Tallinna börsil algas kauplemine Inbanki võlakirjadega ({{commentsTotal}})

Tallinna börsil saab tänasest kaubelda Inbanki allutatud võlakirjadega.

Uusi võlakirju tuleb Tallinna börsile väga harva. Tänase seisuga saab lisaks Inbankile kaubelda veel vaid LHV võlakirjadega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

LHV tõi võlakirjad börsile möödunud aastal, kuid enne seda noteeriti võlakirjad Tallinna börsil viimati 2008. aastal.

Inbanki emissioon ei olnud suur - kokku on börsil noteeritud ligi 6500 võlakirja ning emissiooni koguväärtus on 6,5 miljonit eurot. Võlakirjad märgiti üle enam kui kahekordselt.

Panga ühe asutaja Jan Andresoo sõnul näitab see, et investorid otsivad rahale rakendust, kuid väga palju võimalusi Eestis pole.

"Täpselt nii see on. See tulemus näitas seda, et inimesed otsivad kohti, kuhu investeerida. Inimeste säästud ju kasvavad ja ajastus oli selles mõttes ääretult hea," märkis Inbanki juhatuse esimees Andresoo.

Ots: raha kaasamist börsi kaudu võiks kaaluda paljud ettevõtted

Augustis Tallinna börsi juhina tööle asunud Kaarel Ots leiab, et Eestis on sadu ettevõtteid, kes võiksid kaaluda raha kaasamist börsi kaudu, kuid kõige olulisemaks peab ta, et börsile tuleksid riigiettevõtete aktsiad.

"Kui ettevõttel ei ole kasvuplaane, siis ei ole vaja ka raha kaasata, aga ma usun, et Eestis on sadu, kui mitte tuhandeid ettevõtteid, kellel on ambitsioonikad plaanid, mida oleks võimalik kapitaliturgudel, eeskätt börsil raha kaasates finantseerida," selgitas ta.

"Ma arvan, et kõige tähtsam ei ole mitte maht või arv lähiaastatel, vaid see, et oleks tehinguid. Ja väga suurt osa siin saab mängida riik, kuna riigiettevõtted, kui me mõtleme nelja-viie suurema peale, neis on see maht, mis meelitaks Eestisse institutsionaalseid rahvusvahelisi investoreid," lisas ta. "Eesti Energia puhul, olemata ise investeerimispankur, oleks üks võimalus osaliselt börsil noteerida."

Toimetaja: Laur ViirandINTERVJUU
Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.Venemaa suursaadik Aleksandr Petrov.
Vene suursaadik: sanktsioonid on halvasti mõjunud nii Eestile kui Venemaale

Vene Föderatsiooni suursaadik Aleksandr Petrov tunnistas ERR-ile antud lühiintervjuus, et kui vahepeal oli Eesti ja Venemaa suhetes paranemise märke, siis viimaste sündmuste valguses on suhted taas halvenenud.

Mupo palub abi Tallinnas Pirital inimesi ründava kurja koera tabamisel

Tallinna munitsipaalpolitsei palub abi, et tabada Pirita-Viimsi kandis liikuv ning inimesi ründav koer.

ERR Multimeedia reportaaž
Kanepi sigareti keeramineKanepi sigareti keeramine
Cannabistrood ja tüütud libadiilerid ehk hoiatus turistilt turistile

Lääne-Euroopa riikide kanepipoliitika on olnud laveeriv, mistõttu valitsevad õhtumaades kanepitarbimist tolereerivad, kuid taimekasvatust keelavad hallid seadused, millest lõikab kasu otseselt või kaudselt organiseeritud kuritegevus. Oma kogemust Euroopa praeguse kanepikultuuriga jagab ERR Multimeedia reporter Allan Rajavee.

Veneto Banca pank.Veneto Banca pank.
Itaalia valitsus kulutab kahe panga päästmiseks 17 miljardit

Itaalia valitsus eraldab kahe pankrotiohus Veneetsia panga päästmiseks 17 miljardit eurot, teatas valitsus pühapäeval.

Kaader filmist "Matilda".Kaader filmist "Matilda".
Duumasaadik üritab keelata Nikolai Teisest rääkivat filmi

Sel sügisel peaks ekraanidele jõudma režissöör Aleksei Utšiteli film "Matilda", mis räägib viimase Venemaa tsaari Nikolai Teise ja baleriin Matilda Kšesinskaja armastusest. Kuid duumasaadik Natalja Poklonskaja püüab teha kõik, et film vaatajateni ei jõuaks, kuna tema hinnangul solvab film usklike tundeid.

PIKK JA HUVITAV LUGEMINE
Intervjuu | Eesistumise korraldamine on kui suure sünnipäeva plaanimine

Toomas Tirs on Eesti eesistumise korraldusmeeskonna logistikajuht, ta teab, kuidas hakkab välja nägema Kultuurikatel, mis juhtub, kui Tallinna suunduv lennuk hoopis Tartus peab maanduma ning sedagi, millised on VIP-e sõidutavate autode turvanõuded. Kümme päeva enne suure avalöögi andmist oli ERR.ee-l võimalus veeta pärastlõuna Tirsiga.

On lõpetamiste hooaeg. Sel puhul portreteeris ERR.ee kaheksat lõpetajat üle Eesti, põhikoolist magistrantuurini välja. Millised on noorte plaanid, soovid ja mõtted? Edasi lugema
Real Time Web Analytics