Saksa siseminister: varjupaigataotlejad tuleb Kreekasse tagasi saata ({{commentsTotal}})

Migrandid Kreekas. Autor: Louisa Gouliamaki/AFP/Scanpix

Varjupaigataotlejad, kes sisenevad Euroopa Liitu läbi Kreeka, tuleks sinna tagasi saata, ütles Saksamaa siseminister Thomas de Maizière.

Minister ütles pühapäeval Kreeka ajalehele Kathimerini, et tahab ennistada EL-i reeglid, mille alusel saadetakse asüülitaotlejad tagasi EL-i riiki, kuhu nad esimesena sisenevad, vahendas thelocal.de.

"Ma tahaks, et Dublini konventsioon taas rakenduks. Me võtame selle arutluse alla EL-i siseministrite kohtumisel oktoobris," ütles ta.

Dublini kokkuleppe kohaselt vastutab asüülitaotlejate avalduste eest esimene riik, kuhu nad saabuvad. Selle järgi on eesliinil Kreeka, mille kaudu saabus eelmisel aastal EL-i üle miljoni migrandi.

Samuti ütleb Dublini kokkulepe, et kui asüülitaotlejad liiguvad enne nende avalduse läbivaatamist mõnda teise EL-i liikmesriiki, siis nad tuleks saata tagasi riiki, kuhu nad esmalt sisenesid. 2011. aastal see klausel Kreeka kohta aga tühistati, kui riik kaotas EL-i juriidilise kaebuse, mis mõistis hukka rahvusvahelist kaitset otsivate migrantide kehva kohtlemise.

"Alates sellest ajast on EL pakkunud Kreekale märkimisväärset tuge, mitte ainult rahalist, et parandada asüülitaotlejatega seotud protseduure," ütles de Maizière.

Pühapäeva õhtul Saksa telekanalile ARD antud intervjuus kritiseeris minister Ateenat selle eest, et ei ole suutnud täielikult täita EL-i lepet Ankaraga, mille kohaselt saadetakse migrandid Türki tagasi.

"Kreeka peab täide viima rohkem väljasaatmisi," ütles ta.

Suur hulk praeguse põgenikelainega EL-i tulnud migrante on jõudnud Saksamaale.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.