Ligi 190 omavalitsust osaleb vabatahtlikult haldusreformis ({{commentsTotal}})

Laupäeval oli tähtaeg, mil vabatahtlikult ühinevad omavalitsused pidid ametlikult alustama omavahel ühinemisläbirääkimisi, et vajalike protseduuridega õigeks ajaks ühele poole jõuda. Esmaspäevaks oli 213 omavalitsusest 186 teada andnud, et osalevad haldusreformis vabatahtlikult.

Selleks, et aasta lõpuks oleks selge, kes kellega ühineb, millist nime uus omavalitsus kandma hakkab ja mida kohalikud inimesed sellest arvavad, oli 1. oktoober see tähtaeg, mil pidid algama ametlikud ühinemisläbirääkimised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esmaspäeva seisuga pole ühinemisotsust langetanud viis omavalitsust: Luunja, Pala, Haljala, Kambja ja Tabivere. Kaheksa omavalitsust ei osale teadaolevalt ühinemisläbirääkimistel: Meremäe, Raasiku, Juuru ja Pöide ning Muhu, Kihnu, Vormsi ja Ruhnu, kes võivad taotleda reformis väikesaarte eristaatust.

Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul põhimõttelisi vastuseisjaid haldusreformile on vähe.

"Ongi üldine vastuseis ja loodetakse, et reform jääb tulemata, aga seda lootust ma küll kellelegi ei annaks," ütles Aas.

Ta tõdes, et on ka mõni üksik omavalitsus, kes on teinud ettepankuid naabritele, aga siiani pole partnereid leidnud. "Ma ise loodan, et lähipäevil ka sellised probleemid lahenevad ja ühinemisläbirääkimised laienevad," rääkis Aas.

Maaomavalitsuste liidu juhatuse esimees Kurmet Müürsepp selgitas, et on ka selliseid omavalitsusi, kus volikogu on laiali läinud, kuna rahvas tahab liitumist ühele poole, kuid volikogud on teinud ettepaneku mujale.

"Siis on veel grupp volikogusid, kes ootavad sundliitmist. Neil ei ole head lahendust, kuhu ja kellega liituda ja ootavad peaministri käsku, et nii on hea," lisas Müürsepp.

Teisipäeval hakkab riigkohus arutama 26 omavalitsuse kaebust tunnistada mõned haldusreformi seadusesätted kehtetuks.

Toimetaja: Merili NaelVenemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.Venemaa koondislased 2014. aasta MM-il enne mängu Alžeeriaga.

2014. aasta MM-il mänginud Venemaa jalgpallikoondisel lasub dopingukahtlus

Venemaa sporti on tabanud järjekordne dopinguskandaal, nüüd on kahtluse all kogu 2014. aasta MM-il mänginud jalgpallikoondis.

Viljandimaal hukkus maastikusõidukiga ümber läinud nooruk

Viljandimaal hukkus laupäeval maastikusõidukiga ümber läinud nooruk.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Ott TänakOtt Tänak

Tänak eesootavast Poola etapist: see on sõitjate ralli

Autoralli MM-sari jätkub järgmisel nädalavahetusel Poolas, millele Sardiinias võiduarve avanud Fordi piloot Ott Tänak läheb vastu lootusrikkalt.

Jogurtid.Jogurtid.
Magusamaks tõstab jogurti hinda üle 40 protsendi

Kuigi algul oli plaanis suhkrumaks panna peale vaid limonaadidele, siis esmaspäeval riigikogus vastu võetud magustatud jookide seaduses on kirjas ka piimatooted ja täismahlad.

Uuendatud: 19:03 
Meeleavaldajad Haaberstis.Meeleavaldajad Haaberstis.
Muinsuskaitseamet riigikogule: Haabersti paju pole püha puu

Muinsuskaitseamet teatas ametlikus vastuses Haabersti paju kaitsele asunud riigikogu liikmetele, et puu ei vaja riikliku kaitse alla võtmist ning Õismäe elamurajooni pole põhjust miljööväärtusliku alana käsitleda.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

Politsei paigaldas pealinna taskuvaraste eest hoiatavad märgised

Kolmapäeva hommikul paigaldasid Kesklinna politseijaoskonna konstaablid koos Tallinna Kesklinna valitsuse esindajaga vanalinna tänavatele märgised, mis hoiatavad taskuvaraste eest.

Mohamed SalahMohamed Salah
Liverpool ostis 39 miljoni euro eest ründetalendi

Eesti jalgpallikoondise kapteni Ragnar Klavani meeskond Liverpool ostis täna 39 miljoni euro eest AS Romalt egiptlasest ääreründaja Mohamed Salah', kes sõlmis viie aasta pikkuse lepingu.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema