Tallinna börsil algas kauplemine Inbanki võlakirjadega ({{commentsTotal}})

Tallinna börsil saab tänasest kaubelda Inbanki allutatud võlakirjadega.

Uusi võlakirju tuleb Tallinna börsile väga harva. Tänase seisuga saab lisaks Inbankile kaubelda veel vaid LHV võlakirjadega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

LHV tõi võlakirjad börsile möödunud aastal, kuid enne seda noteeriti võlakirjad Tallinna börsil viimati 2008. aastal.

Inbanki emissioon ei olnud suur - kokku on börsil noteeritud ligi 6500 võlakirja ning emissiooni koguväärtus on 6,5 miljonit eurot. Võlakirjad märgiti üle enam kui kahekordselt.

Panga ühe asutaja Jan Andresoo sõnul näitab see, et investorid otsivad rahale rakendust, kuid väga palju võimalusi Eestis pole.

"Täpselt nii see on. See tulemus näitas seda, et inimesed otsivad kohti, kuhu investeerida. Inimeste säästud ju kasvavad ja ajastus oli selles mõttes ääretult hea," märkis Inbanki juhatuse esimees Andresoo.

Ots: raha kaasamist börsi kaudu võiks kaaluda paljud ettevõtted

Augustis Tallinna börsi juhina tööle asunud Kaarel Ots leiab, et Eestis on sadu ettevõtteid, kes võiksid kaaluda raha kaasamist börsi kaudu, kuid kõige olulisemaks peab ta, et börsile tuleksid riigiettevõtete aktsiad.

"Kui ettevõttel ei ole kasvuplaane, siis ei ole vaja ka raha kaasata, aga ma usun, et Eestis on sadu, kui mitte tuhandeid ettevõtteid, kellel on ambitsioonikad plaanid, mida oleks võimalik kapitaliturgudel, eeskätt börsil raha kaasates finantseerida," selgitas ta.

"Ma arvan, et kõige tähtsam ei ole mitte maht või arv lähiaastatel, vaid see, et oleks tehinguid. Ja väga suurt osa siin saab mängida riik, kuna riigiettevõtted, kui me mõtleme nelja-viie suurema peale, neis on see maht, mis meelitaks Eestisse institutsionaalseid rahvusvahelisi investoreid," lisas ta. "Eesti Energia puhul, olemata ise investeerimispankur, oleks üks võimalus osaliselt börsil noteerida."

Toimetaja: Laur ViirandVikerraadio tähistab 50. sünnipäeva

1967 oli hea aasta, sest siis sündis Vikerraadio. 3. aprillil tähistab Eesti populaarseim raadiojaam oma 50. sünnipäeva.

Vikerraadio 50
Üleskutse: joonistame Vikerraadio maailmakaardi

Vikerraadio tähistab 3. aprillil 50. sünnipäeva. Suurte pidustuste saatel tahab raadio panna maailmakaardile enda fännid. Selleks oodatakse tervitusi kogu maailmast tekstis, videos või fotos aadressile viker@err.ee.

BLOGI
Paastupäevik | kirjutab Allan: patuga pooleks paastudes

Novaatori paastueksperiment on jõudnud 22. päevani. Selles paastupäeviku sissekandes jagab katsealune Allan oma viimase kahe nädala paastukogemust, mis tema hinnangul on olnud äärmiselt valgustav ning kogemuste rohke.

BLOGI
Ela kaasa! Kukerpillid otsivad kolme nädala jooksul Ameerikast oma juuri

Aprilli alguses tähistab ansambel Kukerpillid 45. sünnipäeva ning selleks puhuks võtavad nad ette kolmenädalase reisi Ameerikasse, et uurida cajun-muusika juuri. Menu hoiab õpperetkel pidevalt silma peal ning vahendab videosid, pilte ja reisiteekonda.