Ligi 190 omavalitsust osaleb vabatahtlikult haldusreformis ({{commentsTotal}})

Laupäeval oli tähtaeg, mil vabatahtlikult ühinevad omavalitsused pidid ametlikult alustama omavahel ühinemisläbirääkimisi, et vajalike protseduuridega õigeks ajaks ühele poole jõuda. Esmaspäevaks oli 213 omavalitsusest 186 teada andnud, et osalevad haldusreformis vabatahtlikult.

Selleks, et aasta lõpuks oleks selge, kes kellega ühineb, millist nime uus omavalitsus kandma hakkab ja mida kohalikud inimesed sellest arvavad, oli 1. oktoober see tähtaeg, mil pidid algama ametlikud ühinemisläbirääkimised, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Esmaspäeva seisuga pole ühinemisotsust langetanud viis omavalitsust: Luunja, Pala, Haljala, Kambja ja Tabivere. Kaheksa omavalitsust ei osale teadaolevalt ühinemisläbirääkimistel: Meremäe, Raasiku, Juuru ja Pöide ning Muhu, Kihnu, Vormsi ja Ruhnu, kes võivad taotleda reformis väikesaarte eristaatust.

Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul põhimõttelisi vastuseisjaid haldusreformile on vähe.

"Ongi üldine vastuseis ja loodetakse, et reform jääb tulemata, aga seda lootust ma küll kellelegi ei annaks," ütles Aas.

Ta tõdes, et on ka mõni üksik omavalitsus, kes on teinud ettepankuid naabritele, aga siiani pole partnereid leidnud. "Ma ise loodan, et lähipäevil ka sellised probleemid lahenevad ja ühinemisläbirääkimised laienevad," rääkis Aas.

Maaomavalitsuste liidu juhatuse esimees Kurmet Müürsepp selgitas, et on ka selliseid omavalitsusi, kus volikogu on laiali läinud, kuna rahvas tahab liitumist ühele poole, kuid volikogud on teinud ettepaneku mujale.

"Siis on veel grupp volikogusid, kes ootavad sundliitmist. Neil ei ole head lahendust, kuhu ja kellega liituda ja ootavad peaministri käsku, et nii on hea," lisas Müürsepp.

Teisipäeval hakkab riigkohus arutama 26 omavalitsuse kaebust tunnistada mõned haldusreformi seadusesätted kehtetuks.

Toimetaja: Merili NaelFotod ja video: soomuskool viis läbi esimesed CV9035 lahinglaskmised

1. jalaväebrigaadi soomuskool viis sel nädalal keskpolügoonil läbi esimesed jalaväe lahingumasina CV9035EE lahinglaskmised, millest võttis osa kakskümmend masinameeskonna kursusel õppivat Scoutspataljoni A-kompanii kaitseväelast.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.