimesena sisenevad, vahendas thelocal.de.

"Ma tahaks, et Dublini konventsioon taas rakenduks. Me võtame selle arutluse alla EL-i siseministrite kohtumisel oktoobris," ütles ta.

Dublini kokkuleppe kohaselt vastutab asüülitaotlejate avalduste eest esimene riik, kuhu nad saabuvad. Selle järgi on eesliinil Kreeka, mille kaudu saabus eelmisel aastal EL-i üle miljoni migrandi.

Samuti ütleb Dublini kokkulepe, et kui asüülitaotlejad liiguvad enne nende avalduse läbivaatamist mõnda teise EL-i liikmesriiki, siis nad tuleks saata tagasi riiki, kuhu nad esmalt sisenesid. 2011. aastal see klausel Kreeka kohta aga tühistati, kui riik kaotas EL-i juriidilise kaebuse, mis mõistis hukka rahvusvahelist kaitset otsivate migrantide kehva kohtlemise.

"Alates sellest ajast on EL pakkunud Kreekale märkimisväärset tuge, mitte ainult rahalist, et parandada asüülitaotlejatega seotud protseduure," ütles de Maizière.

Pühapäeva õhtul Saksa telekanalile ARD antud intervjuus kritiseeris minister Ateenat selle eest, et ei ole suutnud täielikult täita EL-i lepet Ankaraga, mille kohaselt saadetakse migrandid Türki tagasi.

"Kreeka peab täide viima rohkem väljasaatmisi," ütles ta.

Suur hulk praeguse põgenikelainega EL-i tulnud migrante on jõudnud Saksamaale.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema